Reklama
Wyświetlenia 4315
1 września 2023

Czy można montować okna zimą?

Okna ,
Montaż okien zimą
fot. Dobroplast | Montaż okien zimą

Wymiana okien to ważna decyzja, wpływająca na nasz domowy komfort. Kiedy najlepiej przeprowadzić tę operację - zimą czy wiosną? Z jednej strony, zimą unikniemy kolejek i uzyskamy lepszą cenę, jednak obawy o izolację i uszczelnienie okien w chłodniejszym okresie mogą sugerować oczekiwanie do wiosny. Sprawdzimy, czy warto wyczekiwać lepszej pogody, czy też montaż zimą jest opcją.

Kiedy należy wymienić okna?

Wymiana okien staje się nieodzowna wtedy, gdy nasze dotychczasowe okna nie są w stanie skutecznie pełnić swoich funkcji. Nierzadko przyczyniają się one do ucieczki ciepła z pomieszczeń, generują niechciany hałas z zewnątrz i sprawiają trudności w utrzymaniu odpowiedniej czystości. W momencie, gdy zauważymy, że istniejące okna nie są już w stanie skutecznie spełniać swojej roli, warto poważnie rozważyć konieczność wymiany ich na nowe modele.

Czy można zamontować okna zimą?

Wielu z nas zastanawia się, czy warto czekać z wymianą okien do wiosny, czy też można zamontować je w okresie zimowym. Okazuje się, że zimowa wymiana okien jest możliwa i coraz częściej wybierana przez klientów. W dzisiejszych czasach firmy oferujące montaż okien dysponują nowoczesnymi narzędziami i technologiami, które pozwalają na bezproblemowe przeprowadzenie tej operacji w okresie zimowym. Jednym z wielu argumentów za montażem okien zimą jest fakt, że zazwyczaj w tym okresie sezon montażowy jest mniej intensywny, co oznacza mniejsze kolejki i niższe ceny za montaż.

Czy istnieją jakieś ograniczenia?

Warto jednak pamiętać, że zimowa wymiana okien może wiązać się z pewnymi ograniczeniami. W czasie zimy możemy mieć problem z właściwym uszczelnieniem okien, ponieważ materiały uszczelniające mogą mieć trudności w ułożeniu się i utrzymaniu odpowiedniej elastyczności w niskiej temperaturze. Dlatego nie każdy dzień nadaje się na montaż, przy wyjątkowo niskich temperaturach trzeba będzie odłożyć moment montażu. Zimowe warunki mogą wymagać skorzystania z droższych materiałów montażowych, co jednak będzie procentować przez lata użytkowania. Warto więc skonsultować się z fachowcem przed podjęciem decyzji o zimowej wymianie okien.

Redaktor:

DOBROPLAST Fabryka Okien Sp. z o.o.
18-300, Zambrów
Stary Laskowiec 4
tel.: +48 86 276 35 00