Reklama
Wyświetlenia 3740
11 września 2023

Salon fryzjerski Ruby Blue w Warszawie – wnętrze inspirowane pustynnym krajobrazem i naturą

Salon fryzjerski Ruby Blue w Warszawie – wnętrze inspirowane pustynnym krajobrazem i naturą
fot. Sztuka Architektury | Salon fryzjerski Ruby Blue w Warszawie – wnętrze inspirowane pustynnym krajobrazem i naturą

Ruby Blue w Warszawie to niezwykły salon fryzjerski, którego wnętrze inspirowane jest krajobrazem pustyni i ciekawymi formami, jakie tworzy natura. Projekt wymagał od architektów z NOKE Architects szukania nietypowych rozwiązań. Jakich? 

Tego dowiecie się podczas prezentacji online wnętrza w ramach cyklu Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL. Realizacja ta została doceniona przez jury Plebiscytu i zdobyła tytuł Polskie Wnętrze 2022 w kategorii Wnętrze publiczne. Spotkanie poprowadzi Karol Pasternak z NOKE Architects. Spotkanie odbędzie się 12 września 2023 o godz. 11:00. 

Inspirowaliśmy się kształtami, w jaki wiatr formuje piasek. Procesy wietrzenia, erozji, sposób, w jaki natura kształtuje jaskinie, drąży skały, tworząc przy tym niepowtarzalne kształty. Chcieliśmy, by wnętrze salonu oddało ten charakter – tłumaczą architekci.

W salonie są 2 poziomy, 15 stanowisk fryzjerskich, 2 stanowiska barberskie, stanowiska do manicure i pedicure oraz sala VIP. Wszystkie te elementy są w mniejszym lub w większym stopniu nawiązują do krajobrazu pustyni po burzy. Do wykonania tego projektu projektanci wykorzystali specjalne programy komputerowe do tworzenia figur o nietypowych kształtach. Dzięki temu recepcja przypomina wydrążoną przez pustynny piasek jaskinię. Ściany na parterze wyglądają jak fale, natomiast klatka schodowa jest kręta.

Architekci postawili przede wszystkim na pustynny kolor piaskowy. Można go zobaczyć na takich elementach, jak: meble, zasłony, czy uchwyty. Tę stonowaną przestrzeń salonu doskonale przełamuje kolor rubinowy. Nawiązuje on do nazwy salonu fryzjerskiego – Ruby Blue. Cała przestrzeń została podzielona na strefy, aby lokal stał się o wiele bardziej funkcjonalny.

Więcej o tym ciekawej realizacji dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować (rejestracja na prezentację). 

» ORGANIZATORZY: Grupa Sztuka Architektury, NOKE Architects

» PATRONI HONOROWI: SARP, SAK, IA, DAFA

 

» PATRONI MEDIALNI: Architecture Snob, Nowy Magazyn, Instalacje, Point of Design, oknonet.pl, example.pl, budnews.pl, moredesigns.pl, budowa.org, budownictwo.org, nieruchomosci.biz.

Redaktor:

Oknonet
58-306, Wałbrzych
Ogrodowa 3A
tel.: +48 509 230 592