Reklama
Wyświetlenia 3901
9 października 2023

FIMTEC-POLSKA uczestniczy w modernizacji parku maszynowego firmy Stalprodukt-Zamość

FIMTEC-POLSKA uczestniczy w modernizacji parku maszynowego firmy Stalprodukt-Zamość
fot. FIMTEC | FIMTEC-POLSKA uczestniczy w modernizacji parku maszynowego firmy Stalprodukt-Zamość

Firma Stalprodukt-Zamość od ponad dwóch dekad z powodzeniem zajmuje się produkcją ościeżnic i drzwi stalowych wielorakiego przeznaczenia (w tym drzwi antywłamaniowych, akustycznych, przeciwpożarowych), bram garażowych segmentowych i przemysłowych, a także stolarki aluminiowej. 

Choć to drzwi stalowe są znakiem rozpoznawczym firmy, to propozycją z jej szerokiej oferty produktowej, cieszącą się w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem i systematycznie zwiększającą swój udział w obrotach spółki, są konstrukcje aluminiowe. Zwiększone zainteresowanie, przekładające się na wielkość produkcji, spowodowało konieczność poprawy wydajności całego procesu. Wybór padł na Fimtec-Polska i piłę Blitz 60 FW od FOM Industrie wyposażoną w opcję cięcia w trybie linii tnącej, co zapewnia znaczący wzrost wydajności procesu bez utraty jakości i precyzji cięcia. 

Maszyna wyposażona jest w tarcze tnące o średnicy 600 mm, co zapewnia duży zakres cięcia (numeryczne sterowanie pochyleniem głowicy w zakresie od 20 do 135 stopni). Kluczowym atutem maszyny jest system automatycznego cięcia w trybie linii tnącej STEP BY STEP z automatycznym pasem wyładunkowym, co daje zupełnie inne możliwości w ujęciu wydajności produkcyjnej, która w dzisiejszych czasach przybiera na znaczeniu z uwagi na rosnące koszty pracownicze i energii. Nie bez znaczenia jest także eliminacja błędów, do których może dochodzić podczas pracy na maszynach niezautomatyzowanych.

Wraz z rozwojem technologii i rosnącymi wymaganiami branży podjęliśmy decyzję o zakupie maszyny oferowanej przez Fimtec-Polska. Piła Blitz 60 spełniała w pełni wszystkie nasze oczekiwania, gwarantując nie tylko doskonałą jakość cięcia – czego przykładem mogą być ościeżnice aluminiowe, które są cięte w trybie automatycznym – ale także zwiększoną wydajność produkcji – mówi Robert Krukowski, Członek Zarządu i Dyrektor Techniki Stalprodukt-Zamość.

FIMTEC-POLSKA uczestniczy w modernizacji parku maszynowego firmy Stalprodukt-Zamość

Współpraca FIMTEC-POLSKA i STALPRODUKT-ZAMOŚĆ trwa od kilku lat, ponieważ na produkcji dynamicznie pracuje również zagniatarka cyfrowa. Ta innowacyjna maszyna pozwala na precyzyjne i powtarzalne łączenie naroży, co znacznie ułatwia i automatyzuje proces produkcji stolarki aluminiowej i umożliwia tworzenie produktów o jeszcze wyższym standardzie – dodaje Jan Byrczek z Fimtec-Polska.

Zarówno Fimtec-Polska, jak i Stalprodukt-Zamość w tym roku zostały docenione poprzez przyznanie Godła „Teraz Polska” za innowacyjne rozwiązania (Stalprodukt za serię drzwi stalowych). To wyróżnienie potwierdza wysoką jakość i zaawansowane technologie używane przez polskie firmy, które współpracują ze sobą, aby ulepszać polskie produkty i wspólnie dążą do wyprzedzania oczekiwań klientów, a także osiągania sukcesów na międzynarodowym rynku stolarki aluminiowej.

Redaktor:

FIMTEC-POLSKA Sp. z o.o. Sp.k.
62-081, Wysogotowo
Skórzewska 27
tel.: +48 61 8142900
fax.: +48 61 8142900