Reklama
Wyświetlenia 5784
28 września 2023

Grupa MACO przejmuje 100 procent udziałów w HAUTAU

Grupa MACO przejmuje 100 procent udziałów w HAUTAU
fot. MACO | Grupa MACO przejmuje 100 procent udziałów w HAUTAU

Niemiecka firma HAUTAU GmbH jest teraz w całości własnością Grupy MACO – austriacki producent okuć przejął pozostałe 25 procent udziałów w firmie specjalizującej się w systemach przesuwnych.

Grupa MACO z siedzibą w Salzburgu i Vermögensverwaltungsgesellschaft Hautau GmbH & Co KG (zwana dalej "VVG") z siedzibą w Helpsen ogłaszają, że 25 procent udziałów VVG w HAUTAU GmbH, również z siedzibą w Helpsen, zostało sprzedanych i przeniesionych na Grupę MACO. W rezultacie Grupa MACO posiada obecnie 100 procent udziałów w HAUTAU GmbH; 75 procent udziałów zostało już nabytych w 2018 roku w ramach rozwiązania sukcesyjnego.

Wspólnie te dwie firmy posiadają bardzo szeroki asortyment produktów – HAUTAU specjalizuje się w wysokiej klasy systemach przesuwnych, a także automatyce okiennej, i tym samym uzupełnia wszechstronną gamę produktów i usług oferowanych przez Grupę MACO. 

Najlepsze możliwe spełnienie potrzeb klientów i rynku jest w centrum wszystkiego, co robimy – podkreśla Guido Felix, CEO grupy firm. – Nasze credo to „wszystko z jednego źródła”.

Ścisła współpraca

Obaj producenci okuć współpracowali już przed 2018 rokiem. 

W ciągu ostatnich pięciu lat rozwijaliśmy się blisko siebie i nadal będziemy się razem rozwijać – mówi Guido Felix. 

Jako firma rodzinna z długą historią, HAUTAU doskonale pasuje do Grupy MACO – współpraca ramię w ramię między Salzburgiem a Helpsen jest korzystna dla wszystkich, co potwierdzają klienci w wielu krajach. Przykładem ścisłej współpracy jest okucie przesuwne Move lub wózki do drzwi podnoszono-przesuwnych, które wkrótce zostaną wprowadzone na rynek.

Korzystamy z wieloletniego doświadczenia pracowników HAUTAU w zakładzie w Helpsen i cieszymy się, że możemy nadal oferować wszystkim pracownikom długoterminową perspektywę w zakładzie – wyjaśnia Guido Felix.

Odpowiedzialność za zarządzanie i osoby kontaktowe w HAUTAU i MACO pozostaną niezmienione. 

Dyrektor zarządzający HAUTAU Frank Jedamski: Cieszymy się, że możemy być częścią Grupy MACO i być dostępni dla naszych klientów ze wszystkich lokalizacji MACO. Wspólnie będziemy nadal rozwijać wszechstronne portfolio produktów.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
MACO POLSKA Sp. z o.o.
44-109, Gliwice
ul. Gutenberga 18
tel.: +48 32 3012330
fax.: +48 32 3012332