Reklama
Wyświetlenia 4060
23 sierpnia 2023

Jak zadbać o prawidłową wentylację w domu?

Jak zadbać o prawidłową wentylację w domu?
fot. SIEGENIA | Jak zadbać o prawidłową wentylację w domu?

Dobra wentylacja w domu to klucz do zdrowia i komfortu domowników. Jej prawidłowe wykonanie i cykliczna konserwacja gwarantują dostęp do świeżego powietrza. Dzięki dobrze rozplanowanemu systemowi wentylacyjnemu w domu unikniemy też problemów z pleśnią czy wilgocią. 

Dlaczego prawidłowa wentylacja w domu jest ważna?

Człowiek, żeby żyć, musi oddychać. Świeże powietrze pozwala lepiej się koncentrować i funkcjonować w ciągu dnia, natomiast w nocy zapewnia spokojny i relaksujący sen. Nie jest to problem w lesie czy na łonie natury, ale w związku z tym, że współcześnie spędzamy ponad 90% czasu w zamkniętych pomieszczeniach, ważne jest zapewnienie odpowiedniej i skutecznej wentylacji w domu czy innych budynkach, w których przebywamy.

Wentylacja w domu – zadbaj o świeże powietrze!

Najprościej mówiąc, świeże powietrze to takie, które jest bogate w tlen oraz wolne od zanieczyszczeń i wilgoci. Jeżeli chodzi o tlen, to (w zależności od naszej aktywności) zużywamy około 30 m³ świeżego powietrza na godzinę. Podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych więcej, a gdy śpimy – odpowiednio mniej. Wystarczy jednak kilka godzin, żeby dwie osoby śpiące w zamkniętym pomieszczeniu o powierzchni 45 m² zużyły całe powietrze...

» Przeczytaj pełną treść artykułu 

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
SIEGENIA-AUBI Sp. z o.o.
46-203, Kluczbork
ul. Ossowskiego 64
tel.: 077 4477700
fax.: 077 4477720