Reklama
Wyświetlenia 5350
20 września 2023

Pilkington IGP rozpoczął produkcję w Sandomierzu

Pilkington IGP otwiera nowy zakład przetwórstwa szkła
fot. Pilkington | Pilkington IGP otwiera nowy zakład przetwórstwa szkła

W Sandomierzu otwarto nowy oddział zajmujący się przetwórstwem szkła. Dzięki niemu firma NSG Group będzie mogła odpowiedzieć na rosnący popyt na szkło oraz szyby zespolone. Otwarcie odbyło się 19 września i oficjalnie wyznaczyło moment rozpoczęcia produkcji. Szyby zespolone z Sandomierza trafią do kluczowych klientów firmy z Polski Południowej, ale też do projektów międzynarodowych.

Symboliczne otwarcie nowego oddziału odbyło się w ramach wydarzenia wewnętrznego, w którym wzięli udział pracownicy oraz przedstawiciele zarządu, w tym Krzysztof Granicki – Prezes Pilkington Polska i Pilkington IGP, a także Christian Quenett – szef Pionu Szkła Architektonicznego NSG Group w Europie. Uroczyste przecięcie wstęgi poprzedziły przemówienia inauguracyjne, w których zawarto słowa uznania dla zaangażowania pracowników oraz prognozy dotyczące działalności i rozwoju nowego zakładu.

To wydarzenie stanowi kamień milowy dla Pilkington IGP, ale ma też duże znaczenie dla lokalnej społeczności, ponieważ dzięki otwarciu zakładu powstało 60 nowych miejsc pracy dla specjalistów i pracowników obsługi linii. 

Powiększenie zespołu pracowników wpłynie na przyrost zatrudnienia w regionie, ale też rozwój lokalnej gospodarki. Naszym priorytetem jest zapewnienie warunków do bezpiecznej pracy w atmosferze wzajemnego szacunku, integracji i różnorodności, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii etycznych. Jednocześnie pozostajemy oddani takim wartościom jak jakość i innowacyjność, a otwarcie nowego oddziału jest dowodem na długofalowe zaangażowanie firmy w rozwój branży – mówi Dariusz Kowalczyk, Dyrektor Operacyjny Pilkington IGP.

Oddział Pilkington IGP w Sandomierzu został wyposażony w park maszynowy, na który składają się docelowo dwie linie do produkcji szyb zespolonych, stoły do krojenia szkła, podnośniki nożycowe, manipulatory, giętarki i suwnice. Hala produkcyjna zajmuje powierzchnię ok. 5 250 m², z kolei powierzchnie biurowe, socjalne i magazynowe zajmują dodatkowe niespełna 1000 m². Szyby zespolone z nowego oddziału trafią zarówno na rynek polski, jak i międzynarodowy. Do ich produkcji wykorzystywane będzie szkło bazowe float produkowane w hucie szkła płaskiego NSG Group w Sandomierzu.

Pilkington IGP otwiera nowy zakład przetwórstwa szkła

Nowy oddział Pilkington IGP to odpowiedź firmy na stale rosnący popyt na szkło i produkty szklane. Potrzeby nieustannie rosną, a kolejne zamówienia obejmują coraz obszerniejsze partie szyb zespolonych Pilkington Insulight™. Przekłada się to nie tylko na większe wykorzystanie szkła w architekturze, ale i zainteresowanie nową funkcjonalnością szyb, z której chcą korzystać coraz bardziej świadomi konsumenci – firmy i osoby indywidualne. 

Większa ilość zamówień powoduje wydłużenie terminów realizacji planowych. To tłumaczy, dlaczego zamówienia ad hoc, które nie zostały ujęte w planie, mają znikomą szansę na szybką realizację. Nowy zakład zwiększy nasze moce produkcyjne i powoli odpowiadać przede wszystkim na potrzeby naszych kluczowych Klientów w południowej Polsce – zapewnia Krzysztof Granicki, Prezes Pilkington Polska i Pilkington IG.

Pilkington IGP otwiera nowy zakład przetwórstwa szkła

Aktualnie Pilkington IGP posiada 7 oddziałów. Otwarcie nowego jest dowodem mocnej pozycji, dążenia do innowacji i jakości, ale też przyszłościowego podejścia firmy do rozwoju, co stanowi obietnicę dalszych osiągnięć i sukcesów.

Redaktor:

Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Angielski
Pilkington IGP Sp. z o.o.
02-675, Warszawa
ul. Wołoska 18 Curtis Plaza
tel.: 22 548 75 00
fax.: 22 548 75 22