Reklama
Wyświetlenia 4727
9 października 2023

Nowe centrum logistyczne HEGLA zapewni możliwości dalszego rozwoju

Duża inwestycja: wbicie pierwszej łopaty pod budowę centrum logistycznego (od lewej do prawej) Peter Riepe, architekt i projektant, dr Heinrich Ostendarp, Stefan Reuter , Bernhard Hötger, Jochen H. Hesselbach, Jörn C. Hesselbach, Peter Herrmann.
fot. HEGLA | Duża inwestycja: wbicie pierwszej łopaty pod budowę centrum logistycznego (od lewej do prawej) Peter Riepe, architekt i projektant, dr Heinrich Ostendarp, Stefan Reuter , Bernhard Hötger, Jochen H. Hesselbach, Jörn C. Hesselbach, Peter Herrmann.

Symboliczne wbicie pierwszej łopaty zapoczątkowało dużą inwestycję w HEGLA. Firma buduje w Beverungen nowe centrum logistyczne o łącznej powierzchni 3000 m², które zastąpi dotychczasowe pojedyncze magazyny. 

Jednocześnie dotychczasowe powierzchnie magazynowe zostaną przeznaczone na zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu. Funkcjonalny budynek nowego centrum zostanie wyposażony w najnowsze technologie. Różne magazynowe systemy podnoszenia, magazyny przesuwne i wysokiego składowania oraz nowoczesne oprogramowanie do zarządzania stanami magazynowymi przyczynią się do zwiększenia wydajności procesów i ułatwią organizację pracy. 

Dostawy i dostarczanie towarów w jednym centralnym miejscu

Dostawy wszystkich surowców, towarów i części do trzech zakładów w Beverungen będą realizowane w przyszłości w nowym budynku. Aby zapewnić optymalne wykorzystanie powierzchni, oprogramowanie (będące częścią projektu inwestycyjnego) będzie automatycznie przydzielać idealne miejsce magazynowe. Nowy budynek pomieści do 2300 palet z bezpośrednim dostępem do nich. 

Zarządzanie procesami i ich nadzorowanie będzie odbywać się za pomocą automatycznego etykietowania i skanowania. Możliwe będzie sprawdzanie stanów dostaw w czasie rzeczywistym, natychmiastowe domawianie towarów oraz szybka wysyłka części zamiennych. Krótsze drogi przepływu, uproszczone procesy i większa wydajność należą do strategicznych celów magazynu umiejscowionego na środku terenu o powierzchni 95 000 m², który będzie centralnym miejscem działalności logistycznej i dostarczania wszystkich materiałów. 

Zwiększenie efektywności i wydajności

Oprócz powierzchni do magazynowania i komisjonowania powstaną również powierzchnie biurowe i socjalne dla pracowników magazynów, działu logistycznego, działu zakupów i działu przygotowania pracy. W ten sposób działy te otrzymają nowoczesne warunki pracy z krótkimi trasami komunikacyjnymi i roboczymi. 

HEGLA logistics centre

Do nowego centrum logistycznego HEGLA o powierzchni 3000 m² zlokalizowanego w Beverungen zostaną przeniesione dotychczasowe pojedyncze magazyny, co zwiększy wydajność procesów i je przyspieszy.

Budując nowe centrum logistyczne, przygotowujemy się na wyzwania przyszłości i zwiększamy wydajność naszych procesów magazynowych, dostawczych i produkcyjnych – mówi Dyrektor Zarządzający Peter Herrmann. – Dzięki temu zwolnią się również powierzchnie w zakładach, które będziemy mogli udostępnić do celów produkcyjnych, co zapewni dalszy wzrost.

Planowanie i pozyskiwanie zezwoleń trwało prawie dwa lata, zanim można było rozpocząć pierwsze prace budowlane. 

HEGLA logistics centre

Do nowego centrum logistycznego HEGLA o powierzchni 3000 m² zlokalizowanego w Beverungen zostaną przeniesione dotychczasowe pojedyncze magazyny, co zwiększy wydajność procesów i je przyspieszy.

Inwestycja o wartości 4,5 mln euro przyczyni się do wzmocnienia lokalizacji w Beverungen, zwiększy naszą konkurencyjność i potwierdzi naszą jakość „Made in Germany” – tak Bernhard Hötger, Dyrektor Zarządzający Grupy HEGLA, uzasadnia decyzję inwestycyjną. 

Zakończenie budowy centrum logistycznego jest planowane na wrzesień 2024 r.

Redaktor:

Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Angielski