Reklama
Wyświetlenia 3700
28 września 2023

Nastrojowe oświetlenie tarasu – markizy markilux dostępne z szeroką gamą systemów LED

Firma markilux oferuje różne systemy LED do wielu swoich markiz, które można odpowiednio łączyć w zależności od modelu.
fot. markilux | Firma markilux oferuje różne systemy LED do wielu swoich markiz, które można odpowiednio łączyć w zależności od modelu.

Światło sprawia, że również wieczorową porą na tarasie możemy czuć się bezpiecznie i komfortowo, dlatego w montowanych na tarasach lub ścianach budynków markizach warto zainstalować oświetlenie. Tym bardziej że firma markilux oferuje szeroką gamę systemów LED, które zachęcają do spędzenia ciepłych letnich wieczorów na świeżym powietrzu.

Markizy stanowią skuteczną ochronę przed intensywnym słońcem i wysokimi temperaturami, ale doskonale sprawdzają się również po zapadnięciu zmroku. Wyposażone w oświetlenie punktowe LED tworzą przytulną atmosferę. W zależności od rodzaju i przeznaczenia lampy zapewniają akcentujące, nastrojowe albo jasne światło. Taki sam efekt gwarantują kompatybilne z niektórymi typami markiz systemy LED oferowane przez firmę markilux.

Od intensywnego do subtelnego oświetlenia LED

Systemy te oferują obrotowe i bezstopniowo przyciemniane, wysokiej jakości punkty świetlne. W zależności od modelu i szerokości markizy, można zamocować do sześciu lamp LED do profilu spadowego lub kasety, a w przypadku markiz pergolowych – do belki nośnej poszycia. Tworzą one subtelne pasma światła na elewacji i piękne akcenty na tkaninie. Równomierne, liniowe światło tworzy natomiast przyciemniana listwa LED firmy markilux. 

W zależności od rodzaju markizy jest ona mocowana w kasecie, na prowadnicach, na belce nośnej lub z boku w składanych ramionach niektórych modeli. Światło pada w dół i pośrednio oświetla tkaninę lub ścianę domu – mówi Michael Gerling, dyrektor zarządzający ds. technologii i produkcji. 

Do sterowania obydwoma systemami LED służą pilot i aplikacja systemu inteligentnego domu „TaHoma Switch” firmy „Somfy”. W ofercie jest również dowolnie montowana listwa świetlna: LED Spotline. Jest ona dostępna z maksymalnie pięcioma punktami o wymiarach 180 lub 300 centymetrów. Model „MX-1 compact” ma własną opcję oświetlenia. Przednia osłona jest podświetlana efektownym światłem ambiente.

Nowy model MX-4 z wyjątkowymi efektami świetlnymi  

W szczególności modele MX, wszystkie markizy pergolowe i markilux markant, a także niektóre markizy z ramieniem przegubowym mogą być wyposażone w systemy LED o różnych kombinacjach. Szczególnie duży wybór opcji oświetlenia oferuje model MX-4. Oprócz zupełnie nowych punktów świetlnych, możliwe jest również wbudowanie listwy LED-Line. Dodatkowo na zewnętrznych końcach markizy umieszczone są opcjonalne diody LED, a w projekcie modelu do montażu na ścianie domu są dopasowane oddzielne światła. Zaletą jest zastosowanie specjalnej technologii oświetlenia, która wykorzystuje różne źródła światła. Kolor elementów LED można zmieniać w zależności od sytuacji. Do tego celu służy technologia radiowa io lub aplikacja, która umożliwia definiowanie ciepłych, kolorowych i chłodnych scenerii kolorystycznych.

Zalety markiz z oświetleniem LED  

Michael Gerling zapewnia, że bogaty wybór energooszczędnych lamp LED, przede wszystkim z funkcją przyciemniania, pozwala na stworzenie nastrojowej scenerii świetlnej, która zachęca do kameralnych spotkań. 

W zależności od tego, jak chcemy spędzać czas na zewnątrz, dzięki naszym punktom świetlnym LED możemy stworzyć optymalne warunki do czytania lub efektownie oświetlić elewację – podkreśla dyrektor zarządzający. 

Istotne jest oczywiście, że dobrze oświetlony taras daje wieczorem poczucie bezpieczeństwa. Nie ma bowiem ryzyka, że będziemy się potykać o niewidoczne w mroku przedmioty. Zdaniem Michaela Gerlinga istnieje wiele powodów, dla których warto wyposażyć markizę w system oświetlenia odpowiadający potrzebom użytkownika.  

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
Markilux GmbH + CO. KG
48-282, Emsdetten/Niemcy
ul.Hansestrasse 53
tel.: +49 (0) 2572 1531 335