Reklama
Wyświetlenia 4102
6 września 2023

Bezpieczeństwo Twojego domu pod pełną kontrolą

v500 connect lifestyle 3 09 2023 glowne
fot. SOMFY |

Nadchodzi jesień – czas, gdy w domu chcemy poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Warto zwrócić uwagę na dobór elementów systemu, tak by były dopasowane do naszych potrzeb – szczególnie jeśli jesteśmy w trakcie budowy i wkraczamy w jej ostatni etap. Somfy oferuje najwyższej jakości napędy do bram, alarmy oraz inne inteligentne rozwiązania, które to umożliwiają. W październiku do portfolio marki dołącza również nowość – inteligentny wideodomofon Wi-Fi.

Budowa domu. Na ostatniej prostej 

Budowa domu to nie lada wyzwanie. Każdy z etapów stanowi istotną część procesu, której nie można pominąć. Ostatni z nich to przede wszystkim wykończenie elewacji, prace wewnątrz domu, montaż urządzeń grzewczych, a także drzwi, okien oraz bramy. To właśnie na tym etapie warto pomyśleć o bezpieczeństwie naszego domu – jest to inwestycja na lata, dlatego warto do tej kwestii podejść w sposób systemowy i pamiętać, że poszczególne elementy mogą się uzupełniać. Wybierając modele bram – wjazdowej i garażowej, drzwi wejściowych czy alarmów dobrze pamiętać o inteligentnych systemach, które nie tylko pozwolą nam na automatyzację, ale również dadzą poczucie kontroli, dzięki połączeniu ich w jeden ekosystem przy pomocy centrali TaHoma switch od Somfy. Kiedy tylko pojawi się zagrożenie, urządzenie wychwyci ruch, zostaniemy o nim poinformowani i nastąpi seria zaprogramowanych akcji – np. włączą się światła, syreny, zamkną się lub otworzą rolety zewnętrzne.

Dostęp do posesji i garażu

Brama wjazdowa z napędem elektrycznym to najwygodniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie. Zamiast wysiadać z samochodu na podjeździe, by otworzyć bramę, możemy zrobić to zdalnie przy pomocy pilota, aplikacji na smartfonie lub sterowania głosowego. Napędy do bram rozwieranych wykorzystują technologię radiową io-homecontrol. Szczególnie wart uwagi jest model Ixengo 3S io. To mocny i efektywny napęd, który świetnie sprawdzi się w przypadku dużych bram metalowych. Produkt wyróżnia się niecofającym się mechanizmem, który gwarantuje niezwykle wysoką odporność na intensywne działanie silnego wiatru oraz próby siłowego otwarcia. Dodatkowo zapewnia on łatwe i bezpieczne rozsprzęglanie za pomocą indywidualnego kluczyka, co pozwala na wygodne i kontrolowane otwieranie bramy w sytuacjach wymagających specjalnej uwagi. Z kolei do bram przesuwnych, świetnym rozwiązaniem będzie napęd Elixo Smart io, sterowany zdalnie dzięki podłączeniu do centrali TaHoma switch. Dodatkowo możemy do niego podłączyć oświetlenie strefowe, czy lampę ostrzegawczą. 

Bramy garażowe 

Podejmując decyzję o jej wyborze, warto zastanowić się nad naszymi potrzebami. Kluczowy jest wybór odpowiedniego modelu bramy. Najpopularniejsze są bramy segmentowe z dużych paneli lub rolowane. W przypadku bram garażowych świetnie sprawdzi się model Dexxo Smart 800 io od Somfy. Ten inteligentny napęd oferuje łatwe programowanie i diagnostykę dzięki narzędziom takim jak "Set&Go", który pomaga w instalacji io, oraz "Serve-e-Go", umożliwiając zdalną konserwację i diagnostykę. Posiada również wyjątkowe możliwości oświetleniowe – jest ono synchronizowane z ruchem bramy garażowej oraz oddzielnie sterowane za pomocą zdalnego nadajnika lub TaHoma® switch. Kolejnym, wartym uwagi napędem jest trwały i niezawodny model Dexxo Smart 1000 io, o sile pociągowej do 1000N. Możemy go dopasowywać do różnego rodzaju bram oraz do różnych warunków użytkowania. 

Alarm i wideodomofon 

W portfolio Somfy można znaleźć innowacyjne propozycje, które skutecznie ochronią nasz dom i zapewnią spokój ducha. Sprawdzone rozwiązanie Somfy Home Alarm to system alarmowy wyposażony w opatentowany czujnik IntelliTAG®. Dzięki niemu urządzenie jest w stanie wykrywać subtelne wibracje na drzwiach i oknach, precyzyjnie rozróżniając pomiędzy codziennymi drganiami wywołanymi wiatrem czy uderzeniem piłki, a realnymi próbami włamania łomem lub wiertarką. W momencie wykrycia podejrzanej aktywności, system niezwłocznie uruchamia proces odstraszania, jednocześnie wysyłając powiadomienie na nasz smartfon, abyśmy mogli podjąć odpowiednie kroki.

Natomiast dzięki nowemu wideodomofonowi – V-Connect możliwe będzie nie tylko sprawdzenie, kto stoi przed naszym domem za pomocą obrazu, ale także otwarcie bramy wjazdowej od zewnątrz oraz kontrolowanie sprzętu domowego zdalnie. Monitor wewnętrzny poinformuje nas dzwonkiem o wizycie gościa, ale dodatkowo, na wszystkie smartfony podłączone do aplikacji Somfy Protect zostanie przesłane powiadomienie ze zdjęciem przybysza. Pierwszy użytkownik, który odbierze połączenie, automatycznie dezaktywuje pozostałe urządzenia. V-Connect od Somfy to wszechstronne rozwiązanie, które łączy funkcje monitoringu i kontroli dostępu, zapewniając dodatkową warstwę ochrony oraz wygodę użytkowania.

Dzięki tym nowatorskim metodom Somfy umożliwia skuteczną ochronę domu oraz daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Dodatkowo za pomocą centrali TaHoma Switch jest w stanie zintegrować wszystkie elementy systemu smart home. To kolejny krok w kierunku inteligentnych rozwiązań, które sprzyjają spokojnemu życiu.

Akcja promocyjna

Od 4 września Somfy prowadzi kampanię wspierającą napędy do bram. W ramach promocji, użytkownicy kupując wybrany napęd do bram Somfy od jednego z Certyfikowanych Instalatorów, otrzymają centralę sterującą smart home Somfy TaHoma switch za 1 zł.

Produkty objęte promocją:

  • Napęd do bram przesuwnych – Somfy Elixo 3S M io
  • Napęd do bram skrzydłowych – Somfy Ixengo L 3S io
  • Napęd do bram skrzydłowych – Somfy Axovia 3S io

Czas trwania promocji: 4.09-3.11.2023

Więcej informacji na temat promocji: https://www.somfy.pl/access-campaign

Redaktor:

SOMFY Sp. z o.o.
03-228, Warszawa
ul. Marywilska 34
tel.: 022 5095300
fax.: 022 5095301