Reklama
Wyświetlenia 3907
11 sierpnia 2023

Nowa fabryka DECEUNINCK z certyfikatem A+

Nowa fabryka DECEUNINCK w Chorwacji
fot. DECEUNINCK | Nowa fabryka DECEUNINCK w Chorwacji

Deceuninck otworzył nową fabrykę w Chorwacji. Jest to największa fabryka laminowania profili PVC w tej części Europy. Inwestycja jest też symbolem silnych więzi biznesowych między Chorwacją i Belgią w obszarze gospodarki.

Nowa fabryka odgrywa istotną rolę w strategii Deceuninck związanej ze zrównoważonym rozwojem. Dostawca stawia nie tylko na doskonałość w produkcji profili PVC, ale także na dbałość o środowisko, co w obecnych czasach ma kluczowe znaczenie. Dlatego też w planach jest wzniesienie elektrowni słonecznej, która będzie zasilać nową fabrykę, redukując ślad węglowy i przyczyniając się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

W trakcie budowy hali produkcyjnej położono nacisk na wykorzystanie solidnych, ekologicznych materiałów oraz zaawansowanych urządzeń, które zgodnie z najnowszymi trendami nie tylko oszczędzają energię, ale także minimalizują negatywny wpływ na otoczenie. Certyfikat energetyczny A+, jakim została odznaczona ta inwestycja, jest potwierdzeniem, że Deceuninck wybrał właściwą ścieżkę. 

Redaktor:

Deceuninck Poland Sp. z o.o.
62-020, Swarzędz-Jasin
ul. Poznańska 34
tel.: 061 8187000
fax.: 061 8187001