Reklama
Wyświetlenia 3726
29 września 2023

Jeszcze prostsza termomodernizacja – OknoPlus rozpoczyna współpracę z Credit Agricole

Jeszcze prostsza termomodernizacja – OknoPlus rozpoczyna współpracę z Credit Agricole
fot. OknoPlus | Jeszcze prostsza termomodernizacja – OknoPlus rozpoczyna współpracę z Credit Agricole

Dziś, kiedy zmiany klimatu stają się coraz bardziej dotkliwe, a ceny opłat za media rosną w zastraszającym tempie, termomodernizacja budynków postrzegana jest nie tylko jako możliwość, ale prawdziwa konieczność w walce o ekologię, komfort i lepsze jutro nas samych oraz przyszłych pokoleń.

OknoPlus – oprócz pełnej opieki nad wypełnianiem wniosku do programu Czyste Powietrze – stawia kolejny krok, by umożliwić klientom wejście na budowlaną „eko-ścieżkę”. Producent okien i drzwi właśnie nawiązał współpracę z bankiem Credit Agricole, wspierając inwestorów w pozyskaniu środków na podlegające dofinansowaniu prace remontowe.

Program Czyste Powietrze – OknoPlus stanął na wysokości zadania

Program Czyste Powietrze od samego początku cieszył się popularnością wśród beneficjentów dążących do wprowadzenia ekologicznych rozwiązań w swoich budynkach. 3 stycznia 2023 roku nastąpił jednak przełomowy moment dla programu, gdy rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Czyste Powietrze Plus. Jedną z kluczowych zmian jest znaczne poluzowanie restrykcji dotyczących progu dochodowego i wysokości dotacji. Teraz jeszcze większa liczba inwestorów może skorzystać ze wsparcia, co otwiera nowe możliwości dla rozwoju ekologicznego i energooszczędnego budownictwa w Polsce.

Jesteśmy aktywnie zaangażowani w promocję programu, a tym samym propagowanie świadomości dotyczącej zalet zielonej architektury. W wybranych salonach sprzedaży nasi specjaliści pomagają w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie i doradzają, jak wybrać okna oraz drzwi do programu Czyste Powietrze. Działamy również w ramach Koalicji Termomodernizacji walczącej o to, by inwestorzy stawiali przede wszystkim na energooszczędną stolarkę otworową, a przy tym dbali o swój komfort, oszczędności oraz kondycję planety – mówi Ewa Zarychta, ekspert marki OknoPlus.

Współpraca z Credit Agricole – pozyskanie dofinansowania jeszcze nigdy nie było tak proste

Pomoc w poprawnym wypełnieniu wniosku to tylko jedna z możliwości, jaką oferuje klientom OknoPlus. Od września producent wspiera również tych, którzy starają się o dofinansowanie, jednak nie mogą przeznaczyć funduszy na wkład własny.

Konsolidacja z renomowanym bankiem, promującym idee ekologii i energooszczędności, pozwoli na wypracowanie spójnej, korzystnej oferty kredytowej dla klienta indywidualnego, a tym samym jeszcze sprawniejsze pozyskanie dofinansowania w ramach umów z programu Czyste Powietrze – mówi Ewa Zarychta, ekspert marki OknoPlus. – To kolejna inicjatywa OknoPlus wspierająca nie tylko wspólną walkę o rozwój zielonego, zrównoważonego budownictwa, ale pozwalająca dotrzeć z naszą ofertą do szerszego grona klientów, którzy chcieliby zmodernizować swoje domy, ale decyzję musieli odłożyć ze względów finansowych.

Oprócz współpracy z firmami budowlanymi, projektantami, architektami oraz szeregu szkoleń, które uprawniają doradców do pomocy w wypełnianiu wniosku dotacyjnego, OknoPlus proponuje możliwość finansowania części kwoty poprzez kredyt konsumencki, który na preferencyjnych warunkach oferuje bank Credit Agricole.

Termomodernizacja – sprawa nas wszystkich

Działania mające na celu poprawę efektywności energetycznej naszych domów przynoszą liczne korzyści zarówno w skali mikro, jak i makro. Na poziomie indywidualnym zmianę odczujemy w kontekście domowych oszczędności, a także w lepszym samopoczuciu. Domy o nienagannej izolacji termicznej są cieplejsze, cichsze i zdrowsze oraz nie wymagają nieefektywnego dogrzewania – zwłaszcza gdy do dyspozycji mamy wyłącznie mało ekologiczne źródło ciepła. 

Zamontowanie okien o niskim współczynniku Uw czy modernizacja systemu grzewczego przyniesie zatem wymierne korzyści finansowe. Oszczędności, jakie uzyskujemy dzięki termomodernizacji, będą rosły wraz z upływem czasu i podniesieniem kosztów energii. Należy również zwrócić uwagę na korzyści środowiskowe. Redukcja emisji szkodliwych substancji do atmosfery jest jednym z kluczowych czynników, które przyczyniają się do ochrony planety. Ponadto korzystanie z odnawialnych źródeł energii w ramach projektów termomodernizacyjnych to kluczowy krok do zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych.

Gdy spojrzymy na termomodernizację z perspektywy globalnej, nie można ignorować potencjału rozwoju rynku energooszczędnych i pasywnych technologii. Rosnąca liczba domów i budynków o niskim zapotrzebowaniu energetycznym, wykorzystujących odnawialne źródła energii, przyczynia się do stymulacji gospodarki i tworzenia miejsc pracy w sektorze niskoemisyjnym.

Redaktor:

Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Angielski
OknoPlus Sp. z o.o.
30-444, Kraków Libertów
ul. Zgodna 55
tel.: 012 2775700
fax.: 012 2775800