Reklama
Wyświetlenia 3621
10 października 2023

Wyjątkowa kawalerka w Warszawie

Wyjątkowa kawalerka w Warszawie
fot. Sztuka Architektury | Wyjątkowa kawalerka w Warszawie

Pracownia Bran&Pine jest odpowiedzialna za projekt niewielkiej kawalerki na Starej Sadybie w Warszawie. Dizajnerskie lampy, meble z historią, duński minimalizm i bujny ogród za oknem. Tak w skrócie można opisać to mieszkanie. 

Zapraszamy na prezentację online wnętrza w ramach cyklu Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL. Realizacja ta została doceniona przez jury Plebiscytu i zdobyła tytuł Polskie Wnętrze 2022 w kategorii Wnętrze prywatne. Spotkanie poprowadzą autorki projektu Joanna Otrębska i Weronika Pariaszewska. Spotkanie odbędzie się 17 października 2023 o godz. 11:00. Zapisz się już teraz

Projektantki z dwóch ciasnych i ciemnych pokoi stworzyły jasną oraz przestronną kawalerkę. Większą ilość światła zapewniło powiększenie okna tarasowego. Niezwykle oryginalnym elementem w tej przestrzeni jest zabudowa kuchenna z lustrami. Optycznie powiększa przestrzeń. Daje złudzenie, że kawalerka jest jeszcze większa. Interesująco prezentuje się w połączeniu z bardzo klasycznymi szafkami kuchennymi z frontami w kolorze drewna.

Łóżko zmieściło się za miękką zasłoną, a przestrzeń home office stanowi przestronne biurko z regałem wiszącym nad nim. Imponujący jest nie tylko jego ogromny blat roboty, ale prostota formy. Wystarczy jedna noga, aby utrzymać całą konstrukcję.

W prostym i funkcjonalnym mieszkaniu pojawiają się ponadczasowe dodatki, sztuka młodych artystów, stare linoryty i przede wszystkim oświetlenie. Lampy są dla twórczyń wnętrza jak rzeźba i stanowią wisienką na torcie w każdym ich projekcie. Szczególnie na małym metrażu, gdzie nie ma miejsca na dużą ilość mebli, nadają charakter i kierunek projektu. Więcej o tym ciekawej realizacji podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

» ORGANIZATORZY: Grupa Sztuka Architektury, Bran&Pine

» PATRONI HONOROWI: SARP, SAK, IA, DAFA

 

» PATRONI MEDIALNI: Architecture Snob, oknonet.pl, Nowy Magazyn, Instalacje, Point of Desig, example.pl, budnews.pl, moredesigns.pl, budowa.org, budownictwo.org, nieruchomosci.biz.

Redaktor:

Oknonet
58-306, Wałbrzych
Ogrodowa 3A
tel.: +48 509 230 592