Reklama
Wyświetlenia 3983
13 października 2023

Jak zadbać o okna przed zimą?

Jak zadbać o okna przed zimą?
fot. SKŁADOKIEN.PL | Jak zadbać o okna przed zimą?

Uszczelki do okien PVC, mycie, serwis – czyli jak zadbać o okna przed zimą

Zima to okres, w którym okna najbardziej narażone są na szwank. Aby uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń spowodowanych silnym wiatrem, mrozem lub śniegiem, najlepiej wykonać kilka prostych kroków:

1. Uszczelki do okien PVC

O uszczelkach do okien PVC nie możemy zapominać, gdyż stanowią one ważną część składową okna. Bez nich nasze okna byłyby po prostu nieszczelne. Uszczelki należy dokładnie wyczyścić i posmarować delikatnie wazeliną techniczną. 

2. Konserwacja okien PVC – dlaczego warto dokładnie umyć okna

Do tego zabiegu należy używać specjalistycznych produktów, które są łatwo dostępne w odpowiednich punktach sprzedaży. Choć może wydawać się to dziwne, prawidłowe mycie to również konserwacja okien PVC Już niewielka ilość płynu wystarczy, aby dokładnie wyczyścić szkło oraz ramy. Pamiętajmy jednak, że przy niskich temperaturach szkło jest bardziej kruche, więc musimy być bardziej ostrożni.

 

3. Serwis okien – sprawdzenie wszystkich elementów ruchomych

To właśnie te elementy decydują o tym, czy okno jest szczelne i czy działa zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Serwis okien jest niezwykle ważny i musimy pamiętać o regularnym sprawdzaniu stanu naszego okna. Czasami, gdy okno haczy, wystarczy jedynie drobna regulacja i powinno znów działać, jak należy. 

Pamiętając o regularnym serwisie okien unikniemy spadków temperatury w domu, co pozwoli nam zaoszczędzić na rachunkach. Regularny serwis okien to dobry nawyk. Zawiasy należy nasmarować wazeliną techniczną lub smarami, które zawierają silikon – dzięki temu pozostaną dłużej czyste, gdyż do silikonu nie przywiera kurz.

 

Zadbane okna będą służyć nam przez długie lata, pozwolą zachować gwarancję, a my będziemy mogli cieszyć się ich jakością przez długie lata. Pamiętajmy o trzech prostych krokach: dbanie o uszczelki, konserwacja  oraz regularnym serwis.

 

Redaktor:

Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Angielski