Reklama
Wyświetlenia 4081
3 października 2023

Jak zapewnić automatyczne i inteligentne systemy okienne w budynkach

Jak zapewnić automatyczne i inteligentne systemy okienne w budynkach
fot. MASTER ITALY | Jak zapewnić automatyczne i inteligentne systemy okienne w budynkach

„Automatyka do stolarki okiennej to element, który integralnie łączy się z oknem, nie zakłócając jego użytkowania i jego podstawowych celów, czyli zaspokajania prostych potrzeb, których spełnianie nie tylko umożliwia, ale nawet wzbogaca, nadając stolarce okiennej nowe, ulepszone funkcje, poprawiające komfort, dobre samopoczucie i bezpieczeństwo w przestrzeniach wewnętrznych”. Taki pomysł Master Italy na automatykę okienną przedstawił inż. Lorenzo Lafronza, dyrektor techniczny firmy Master, gość odcinka transmisji Edilportale LiveTalks.

Firma Master powstała w 1986 r., a jej główną działalnością jest projektowanie oraz produkcja akcesoriów i elementów do stolarki aluminiowej w procesie, na który składają się badania, inwestycje i studia nad kulturą wykorzystywanego materiału. Dziś Master jest światową marką, obecną w ponad 58 krajach świata.

W ciągu około dziesięciu lat firma Master opracowała kompletny ekosystem o nazwie APRO – automatykę widoczną lub ukrytą, o minimalistycznym wzornictwie, która staje się dodatkowym elementem wyposażenia, zarządzanym zdalnie za pomocą aplikacji lub asystenta głosowego. Będąc rozwiązaniem, które odpowiada na przekrojowe potrzeby, APRO jest dostępne dla każdego rodzaju materiału, z którego może być wykonane okno, a więc nie tylko dla aluminium.

Master współpracuje z Politechniką w Bari przy projekcie badawczym mającym na celu wdrożenie parametrów systemu. To badanie, będące już na zaawansowanym etapie, ukierunkowane jest na wykonanie czujników będących w stanie monitorować jakość powietrza w pomieszczeniu. Czujnik, którego działanie opiera się na parametrach jakościowych, przekaże informacje dotyczące kształtowania się tych wskaźników bezpośrednio do podzespołów APRO, które będą automatycznie otwierać lub zamykać okna na czas potrzebny do przywrócenia optymalnych warunków wewnętrznych.

» Dowiedz się więcej o APRO, czytając ten artykuł

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
MASTER ITALY s.r.l. con Socio Unico
70014, Conversano (Bari)
s.p.37 Conversano - Castiglione, Km. 0,570 - z.i.
tel.: 601 602 115
fax.: +39 080 4959030