Reklama
Wyświetlenia 3955
17 sierpnia 2023

Nowe warianty profili ECO-TERM już dostępne!

Zastosowanie ECO-TERM z rdzeniem z PVC
fot. METAL-PLAST | Zastosowanie ECO-TERM z rdzeniem z PVC

W ostatnich latach energooszczędne budownictwo stało się czymś więcej niż trendem. Oczekiwania inwestorów w tym aspekcie stają się tym wyższe, im wyższe są rachunki za energię. Potrzeby nowoczesnego budownictwa doskonale rozumie Metal-Plast, który właśnie wypuszcza na rynek dwa kolejne profile do ciepłego montażu z serii ECO-TERM. 

 

Stosowanie ciepłego montażu stolarki otworowej w ostatnich latach stało się standardem. Profile nie tylko podnoszą właściwości termoizolacyjne budynku, ale także wzmacniają całą konstrukcję oraz ułatwiają prawidłowy montaż systemów. 

Profile z serii ECO-TERM zyskały uznanie klientów w wielu europejskich krajach oraz doczekały się kilku branżowych nagród. Teraz firma prezentuje kolejne dwa modele profili ECO-TERM w wersji z rdzeniem z PVC oraz w wersji z twardym rdzeniem z płyty poliuretanowej.  

 

Wszechstronne profile ECO-TERM

 

Oba rodzaje nowych profili znajdują zastosowanie w niemal wszystkich systemach okiennych, jednak przed wyborem właściwego profilu ECO-TERM warto przyjrzeć się bliżej obu wariantom. 

 

W przypadku profili z rdzeniem PVC rdzeń ten wykonany jest z polichlorku winylu. Jego wykorzystanie zapewnia niezwykłą odporność na wilgoć oraz lepsze właściwości nośne, szczególnie istotne w przypadku systemów HST. Doskonale sprawdzą się jako ciepła listwa montażowa pod różne warianty okien, ciepła belka podwalinowa pod systemy HST, okna tarasowe oraz drzwi, a także jako element izolujący podczas montażu rolet zewnętrznych. Profil z rdzeniem z PVC dostępny jest w trzech podstawowych wysokościach: 30, 50 i 100 mm. Bez względu na rozmiar profile można dowolnie piętrować, dopasowując ich wysokość do sytuacji montażowej. Profile dostępne są w szerokości od 63 mm do 296 mm.

 

W drugim wariancie profili ECO-TERM rdzeń twardy jest wykonany ze sztywnej pianki poliuretanowej. Zapewnia on wysoki stopień kompresji oraz wyjątkowe właściwości izolacyjne na poziomie U=0,49 - 0,90 W/(m²K). Pozwala to nie tylko eliminować mostki termiczne powstałe w trakcie montażu, ale ułatwia przytwierdzenie ECO-TERM do stolarki otworowej.   

ECO-TERM z twardym rdzeniem

 

Podobnie jak ECO-TERM z rdzeniem PVC, profile z rdzeniem twardym posiadają szerokie spektrum zastosowań i doskonale sprawdzą się w ciepłym montażu progów aluminiowych, ram okiennych oraz rolet. ECO-TERM z rdzeniem twardym dostępny jest w trzech podstawowych wysokościach: 30, 50 i 100 mm i zakresie szerokości od 63 do 94 mm. 

 

Szybki montaż w każdych warunkach pogodowych

 

To, co wyróżnia profile ECO-TERM z dwóch nowych serii, to wyjątkowa łatwość i precyzja montażu. Każdy z profili wyposażony jest w zamki pozwalające na szybkie wpięcie na tzw. „klik”. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma konieczności stosowania klejów, co znacznie ogranicza czas montażu oraz pozwala na stosowanie profilii w każdych warunkach pogodowych. Do stabilnego montażu modeli z dwóch nowych wariantów nie są wymagane dodatkowe blaszki montażowe – wystarczy zastosować odpowiedni do wysokości profilu wkręt. To rozwiązanie nie tylko docenią ekipy monterskie, ale także będzie miało ono olbrzymi wpływ na stabilność całego systemu okiennego. 

Energooszczędność w budownictwie to kierunek, który jest nam szczególnie bliski nie tylko ze względu na rosnące rachunki za energię, ale przede wszystkim na środowisko naturalne, które wymaga naszej ochrony. Cieszymy się, że oferując doskonałej jakości produkty możemy dołożyć swoją cegiełkę do ochrony planety, na której wszyscy żyjemy – mówią przedstawiciele METAL-PLAST. 

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
METAL-PLAST sp. z o.o.
58-160, Świebodzice
Ciernie 157 B
tel.: +48 74 666 58 00