Reklama
Wyświetlenia 3750
12 września 2023

Mieszkania marzeń z Roto AL Designo w Gdyni

Mieszkania marzeń z Roto AL Designo w Gdyni
fot. ROTO | Mieszkania marzeń z Roto AL Designo w Gdyni

Nowy apartamentowiec w Gdyni zaprojektowano z myślą o maksymalnym komforcie mieszkańców. Duże nowoczesne przeszklenia doskonale doświetlają wnętrza, a zastosowany w oknach system okuć ukrytych Roto AL Designo zapewnia elegancki jednolity wygląd i wygodną obsługę.

Lokalizacja nowego apartamentowca na granicy Gdynia Śródmieście i dynamicznie rozwijającej się dzielnicy mieszkaniowej pozwala niemal dosłownie poczuć ducha portowego miasta i cieszyć się jego nadmorskim klimatem. Wykorzystanie położenia inwestycji było jednym z głównych założeń przy projektowaniu budynku. 

Zaprojektowane na wyższych kondygnacjach tarasy, a także balkony w apartamentach umożliwiają mieszkańcom korzystanie z przestrzeni na świeżym powietrzu. Spektakularny widok na Zatokę Gdańską był kluczowym elementem, który wpłynął na całą koncepcję projektu. Projektanci zdecydowali się na zastosowanie nowoczesnych okien w systemach aluminiowych Aluprof na pełną wysokość pomieszczeń. Ukryte zawiasy Roto sprawiają, że okna wyglądają elegancko i minimalistycznie. Nic dziwnego, skoro za wykonanie okien w obiekcie odpowiada firma POKO-AL z Gdańska, która ma na swoim koncie wiele prestiżowych realizacji w kraju i za granicą.

Mieszkania marzeń z Roto AL Designo w Gdyni

Roto AL Designo to system okuć w pełni ukrytych, przeznaczony do dużych i ciężkich okien rozwiernych i rozwierno-uchylnych z aluminium, o wadze skrzydła sięgającej 180 kg. Zarówno pod względem wzornictwa, jak i funkcjonalności, Roto AL Designo ustala nowe standardy. Na zamkniętym oknie, oprócz klamki, nie widać żadnych elementów okucia, co sprawia, że perfekcyjnego wyglądu okna nie zakłócają najmniejsze detale. Okna z Roto Designo są nie tylko piękne, ale i szczelne. Ukrycie zawiasów we wrębie nie narusza ciągłości uszczelki, co zwiększa jego izolacyjność termiczną i akustyczną.

Nowe zakresy do dużych formatów 3000

Mariusz Rutkowski, manager ds. produktu Aluvision, podkreśla, że Roto AL Designo opiera się na sprawdzonej modułowej konstrukcji Roto, dzięki czemu można go zintegrować z prawie wszystkimi systemami profili z komorą Euro.

Dodatkowo rozszerzyliśmy zakresy stosowania najpopularniejszych systemów Roto AL i AL Designo. Teraz mogą być wykorzystywane w dużych skrzydłach okiennych o wysokości do 3000 mm. Producenci i systemodawcy mogą projektować większe formaty okien bez konieczności ubiegania się o specjalne dopuszczenia obiektowe. To znacząco ułatwia i przyspiesza prace − mówi Mariusz Rutkowski. 

Mieszkania marzeń z Roto AL Designo w Gdyni

Nowa inwestycja w Gdyni to kolejny dowód na to, że innowacyjne okucia Roto umożliwiają projektantom realizację nawet najbardziej śmiałych wizji.

Redaktor:

Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Angielski
ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
03-994, Warszawa
Wał Miedzeszyński 402
tel.: 022 5670900 do 04
fax.: 022 5670909