Reklama
Wyświetlenia 3795
5 października 2023

Zajmujące się recyklingiem okien firmy Metal-Plast i DekoS dołączają do EPPA

Zajmujące się recyklingiem okien firmy Metal-Plast i DekoS dołączają do EPPA
fot. EPPA | Zajmujące się recyklingiem okien firmy Metal-Plast i DekoS dołączają do EPPA

Europejskie Stowarzyszenie Handlowe Dostawców Systemów Okiennych PVC EPPA ma przyjemność powitać w gronie swoich najnowszych członków stowarzyszonych: dwie polskie firmy recyklingowe, Metal-Plast i DekoS. 

Dołączenie polskich firm do EPPA jest wyznacznikiem dużej wagi recyklingu w zapewnieniu łańcucha wartości o obiegu zamkniętym, pozwalającemu wszystkim członkom EPPA na dalszy rozwój w branży profili okiennych PVC. EPPA, koncentrując się na promowaniu zrównoważonych praktyk, innowacji i odpowiedzialnego wykorzystania materiałów PVC w europejskim sektorze profili okiennych PVC, serdecznie wita najnowszych członków stowarzyszonych. 

Zgodnie z prowadzonym z ramienia EPPA programem recyklingowym OKNOREC, Metal-Plast i DekoS (obaj recyklerzy PVC z siedzibą w Polsce) wnoszą do stowarzyszenia wiedzę techniczną w zakresie recyklingu. Ta synergia wzmacnia misję EPPA polegającą na promowaniu recyklingu profili PVC w obiegu zamkniętym jako standardowej praktyki stosowanej we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Przewodniczący EPPA Alexander Franke wyraził wielki entuzjazm w związku z najnowszymi wydarzeniami, stwierdzając: Wraz z włączeniem Metal-Plast i DekoS, EPPA robi znaczący krok w kierunku realizacji swojej wizji i misji. Wspólnie poprowadzimy europejski przemysł profili okiennych PVC i powiązanych produktów w kierunku zrównoważonej i cyrkularnej przyszłości.

Aby uzyskać więcej informacji na temat EPPA i jej nowo przyjętych członków stowarzyszonych, odwiedź stronę internetową EPPA.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski