Reklama
Wyświetlenia 3728
13 października 2023

Master wzmacnia swoją obecność na Bliskim Wschodzie

Master wzmacnia swoją obecność na Bliskim Wschodzie
fot. MASTER ITALY | Master wzmacnia swoją obecność na Bliskim Wschodzie

Master wzmacnia swoją obecność na Bliskim Wschodzie poprzez strategiczne przejęcie partnerskiej firmy Windar.

Grupa z Conversano, ekspert rynku akcesoriów i komponentów do stolarki okienno-drzwiowej, kontynuuje swoją ekspansję na strategicznym obszarze Zatoki Perskiej. Przejęcie firmy z Dubaju umożliwi szacunkowy wzrost obrotów przedsiębiorstwa na Bliskim Wschodzie o 30% w ciągu najbliższych dwóch lat. 

Wciąż trwa proces międzynarodowego wzmacniania firmy Master, apulijskiej Grupy będącej liderem na światowym rynku zaawansowanych technologicznie akcesoriów i komponentów do stolarki aluminiowej. Po otwarciu w 2022 r. hubu na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Afryce Zachodniej, obecnie firma, kierowana przez CEO Michele Loperfido, dąży do rozszerzenia swojej obecności na rynku Bliskiego Wschodu.  

W ramach planu ekspansji grupy na strategicznych rynkach Master ogłasza przejęcie firmy Windar Ltd, wieloletniego partnera i oficjalnego dystrybutora spółki z Conversano w strefie Zatoki Perskiej, wzmacniając swoją obecność dzięki nowemu magazynowi i bardziej rozbudowanej organizacji sprzedaży, aby zaoferować szybszą i skuteczniejszą obsługę klientom na tym obszarze. 

Windar, z siedzibą w Dubaju, od 2007 r. prowadzi działalność na tym terytorium jako dostawca akcesoriów do okien aluminiowych, a od 2012 jest oficjalnym dystrybutorem Grupy Master na obszarze Bliskiego Wschodu, obsługując ponad 700 klientów i zatrudniając około 12 osób. Dzięki przejęciu spółki partnerskiej Windar, Grupa Master, która w 2022 r. odnotowała wzrost obrotów w wysokości +20% w porównaniu do roku poprzedniego, przewiduje dalszy wzrost, o +30%, udziału w rynku na tym strategicznym obszarze w okresie dwóch lat 2024-2025.  

Dla Windar wejście do Grupy Master stanowi osiągnięcie, z którego jesteśmy dumni, a także naturalny rozwój partnerstwa rozwijanego na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Operacja ta pozwoli Grupie wzmocnić swoją obecność na naszym obszarze i nadal znacząco przyczyniać się do wzrostu gospodarczego i zrównoważonego rozwoju naszego regionu w ważnym dla nas czasie – komentuje Ayman Adeeb, założyciel i General Manager Windar, ex Gulf Sales Area Manager Grupy Master. – Ze swojej strony jesteśmy mocno zaangażowani we wspieranie naszych partnerów w osiąganiu celów zawartych w programach rozwoju Vision 2030, promowanych przez kilka krajów GCC w celu poprawy jakości życia w regionie, dywersyfikacji gospodarki i zmniejszenia zależności od ropy naftowej. 

To przejęcie pozwoli nam wykorzystać wiele możliwości na rynku Bliskiego Wschodu z ufnością inwestując w zasoby ludzkie i handlowe terytorium, które jest bogate w kompetencje i wciąż się rozwija – wyjaśnia Celeste Vitte, nowy dyrektor generalny Windar.  

Operacja została przeprowadzona bezpośrednio przez Grupę, którą reprezentował Stefano Cafagna, CFO Master, a wspomagali go Brera Tax w kwestiach księgowych oraz adw.  Roula Maalouf w kwestiach prawnych.  

Operacja przejęcia Windar w pełni wpisuje się w realizowaną już od lat strategię rozwoju firmy na Bliskim Wschodzie – komentuje Stefano Cafagna, CFO Master. – Ta operacja da firmie impuls do nowych inwestycji na tym obszarze oraz umożliwi podniesienie poziomu obsługi naszych klientów w całym regionie Zatoki Perskiej.

Grupa Master, z główną siedzibą w Conversano, gdzie firma projektuje i wytwarza in house 94% swojej produkcji oraz zatrudnia około 320 pracowników, w okresie dwóch lat 2022-2023 była pierwszym z międzynarodowych graczy w tym sektorze, który uzyskał certyfikat Great Place To Work, ważny kamień milowy dla firmy, potwierdzający jej zaangażowanie w budowanie środowiska, w którym dobre samopoczucie pracowników jest w centrum strategii firmy. Ponadto Master wciąż inwestuje w innowacje: w ramach tych działań, zgodnie z aktualnymi wymaganiami rynku, w 2023 r. firma zaprezentowała „APRO”, swój system automatyzacji okna, który umożliwia zdalne zarządzanie otwieraniem okien i drzwi balkonowych w budynku, tworząc w ten sposób automatyczne i inteligentne systemy okienne, zapewniające naturalną wentylację pomieszczeń i gwarantujące najwyższy komfort mieszkalny, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa. 

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
MASTER ITALY s.r.l. con Socio Unico
70014, Conversano (Bari)
s.p.37 Conversano - Castiglione, Km. 0,570 - z.i.
tel.: 601 602 115
fax.: +39 080 4959030