Reklama
Wyświetlenia 4049
26 września 2023

Lepsza jakość powietrza i komfort termiczny z Somfy i Netatmo

Lepsza jakość powietrza i komfort termiczny z Somfy i Netatmo
fot. SOMFY | Lepsza jakość powietrza i komfort termiczny z Somfy i Netatmo

Somfy, ekspert w dziedzinie automatyki okiennej i drzwiowej, oraz Netatmo, firma specjalizująca się w rozwiązaniach dla inteligentnych domów, ogłaszają współpracę. Jej wynikiem będzie integracja pomiędzy centralą TaHoma switch a urządzeniami Netatmo, co pozwoli użytkownikom na swobodne dostosowywanie temperatury pomieszczenia do ich indywidualnych potrzeb oraz poprawę jakości powietrza w domu.

Zmiany klimatyczne, które obserwujemy od dłuższego czasu, przyczyniają się do tego, że coraz częściej musimy radzić sobie z ekstremalnymi i bardzo zróżnicowanymi warunkami pogodowymi w ciągu całego roku. Długotrwałe, upalne okresy przerywane są nieoczekiwanymi, chłodniejszymi tygodniami, co wymaga od nas adaptacji do coraz bardziej zmiennych warunków atmosferycznych. W odpowiedzi na te wyzwania, konieczne jest stworzenie strategii zapewniającej komfort termiczny w naszym własnym domu.

Z pomocą przychodzi inteligentna stacja pogodowa od Netatmo. Urządzenie umożliwia użytkownikom analizę otoczenia w czasie rzeczywistym, zapewniając wysoką precyzję w informowaniu o warunkach pogodowych. Stacja ta dokładnie mierzy temperaturę i wilgotność zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Dodatkowo monitoruje poziom hałasu oraz jakość powietrza w pomieszczeniach, co pozwala na stworzenie bardziej komfortowego otoczenia. Po zintegrowaniu jej z centralą TaHoma switch od Somfy istnieje możliwość zaprogramowania odpowiednich scenariuszy, które pomogą zoptymalizować jakość powietrza wewnątrz oraz lepiej kontrolować temperaturę. 

Rola automatyzacji w poprawie jakości powietrza

Zgodnie z rekomendacją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zaleca się codziennie wietrzyć mieszkanie przez około 10 minut, aby poprawić jakość powietrza wewnątrz. Jest to niezwykle istotne, ponieważ według badań Agencji Ochrony Środowiska powietrze w pomieszczeniach jest od 2 do 5 razy bardziej zanieczyszczone niż to na zewnątrz. Choć coraz więcej osób ma świadomość takiej potrzeby, wiele z nich nadal nie stosuje się do tego zalecenia. 

Rozwiązaniem tego problemu może być wprowadzenie automatyzacji. W ten sposób zaoszczędzimy własny czas i zwiększymy efektywność podejmowanych działań. Gdy natężenie CO2 lub wilgotności wykryte przez urządzenia Netatmo (stację pogodową lub monitor jakości powietrza w pomieszczeniach) dojdzie do krytycznego poziomu, użytkownik otrzyma powiadomienie w aplikacji TaHoma® by Somfy o zaleceniu otworzenia okna.  

W drodze do komfortu i efektywności 

Komfort termiczny i jakość powietrza w pomieszczeniach stają się coraz ważniejsze. Poprzez partnerstwo z Netatmo możemy zaoferować konsumentom pełne doświadczenie inteligentnego domu. Od czasu uruchomienia programu „So Open with Somfy” w 2018 roku, który umożliwił integrację urządzeń Somfy z produktami najważniejszych marek z dziedziny automatyzacji domowej oraz asystentami głosowymi, naszym celem jest promowanie wartości, takich jak otwartość i interoperacyjność. Rezultat tych założeń stanowi TaHoma switch. Nasza centrala jest kompatybilna z prawie 300 rodzajami produktów domowych, a dziś jesteśmy dumni, że możemy rozszerzyć ten ekosystem o urządzenia Netatmo – tłumaczy Benedicte SIMOND, dyrektor ds. produktów i usług Grupy SOMFY.

Dzięki inteligentnej stacji pogodowej i czujnikowi jakości powietrza w pomieszczeniach użytkownicy na całym świecie mogą dbać o czystość powietrza w swoich domach czy planować aktywności na świeżym powietrzu. Dbają w ten sposób nie tylko o własny komfort, ale i o zużycie mniejszej ilości energii. Netatmo z dumą przyczynia się do ewolucji procesu automatyzacji, zarówno poprzez własne działania, jak i cenną współpracę z Somfy – mówi Audrey Vaudo, szefowa działu marketingu produktów w Netatmo.

Redaktor:

SOMFY Sp. z o.o.
03-228, Warszawa
ul. Marywilska 34
tel.: 022 5095300
fax.: 022 5095301