Reklama
Wyświetlenia 4034
9 października 2023

Dofinansowanie wymiany okien w ramach programu „Czyste Powietrze”

Dofinansowanie wymiany okien w ramach programu „Czyste Powietrze”
fot. MS więcej niż OKNA | Dofinansowanie wymiany okien w ramach programu „Czyste Powietrze”

Zbliżający się okres zimowy i rosnące koszty ogrzewania skłaniają nas do przemyślenia termomodernizacji naszego domu. Na rynku funkcjonuje obecnie kilka programów, w ramach których można pozyskać dofinansowanie na wymianę źródła ciepła, ocieplenie domu czy też wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Jednym z takich programów jest Program Priorytetowy „Czyste Powietrze” – mówi Marek Grodecki, radca prawny MS więcej niż OKNA.

Marek Grodecki, radca prawny MS więcej niż OKNA

Celem Programu „Czyste Powietrze” jest poprawa jakości powietrza oraz redukcja emisji gazów cieplarnianych poprzez zwiększenie efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Na ten cel przeznaczono ponad 80 miliardów złotych, a wnioski można składać do końca 2027 roku.

W ramach programu „Czyste Powietrze” można nie tylko wymienić stare źródło ciepła (tzw. kopciucha), lecz również wymienić starą stolarkę okienną i drzwiową na nową, o parametrach spełniających najwyższe normy. Udając się do Partnerów Handlowych MS więcej niż OKNA, otrzymają Państwo nie tylko dobrą ofertę wymiany stolarki, lecz również pełne wsparcie w zakresie oceny, czy Państwa inwestycja kwalifikuje się do programu „Czyste Powietrze”, a także, czy mogą Państwo liczyć na dofinansowanie obejmujące 40%, 70% czy nawet 100% kosztów netto wymiany stolarki – dodaje ekspert, Marek Grodecki.

Program „Czyste Powietrze” obejmuje różne poziomy intensywności prac związanych z poprawą efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Aby ubiegać się o dofinansowanie, należy spełnić kilka podstawowych warunków:

» Roczny dochód Wnioskodawcy nie może przekroczyć 135 000 zł (zgodnie z zeznaniem podatkowym za rok poprzedzający rok złożenia wniosku).

» Wnioskodawca musi być właścicielem lub współwłaścicielem jednorodzinnego budynku mieszkalnego, lub lokalu mieszkalnego w takim budynku z odrębną księgą wieczystą, oddanego do użytku przed 1 stycznia 2014 roku.

Partnerzy Handlowi MS więcej niż OKNA zapewnią w ramach umowy skompletowanie niezbędnych dokumentów do programu „Czyste Powietrze”, złożenie wniosku o dotację, a także jej rozliczenie, tak by mogli się Państwo cieszyć zwiększonym komfortem cieplnym w domu – zapewnia Marek Grodecki.

Stolarka PVC oferowana przez MS więcej niż OKNA spełnia wymagane normy dotyczące współczynnika przenikania ciepła, co jest kluczowe w kontekście programu „Czyste Powietrze”. Dodatkowo nie jest konieczne dołączanie Deklaracji Właściwości Użytkowych do wniosku, ponieważ produkty MS więcej niż OKNA znajdują się na Liście ZUM (Zielonych Urządzeń i Materiałów). Wystarczy podać odpowiedni numer identyfikacyjny produktu.

Dofinansowanie w ramach Programu „Czyste Powietrze” to doskonała okazja do poprawy komfortu cieplnego w domu oraz dbania o środowisko. Zachęcamy do skorzystania z tej szansy.

Redaktor:

MS więcej niż OKNA Sp. z o.o.
76-200, Słupsk
ul. Portowa 16
tel.: 059 8410800
fax.: 059 8410802