Reklama
Wyświetlenia 3787
16 sierpnia 2023

Roto NX | TiltFirst: dopasowanie okna do wymagań bezpieczeństwa w trakcie eksploatacji

Dzięki Roto NX producenci okien mają możliwość elastycznego dopasowania okien do konkretnych budynków i pomieszczeń (także już w trakcie ich eksploatacji).
fot. ROTO | Dzięki Roto NX producenci okien mają możliwość elastycznego dopasowania okien do konkretnych budynków i pomieszczeń (także już w trakcie ich eksploatacji).

Nowy system okuć Roto NX umożliwia producentom okien elastyczne dopasowanie oferty do wymagań budynków i miejsc, gdzie konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie. Jednym z rozwiązań jest funkcja Roto NX | TiltFirst: „najpierw uchyl, potem otwórz”, która za pomocą kluczyka w klamce zablokuje okucie przed otwarciem okna na pełną szerokość.

System okuć Roto NX umożliwia dostosowanie okien do zmieniających się wymagań, także w trakcie eksploatacji, czyli już po wyprodukowaniu i zamontowaniu okna w obiekcie. Jeśli wraz z upływem czasu zmieni się przeznaczenie pomieszczeń lub wymogi bezpieczeństwa ograniczą możliwość otwierania okna, okno z okuciem Roto NX można łatwo dostosować, przekształcając do funkcji Roto NX | TiltFirst.

Zmniejszanie zagrożeń i strat

Gdy klamka okucia Roto NX | TiltFirst jest zablokowana, użytkownik może jedynie uchylić okno w celu wietrzenia, ale nie może go w pełni otworzyć. Takie zabezpieczenie przed wypadnięciem przez okno jest coraz częściej stosowane zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i w domach prywatnych. W razie ewakuacji, akcji ratunkowej lub do mycia, okno można szybko otworzyć na oścież za pomocą odpowiedniego klucza.

Roto NX | TiltFirst sprawdza się także w miejscach, gdzie pokoje są ciasno umeblowane i otwarte do wewnątrz skrzydło może kolidować z wyposażeniem i utrudniać komunikację. Niekontrolowane otwarcie skrzydła nie będzie zagrażało uczniom w szkolnych ławkach lub monitorom komputerów w biurach. Niezależnie od tego, czy jest to żłobek, przedszkole, pokój dziecka, hotel czy biuro – w wielu pomieszczeniach publicznych i prywatnych zmiana rozwiązania okuciowego na Roto NX | TiltFirst zminimalizuje ryzyko szkód.

Prosta wymiana

Aby odpowiednio doposażyć okucie okna rozwierno-uchylnego w Roto NX, wystarczy wymienić kilka jego elementów (klamka okienna i ramię rozwórki są równie łatwe do wymiany jak standardowy zaczep rozwierno-uchylny na zaczep TiltFirst). W prosty sposób może to zrobić zarówno producent okien, jak i wyspecjalizowana firma serwisowa.

Ramię rozwórki i zaczep wymieniane są podczas zmiany okucia Roto NX na rozwiązanie TiltFirst, podobnie jak klamka okienna. Przekształcenie jest możliwe tak często, jak jest to potrzebne. Jeśli klamka okucia rozwierno-uchylnego Roto NX | TiltFirst zostanie odblokowana kluczem, skrzydło można otworzyć na oścież, np. w celu umycia.

Z kolei okna wyposażone fabrycznie w system Roto NX | TiltFirst można również przekształcić w standardową funkcję rozwierno-uchylną poprzez wymianę powyższych elementów. W ten sposób Roto umożliwia elastyczne dostosowywanie okien do zmieniających się potrzeb budynku i użytkowników pomieszczeń przez cały okres eksploatacji.

Redaktor:

Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Angielski
ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
03-994, Warszawa
Wał Miedzeszyński 402
tel.: 022 5670900 do 04
fax.: 022 5670909