Reklama
Wyświetlenia 4130
6 września 2023

Drutex pomaganie ma we krwi

Drutex pomaganie ma we krwi
fot. DRUTEX | Drutex pomaganie ma we krwi

Drutex S.A., wiodący producent okien, drzwi i rolet w Europie, włączył się w szczytną akcję honorowego oddawania krwi. Tylko podczas dwóch pierwszych wizyt mobilnego punktu poboru na terenie firmy, pracownicy oddali niemal 50 litrów krwi. 

Drutex, jeden z największych pracodawców na Pomorzu, zatrudniający blisko 4000 osób, od kilku lat wspiera akcje promocyjne Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku. Teraz do firmy przyjechał mobilny punkt poboru krwi. Podczas dwóch pierwszych wizyt, 25 sierpnia i 1 września, ponad 100 pracowników spółki oddało w sumie blisko 50 litrów krwi.

Zainteresowanie udziałem w akcji wśród naszej załogi przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. To niezwykle budujące. Drutex od wielu lat jest zaangażowany w projekty CSR, ale w to szlachetne przedsięwzięcie włączyli się bezpośrednio nasi pracownicy, przyczyniając się do ratowania zdrowia i życia potrzebujących. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Już po pierwszej, rekordowej zbiórce krwi, zdecydowaliśmy o organizacji kolejnych wizyt krwiobusa, aby każdy zainteresowany mógł dołączyć do tej szczytnej akcji – powiedział Adam Leik, dyrektor ds. kadr w firmie Drutex.

Regularnie honorowo krew oddaje około 300 pracowników firmy Drutex. Ostatnia akcja spowodowała, że do tej grupy dołączyło kilkudziesięciu kolejnych. 

Podczas jednego dnia możliwe jest pobranie krwi maksymalnie od około 60 osób, dlatego też wspólnie z RCKiK w Słupsku już zaplanowaliśmy przyjazdy mobilnego punktu poboru w kolejnych miesiącach tego roku. To też odpowiedź na sygnały płynące od naszych pracowników, którzy raz na 2 lub 3 miesiące mogą być dawcami, a - jak twierdzą - organizacja akcji na terenie firmy jest dla nich znaczącym ułatwieniem – dodał A. Leik.

Kolejne przyjazdy krwiobusa zaplanowano na 20 października, 10 i 24 listopada oraz 1 grudnia. W podziękowaniu za tak duży udział w akcji, decyzją Zarządu bytowskiej spółki, każdy z pracowników oddających krew otrzymuje voucher zakupowy. 

Drutex to firma działająca od niemal 40 lat. Od początku wspiera wiele przedsięwzięć z zakresu CSR, zarówno na rynku lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym. Firma corocznie angażuje się w przedsięwzięcia związane z ochroną zdrowia, ekologią, nauką bezpieczeństwem, edukacją dzieci i młodzieży, rozwojem sportu i kultury, wsparciem osób niepełnosprawnych czy też szeroko rozumianą działalnością charytatywną.

Redaktor:

DRUTEX S.A.
77-100, Bytów
ul. Lęborska 31
tel.: 059 8229101
fax.: 059 8229103