Reklama
Wyświetlenia 3725
11 sierpnia 2023

FAKRO Cycling Team podczas wyścigu rowerowego im. Tomasza Marczyńskiego

FAKRO Cycling Team podczas wyścigu rowerowego im. Tomasza Marczyńskiego
fot. FAKRO | FAKRO Cycling Team podczas wyścigu rowerowego im. Tomasza Marczyńskiego

W sobotę 5 sierpnia br. odbyła się kolejna edycja wyścigu rowerowego pn. Wyścig by Tomasz Marczyński. FAKRO wsparło to wydarzenie, a pracownicy firmy wzięli w nim udział jako FAKRO Cycling Team. 

Trasa wyścigu z założenia była wymagająca, na dodatek pogoda nie rozpieściła uczestników, skutecznie chłodząc płomienny zapał zawodników rzęsistym deszczem. Mimo niesprzyjającej aury na starcie zameldowało się ponad 150 uczestników, którzy pokonali swoje słabości, zmierzyli się z tym legendarnym podjazdem i zgromadzili niezapomniane wspomnienia.

Wyścig rozpoczął się na terenie Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu, gdzie zlokalizowane było biuro zawodów oraz trasa wyścigu dla najmłodszych kolarzy. Trasa właściwego wyścigu, o długości 12 km, przebiegała od szkoły w Gaboniu na sam szczyt Przehyby – przez Nadleśnictwo Stary Sącz.

Łatwo nie było. Trasa jest bardzo wymagająca, o czym wiedzą chętni zapisujący się do udziału w wyścigu oraz ci, którzy kiedykolwiek próbowali tam wyjechać na rowerze. Jest to świetne miejsce na sprawdzenie swojej aktualnej formy oraz wewnętrznej motywacji. Cieszę się, że udało mi się ukończyć wyścig z czasem lepszym niż w roku ubiegłym, oraz że po raz kolejny mogłem być częścią tego wydarzenia – komentuje Łukasz Górka, menedżer FAKRO, jeden z reprezentantów FAKRO Cycling Team.

Starosądecka odsłona wyścigu była jedną z trzech. Wcześniej (25 czerwca) impreza wystartowała w Skawinie, planowo odbędzie się również dwuetapowy wyścig w Wieliczce i Niepołomicach (29-30 września).

Redaktor:

FAKRO Sp. z o.o.
33-300, Nowy Sącz
ul. Węgierska 144a
tel.: 018 444-0-400
fax.: 018 444-03-33