Reklama
Wyświetlenia 3801
30 sierpnia 2023

Roto w Alu-Edukator: najnowsze rozwiązania inspirują architektów

Roto w Alu-Edukator: najnowsze rozwiązania inspirują architektów
fot. Roto Frank Okucia Budowlane | Roto w Alu-Edukator: najnowsze rozwiązania inspirują architektów

Aluprof, wiodący producent i dostawca systemów aluminiowych, po raz kolejny zaprosił Roto do partnerskiego udziału w cyklu szkoleń Alu-Edukator. Podczas wiosennych spotkań eksperci Roto Aluvision zaprezentowali najnowsze systemy okuć i korzyści z ich zastosowania.

Jeszcze więcej możliwości z Roto NX

Roto w Alu-Edukator: najnowsze rozwiązania inspirują architektów fot. Roto Frank Okucia BudowlaneNajwiększe zainteresowanie podczas wiosennych prezentacji Roto wzbudziła zapowiedź systemu okuć do okien rozwierno-uchylnych Roto NX A16 – do profili z aluminium z rowkiem 16 mm, prezentowana już na targach BAU w Monachium. Premiera rynkowa, zaplanowana na ostatni kwartał 2023, jest jedną z najbardziej wyczekiwanych przez profesjonalistów w tym roku. Precyzja i niezawodność systemu Roto NX, sprawdzone w PVC i drewnie, niosą jeszcze więcej możliwości projektowania nowoczesnych, bezpiecznych budynków, w których komfort i wygoda użytkowników są na pierwszym miejscu.

Swoboda tworzenia z Roto FS Kempton

Kolejną inspirującą nowością jest nowa generacja zawiasów nożycowych ze stali nierdzewnej Roto FS Kempton. System do okien otwieranych na zewnątrz w wersjach Top Hung i Side-Hung cieszy się popularnością w Wielkiej Brytanii i krajach skandynawskich. Projektanci doceniają funkcjonalność i korzyści: bezpieczną wentylację, oszczędność miejsca w pomieszczeniu, a także szczelność: skrzydło okienne z zewnątrz jest dodatkowo dociskane przez wiatr w razie niepogody.

Bez barier z Roto AL i Roto AL Designo

Roto AL i Roto AL Designo – systemy okuć do okien aluminiowych od lat są chętnie wybierane przez systemodawców i producentów. Podczas szkoleń eksperci Roto prezentowali dostępny w obu systemach niski próg, umożliwiający projektowanie drzwi balkonowych dostosowanych do wymagań i norm budownictwa bez barier. 

Marcin Micek manager ds AluVision Roto fot. Roto Frank Okucia Budowlane„Segment produktów Roto do aluminium rośnie w siłę. Innowacyjne podejście do projektowania konstrukcji okiennych i drzwi balkonowych jest kluczowe w tworzeniu bezpiecznych i energooszczędnych budynków. Dzięki coraz większym zakresom stosowania i zaawansowanym technologiom Roto architekci i projektanci fasad mają nieograniczoną swobodę kreowania rozwiązań funkcjonalnych, pięknych i nowatorskich" – mówi Marcin Micek, manager ds. produktu Aluvision Roto, który prezentował rozwiązania na spotkaniach Alu-Edukator.

Redaktor:

Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Angielski
ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
03-994, Warszawa
Wał Miedzeszyński 402
tel.: 022 5670900 do 04
fax.: 022 5670909