Reklama
Wyświetlenia 4838
29 sierpnia 2023

Ulepszony system SlimLine 38 od Reynaers Aluminium

Ulepszony system SlimLine 38 od Reynaers Aluminium
fot. REYNAERS ALUMINIUM | Ulepszony system SlimLine 38 od Reynaers Aluminium

Reynaers Aluminium, główny dostawca systemów stolarki aluminiowej, wprowadza na rynek dużą aktualizację systemu SlimLine 38. Do oferty trafiają nowe konfiguracje drzwi rozwieranych, zaprojektowanych z myślą o rezydencjach oraz modernizacjach.

System SlimLine 38 – jakie rozwiązania znajdziesz w ofercie?

SlimLine 38 firmy Reynaers Aluminium to system aluminiowych okien i drzwi o charakterystycznym, smukłym wyglądzie, stworzonym na potrzeby nowoczesnych rezydencji oraz dla projektów termomodernizacyjnych. Oferuje on wąskie profile, które zapewniają świetne parametry termiczne oraz wysoką szczelność. W gamie produktów są dostępne:

  • okna stałe,
  • rozwierane,
  • rozwierano-uchylne,
  • drzwi rozwierane.

Ta ostatnia grupa w 2023 roku otrzymała dużą aktualizację, w wyniku której zostały poprawione parametry termiczne oraz wytrzymałość. Dzięki tym zmianom system SlimLine 38 stał się interesującą alternatywą dla równie smukłych, ale droższych konstrukcji stalowych.

Nowe drzwi Reynaers Aluminium – trzy konfiguracje i doskonałe parametry termiczne

Odświeżona gama drzwi Reynaers Aluminium została zaprezentowana w trzech konfiguracjach jako:

  • wysokie okno rozwierano-uchylne,
  • drzwi tarasowe z ukrytymi okuciami,
  • typowe drzwi wejściowe z zamkiem trzypunktowym.

W każdej konfiguracji systemodawca zmniejszył widoczną szerokość profili względem poprzedniego rozwiązania o ponad 40 mm. Pomimo tych zmian nowe drzwi aluminiowe SlimLine 38 osiągają znakomite parametry termiczne (Uf od 1,7 W/m2K) oraz wytrzymałościowe (masa skrzydła do 150 kg). Dzięki wprowadzeniu sztywniejszych profili jest możliwe tworzenie dwuskrzydłowych drzwi wejściowych o wysokości 3 metrów, w klasie antywłamaniowej RC2.

Nowe drzwi w systemie SlimLine 38 nadają się zarówno do zastosowań w projektach rezydencji, jak również w ekskluzywnych budynkach mieszkaniowych. Nowością w gamie jest szklana balustrada, znana z linii MasterLine 8. Stanowi ona doskonałe rozwiązanie dla tzw. francuskiego balkonu.

Czym wyróżnia się system aluminiowych drzwi Ultraslim?

Najbardziej interesującą nowością w gamie systemu SlimLine 38 są drzwi Ultraslim, które można było oglądać na stoisku Renyaers Aluminium na targach BAU 2023. Dzięki wykorzystaniu metody strukturalnego klejenia szyby do profilu konstrukcja pozwala na użycie dużych szyb przy stosowaniu ekstremalnie wąskich profili.

Drzwi Ultraslim są dostępne w 6 konfiguracjach: jedno- oraz dwuskrzydłowych, w wariancie z pojedynczym pakietem szklącym lub w wersji ze szprosami, która nie wymaga specjalnej obróbki szkła. Wszystkie konstrukcje charakteryzują się tymi samymi, wysokimi parametrami termicznymi. Co więcej, dzięki lekkiemu wyglądowi, można z powodzeniem stosować je również jako drzwi wewnętrzne w projektach ekskluzywnych rezydencji.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom producentów drzwi, Reynaers Aluminium dokłada wszelkich starań, aby proces składania oraz montażu był możliwie jak najprostszy. Systemodawca zapewnia kompletną dokumentację techniczną, dedykowane narzędzia oraz wsparcie na każdym etapie projektu – od zamówienia po ostateczny montaż.

Redaktor:

Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Angielski
Reynaers Aluminium sp. z o.o.
96-321, Przeszkoda, gmina Żabia Wola
ul. Inwestycyjna 142
tel.: 022 7157777
fax.: 022 7157778