Reklama
Wyświetlenia 4024
5 października 2023

Downhill i produkcja okien aluminiowych – precyzja w dwóch światach

Downhill i produkcja okien aluminiowych – precyzja w dwóch światach
fot. NAUMAL | Downhill i produkcja okien aluminiowych – precyzja w dwóch światach

Wielu z nas uwielbia sporty ekstremalne – ta adrenalina napędzająca do realizacji wyzwań, która pozwala czuć się żywym. Downhill to jedna z dyscyplin, która doskonale ilustruje tę pasję i determinację. Ale czy można znaleźć jakieś podobieństwa między downhill a produkcją okien aluminiowych? 

Na pierwszy rzut oka mogą się wydawać zupełnie różne, ale istnieje pewna wspólna cecha, która stanowi fundament sukcesu w obu przypadkach: jest to dokładność i precyzja, o czym wie producent okien aluminiowych firma Naumal. Dlatego też postanowił wesprzeć w rozwoju i dążeniu do sukcesów kilkukrotnego Mistrza Polski w downhill – Artura Miśkiewicza.

Downhill – ściganie na granicy ryzyka

Downhill to dyscyplina sportowa, która jest doskonałym przykładem skrajnego ryzyka, gdzie każda sekunda i każdy ruch mają znaczenie. Kolarze zjeżdżają z gór z zawrotną prędkością, pokonując trudne, kręte trasy, często pełne niebezpiecznych przeszkód. W tej dyscyplinie nie ma miejsca na błędy. Każdy zakręt, każda hopka, każda techniczna sekcja wymaga pełnego skupienia i precyzji. Nawet najmniejszy błąd może zakończyć się groźnym wypadkiem.

Skąd w ogóle pomysł na taką dyscyplinę sportu. Artur Miśkiewicz od dziecka uwielbiał jeździć na rowerze, ścigać się z kolegami. Im bardziej szalona jazda, tym lepiej – po lesie, leśnych górkach czy wystających korzeniach. Te dziecięce szaleństwa w 1999 roku przerodziły się w pasję, będącą jednocześnie stylem życia. Co warto podkreślić, Artur jest kolażem z najdłuższym nieprzerwanym stażem w tej dyscyplinie sportu. Przez cały ten czas zdobył sześciokrotnie tytuł mistrza sportu, z czego kilkukrotnie obronił tytuł. Dla osoby pochodzącej z nizin jest to nie lada wyczyn, dodatkowo Artur podkreśla, że lokalizacja, w jakiej mieszka (centralna polska), nie ułatwia treningu i możliwości rozwoju w tej dziedzinie. Pewne jest, że skupienie i ciężka praca są niezbędne w osiągnięciu sukcesu, jednak to precyzja jest najważniejsza. Tak samo jest przy produkcji okien aluminiowych: tylko dzięki zachowaniu  precyzji okna aluminiowe zachowują najwyższą jakość wykonania.

Produkcja okien aluminiowych – precyzja w biznesie

Wytwarzanie okien aluminiowych to proces, który obejmuje wiele skomplikowanych etapów, począwszy od projektowania, poprzez cięcie i formowanie aluminium, aż do montażu kontroli jakości. Każdy z tych etapów wymaga dokładności w najdrobniejszych szczegółach, dlatego nawet najmniejszy błąd w pomiarach lub cięciu może wpłynąć na jakość i trwałość okna.

Wspólna cecha: skupienie i precyzja

W obu przypadkach, zarówno w downhill, jak i w produkcji okien aluminiowych, sukces zależy więc od skupienia i precyzji. Zawodnicy downhill muszą być w pełni skoncentrowani na trasie, czytając ją niemal instynktownie i podejmując błyskawiczne decyzje. To samo dotyczy pracowników produkcji okien aluminiowych, którzy muszą precyzyjnie pracować z maszynami i narzędziami, dbając o każdy detal.

Naumal – wsparcie dla mistrza polski w downhill

Firma Naumal, producent okien aluminiowych, doskonale rozumie, że dokładność i precyzja są kluczowe zarówno w sporcie, jak i w biznesie, dlatego postanowiła wesprzeć w rozwoju i dążeniu do sukcesów kilkukrotnego Mistrza Polski w downhill – Artura Miśkiewicza. Wspierając Artura, firma Naumal wyraża uznanie dla jego ciężkiej pracy, pasji i osiągnięć, które – podobnie jak w produkcji okien aluminiowych – opierają się na precyzji i skupieniu.

Artur Miśkiewicz bez wahania porównuje swoją dyscyplinę sportu do produkcji okien w firmie Naumal, ponieważ okna aluminiowe wytwarzane w tej nowoczesnej fabryce również są wynikiem przemyślanego działania, skupienia i precyzji. Dlatego docenia fakt, że firma Naumal jest jego sponsorem i wspiera go w rozwoju, bo nikt nie zrozumie go lepiej niż ktoś, dla kogo ważne są te same wartości w działaniu. 

Docenia Naumal jako nowoczesną firmę inwestującą w sport i rozwijającą się również przy użyciu marketingu sportowego. Wspieranie sportowca, który ma sukcesy na swoim koncie, jest docenieniem pracy włożonej przez niego, aby osiągnął jak najwyższy poziom swoich przejazdów. Oznacza to, że zespół Naumal doskonale wie, jak bardzo ważna jest wysoka jakość.

Jeden wspólny cel: doskonałość

Podsumowując tę relację między sportem a produkcją okien aluminiowych w firmie Naumal, możemy śmiało stwierdzić, że niezależnie od dziedziny, pasja, skupienie i wsparcie są kluczowymi czynnikami, które pomagają ludziom osiągnąć swoje marzenia i cele. Firma Naumal, inwestując w sport i wspierając sportowca osiągającego sukcesy na światowym poziomie, pokazuje, że wysoka jakość i precyzja są wartościami, które łączą różne sfery życia, inspirując nas do dążenia do doskonałości.

Redaktor:

NAUMAL Sp. z o.o.
95-200, Pabianice
Jadwinin 25B
tel.: 727 707 707