Reklama
Wyświetlenia 3705
28 września 2023

ROTO: nowe możliwości badania drzwi dla klientów w ITC Austria

W Międzynarodowym Centrum Technologicznym  (ITC) w zakładzie produkcyjnym w Kalsdorfie (Austria) prowadzone są teksty antywłamaniowości aż do klasy RC 4 dla systemów ze wszystkich materiałów.
fot. ROTO | W Międzynarodowym Centrum Technologicznym (ITC) w zakładzie produkcyjnym w Kalsdorfie (Austria) prowadzone są teksty antywłamaniowości aż do klasy RC 4 dla systemów ze wszystkich materiałów.

Roto Technologia Okien i Drzwi rozszerza możliwości badania drzwi wejściowych przez producentów z Polski. W Międzynarodowym Centrum Technologicznym Roto (ITC) w Austrii realizowane są testy antywłamaniowe do klasy RC4 i na wytrzymałość w ponad 200 tys. cyklach. To kolejne ułatwienie dla klientów Roto.

Drzwi wejściowe muszą wyglądać pięknie, ale przede wszystkim działać niezawodnie przez wiele lat. Dlatego Roto oferuje producentom szereg rozwiązań wysokiej jakości: zamki wielopunktowego ryglowania, zawiasy czy energooszczędne progi, który uzupełniają: uszczelki, klamki i wkładki bębenkowe. 

Teraz, dzięki najnowszym inwestycjom Roto, także polscy producenci stolarki drzwiowej mają nowe możliwości badania funkcjonalności i jakości drzwi w Międzynarodowym Centrum Technologicznym (ITC). Nowoczesne centrum badań i innowacji w fabryce rozwiązań drzwiowych Roto w Kalsdorfie udostępnia najnowszej generacji stanowiska, gdzie prowadzone są badania drzwi ze wszystkich materiałów: PVC, drewna i aluminium. 

Specjalistyczny ośrodek badawczy

Od lat ITC Kalsdorf koncentruje się na testach i procedurach badawczych, dostarczających kluczowych informacji na temat jakości okuć i drzwi. Na 27 nowoczesnych stanowiskach możliwe jest szybkie przeprowadzenie testów zamków wielopunktowych i zawiasów do drzwi. Centrum innowacji to ważny obszar rozwoju technologii z segmentu Door, ale także ułatwienie i przyspieszenie prac dla klientów Roto.

Rozszerzenie usług dla producentów drzwi

Dzięki najnowszym inwestycjom ITC Kalsdorf udostępnia cztery nowe stanowiska do badań na wytrzymałość zgodnie z normą DIN EN 1191 na 200 000 lub więcej cykli otwierania. Do prowadzenia testów Centrum ITC posiada specjalną akredytację. Do dyspozycji klientów jest także oddzielne stanowisko do realizacji badań antywłamaniowych aż do klasy RC 4. 

Martin Pauritsch, kierownik działu rozwoju segmentu Door w Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH, odpowiedzialny za Międzynarodowe Centrum Technologiczne  (ITC) w Kalsdorfie cieszy się z kolejnych możliwości oferowania klientom nowych usług.

Inwestycje w rozbudowę ITC są ważnym krokiem w kierunku kompleksowej obsługi producentów drzwi – wyjaśnia Martin Pauritsch, szef działu rozwoju produktów Door oraz ITC w Kalsdorfie. W ostatnich latach Roto nie tylko stale poszerza swoją ofertę rozwiązań drzwiowych, ale nieustannie rozwija katalog usług.

Roto gwarantuje jakość

Stanowiska badawcze i urządzenia pomiarowe w ITC Kalsdorf  – początkowo przeznaczone na użytek wewnętrzny – są nieustannie rozwijane. Obecnie wzorcownia segmentu Door jest bezpośrednio połączona z ośrodkiem testowym. Umożliwia to bieżące sprawdzanie i optymalizację montażu okuć. 

Systemy drzwiowe z rozwiązaniami Roto poddawane są testom na wytrzymałość działania zgodnie z normą DIN EN 1191 w akredytowanym w tym celu ośrodku Roto ITC w Kalsdorfie.

Nowe możliwości centrum badawczego pozwalają na jeszcze lepszą koordynację i rozwój komponentów z portfolio produktów drzwiowych Roto – podkreśla Martin Pauritsch. – Podczas testów eksperci Roto odpowiadają na wszelkie pytania. Bardzo się cieszymy, że wizyty klientów w ITC Kalsdorf stały się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń na rzecz konstruowania trwałych i niezawodnych drzwi, spełniających najwyższe standardy.

Redaktor:

Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Angielski
ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
03-994, Warszawa
Wał Miedzeszyński 402
tel.: 022 5670900 do 04
fax.: 022 5670909