Reklama
Wyświetlenia 3718
21 sierpnia 2023

Stylowa ochrona przed słońcem i wiatrem

Stylowa ochrona przed słońcem i wiatrem
fot. Markilux | Stylowa ochrona przed słońcem i wiatrem

Designerskie markizy firmy markilux podkreślają nowoczesny charakter nowego budynku w powiecie Freistadt w Austrii.

Młoda czteroosobowa rodzina z austriackiego Bad Zell potrzebowała odpornego na warunki atmosferyczne zacienienia do swojego domu. Właściciele zdecydowali się na markizy firmy markilux, które doskonale współgrają z bryłą budynku i jego tarasami. Dodatkowa ochrona przed intensywnym światłem słonecznym i wiatrem, a także systemy oświetleniowe i promienniki ciepła stworzyły przytulne miejsca do wypoczynku w ogrodzie.

Otoczony dużym ogrodem nowy budynek w wiosce Erdleiten niedaleko Bad Zell to jedna ze specjalnych realizacji w portfolio firmy markilux. Tutaj, w austriackim Mühlviertel, lokalny oddział firmy zamontował trzy duże systemy markiz po ukończeniu domu w 2020 roku.

Duże systemy markiz – praktyczne rozwiązanie

Rodzina Gruber chciała, aby główny taras przed domem, basen w ogrodzie i oddzielny taras do grillowania były osłonięte przed słońcem, wiatrem i deszczem – mówi Christiane Berning, szefowa działu marketingu i rozwoju biznesu w markilux. 

Ponieważ rodzina spędza dużo czasu w ogrodzie, potrzebowała markiz, które są odporne na warunki atmosferyczne i jednocześnie dopasowane do nowego domu pod względem stylu i koloru. Ze względu na wymiary trzech tarasów wybrane zostały duże systemy markiz.

Większy komfort dzięki ochronie przed intensywnym słońcem i wiatrem

Część wypoczynkowa przy basenie o powierzchni 15 metrów kwadratowych została uprzednio zadaszona za pomocą wolnostojącego systemu „markilux markant”. Tkanina markizy prowadzona jest poziomo w systemie szynowym. 

Dodatkowe opuszczane markizy pionowe stanowią doskonałą ochronę przed intensywnym światłem słonecznym i wiatrem – wyjaśnia Berning. 

W przypadku pozostałych dwóch tarasów, które razem mierzą blisko 42 metry kwadratowe, para zdecydowała się na zakup modelu „MX-1 compact”. Markiza ze stylową kasetą poszycia, oświetleniem LED, promiennikiem ciepła i funkcją Schattenplus. Podobnie jak w przypadku markiz pionowych systemu „markilux markant”, użyta tkanina ekranowa chroni przed nisko padającym światłem słonecznym. Jest jednak na tyle przezierna, że nie zasłania krajobrazu.

Kompetentne doradztwo w lokalnym oddziale

Wszystkie ramy markiz są kolorystycznie dopasowane do jasnoszarej i antracytowej elewacji nowego budynku. 

Natomiast jasna zieleń poszycia markiz nadaje świeży akcent i doskonale harmonizuje z otoczeniem, co szczególnie spodobało się właścicielom – mówi Christiane Berning. 

Klienci byli bardzo zadowoleni z kompetencji lokalnego oddziału firmy i wyboru markiz, które podkreślają nowoczesny charakter domu. Wydzielone w ogrodzie strefy relaksu zapewniają komfort i intymność. Nasi klienci zyskali przytulne miejsce na wspólne posiłki, grillowanie i wypoczynek przy basenie. 

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
Markilux GmbH + CO. KG
48-282, Emsdetten/Niemcy
ul.Hansestrasse 53
tel.: +49 (0) 2572 1531 335