Reklama
Wyświetlenia 4043
5 października 2023

Okna z wąskimi ramami

Okna z wąskimi ramami
fot. AM OKNA | Okna z wąskimi ramami

Wybierając nowe okna, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Ważne są nie tylko właściwości termoizolacyjne i stabilność okien, ale także ich wygląd. Coraz większą popularnością cieszą się modele z wąskimi profilami ram, które doskonale wpasowują się w nowoczesne stylizacje. Ten typ okna jest obecnie wybierany w różnych obszarach. Modele z wąskimi ramami są często instalowane zarówno w nieruchomościach prywatnych, jak i komercyjnych. 

Obecnie istnieją systemy okienne, które w pełni odpowiadają wymaganiom i wyzwaniom stawianym przez węższe ramy okienne. Okna o wąskich profilach często wykonywane są z aluminium. Dlaczego? Materiał ten charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością – okna aluminiowe mogą mieć delikatne ramy, których stabilność i solidność nie pozostawiają nic do życzenia. 

Wąskie ramy okienne doskonale sprawdzają się w nowoczesnych, smukłych projektach okien. Wykorzystuje się je do produkcji okien klasycznych oraz okien panoramicznych ze stałym przeszkleniem. Okna o wąskich profilach mają niepowtarzalny wygląd – za oknami o smukłych profilach przemawiają jednak także inne argumenty. Dzięki nowym technologiom i wysokiej jakości materiałom stolarka okienna jest także bardzo trwała – wyposażona jest na przykład w wysokiej jakości uszczelki, dzięki czemu te nowoczesne okna są bardzo trwałe. 

Dalsze argumenty za oknem z wąską ramą:

» Wysokie natężenie światła

» Wyjątkowa estetyka

» Wąskie profile idealne do dużych przeszkleń

» Duża różnorodność wzorów

» Wysoka stabilność dzięki materiałom profilowanym

Ważne: Nawet jeśli okno aluminiowe ma wąski profil, cała konstrukcja jest bardzo stabilna. Okna aluminiowe mają kilka kluczowych zalet. Do ich najważniejszych zalet należy wysoka wytrzymałość i szczelność. Okna aluminiowe są solidne, łatwe w utrzymaniu czystości i niezwykle trwałe. Nawet jeśli wybierzesz wygląd wąskiej ramki, możesz oczekiwać najwyższej jakości. 

Warto również podkreślić, że okna aluminiowe o wyglądzie wąskiej ramy charakteryzują się nowoczesnym designem. Renomowani producenci oferują także szeroką gamę kolorystyczną modeli aluminiowych.

Ekologia spotyka się z technologią

Jak wspomniano wcześniej, nowoczesne okna z wąskim profilem ramy zapewniają również dobrą ochronę termiczną, gdyż do ich produkcji wykorzystywane są innowacyjne technologie. Wąskie profile, duża głębokość konstrukcyjna, unikalne połączenia materiałów itp. – to najważniejsze czynniki wpływające na właściwości termoizolacyjne nowoczesnego systemu okiennego. Zarówno okna aluminiowe, jak i modele drewniano-aluminiowe mogą mieć niskie wartości U. Okna do domu pasywnego z cienkim profilem ramy można kupić także u renomowanych producentów. 

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski