Reklama
Wyświetlenia 3993
7 sierpnia 2023

Zastosowania przesuwne i podnoszono-przesuwne heroal

System podnoszono-przesuwny heroal S 77 SL, wykonany jako narożnik całoszklany, tworzy maksymalną przejrzystość wewnątrz budynku.
fot. ©heroal | System podnoszono-przesuwny heroal S 77 SL, wykonany jako narożnik całoszklany, tworzy maksymalną przejrzystość wewnątrz budynku.

Systemy przesuwne i podnoszono-przesuwne heroal to trwałe i przemyślane rozwiązania dzięki zastosowaniu aluminium i inteligentnej konstrukcji. Aluminium umożliwia wykonanie wyjątkowo dużych elementów. 

W zależności od rodzaju otwarcia systemy przesuwne i podnoszono-przesuwne heroal mogą być montowane z jedno-, dwu- lub trzytorowymi ramami i maksymalnie sześcioma ruchomymi skrzydłami, dzięki czemu nadają się również do wyjątkowo dużych otworów w budynku. Duże oszklenia stanowią niemal niewidoczne połączenie pomiędzy wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym i zapewniają imponujące widoki.

Niezwykle estetyczny design tworzy wersja w postaci narożnika całoszklanego lub skrzydła do otwierania. Narożnik całoszklany wykonany z szyby izolacyjnej nie posiada w obszarze styku żadnej ramy, która zasłaniałaby widok na zewnątrz. W przypadku otwieralnego skrzydła 90° dostęp do obszaru zewnętrznego nie jest ograniczony narożnikiem, ponieważ jest on montowany bez podpory w obszarze naroża. Aby zapewnić bezbarierowość we wszystkich obszarach przejścia, heroal oferuje rozwiązania systemowe z progami zero, które można połączyć z systemem drenażowym heroal DS w celu niezawodnego odprowadzania wody.

Połączenie estetyki i funkcjonalności: aluminiowe systemy przesuwne heroal dzięki licznym możliwościom aranżacyjnym pasują do każdego obiektu, a jednocześnie wyróżniają się wysokimi właściwościami użytkowymi. ©heroal

Dodatkowy komfort zapewnia funkcja Easy Move, która bezdźwięcznie amortyzuje i automatycznie przesuwa skrzydło o ciężarze do 400 kg podczas otwierania i zamykania, a także zabezpiecza przed uwięzieniem osób i uszkodzeniem skrzydła wskutek niewyhamowanego uderzenia o ramę. Ponadto napęd silnikowy zapewnia maksymalny komfort obsługi: w kombinacji z napędem heroal SF Drive, który jest łatwy w montażu dzięki funkcji plug-and-play, systemy drzwi podnoszono-przesuwnych heroal mogą być obsługiwane bez wysiłku, wygodnie i bezpiecznie – poprzez naciśnięcie przycisku, za pomocą pilota lub poprzez połączenie z systemem inteligentnego domu. Dzięki w pełni zintegrowanej konstrukcji od zewnątrz widoczny jest tylko elegancki panel sterowania.

Dzięki okleinowaniu wykonywanemu we własnym zakładzie heroal systemy przesuwne i podnoszono-przesuwne tej firmy mogą być dostosowane kolorystycznie do indywidualnych wymagań. Zastosowania przesuwne i podnoszono-przesuwne heroal osiągają wysokie parametry również w zakresie izolacji akustycznej, izolacji cieplnej i ochrony antywłamaniowej. Wysokiej jakości substancje izolacyjne i innowacyjna konstrukcja zapewniają skuteczną izolację akustyczną. Ponadto zmniejszają one różnicę temperatur pomiędzy wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym, co wpływa na wyższy komfort w pomieszczeniach, szczególnie w sezonie grzewczym, i pozytywnie oddziałuje na bilans energetyczny. 

Dzięki przemyślanej konstrukcji profili skrzydeł rozwiązania systemowe osiągają wymaganą izolację cieplną – nawet przy dużych powierzchniach szklanych – z wartościami Uw od 0,86 K/(m²K). Możliwa jest także kombinacja z rozwiązaniami ochrony przeciwsłonecznej i ochrony przed insektami heroal. W celu zwiększenia zabezpieczenia utrudniającego włamanie wszystkie systemy przesuwne heroal mogą być wyposażone w specjalne urządzenia bezpieczeństwa, takie jak zabezpieczenie przed wyważeniem, blokada podłogowa lub zabezpieczenie przed nawierceniem, dzięki czemu we wszystkich powszechnie stosowanych wariantach otwierania uzyskują klasę odporności na włamanie RC 2. 

Systemy drzwi podnoszono-przesuwnych heroal S 77 SL i heroal S 77

Jednym z najważniejszych produktów z oferty drzwi przesuwnych firmy heroal jest system drzwi podnoszono-przesuwnych heroal S 77 SL. Dzięki innowacyjnej konstrukcji ramy zapewnia on najlepsze właściwości użytkowe. System łączy w sobie jednotorowe skrzydło, które porusza się wyjątkowo płynnie po szynie jezdnej ze stali szlachetnej, ze stałym oszkleniem ramowym, które dzięki dużej powierzchni szkła zapewnia doskonałą przejrzystość. Ponadto oszklenie stałe w ościeżnicy umożliwia szybką obróbkę. 

System podnoszono-przesuwny heroal S 77 SL tworzy płynne przejście między wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym dzięki otwieralnemu narożnikowi. ©heroal

Dzięki 3-komorowemu systemowi kształtowników o wysokiej izolacyjności cieplnej w kombinacji z kształtownikami z podwójną izolacją termiczną system heroal S 77 SL zapewnia niezwykle skuteczną izolację cieplną i przyjemny klimat wewnątrz pomieszczeń, podczas gdy uniwersalny system drzwi podnoszono-przesuwnych heroal S 77 dzięki 2- i 3-torowym ramom tworzy niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. 

System drzwi przesuwnych heroal S 65

heroal S 65 to nowy system aluminiowych drzwi przesuwnych firmy heroal, który umożliwia tworzenie dużych przejść pomiędzy przestrzenią mieszkalną a obszarem zewnętrznym poprzez przesunięcie skrzydła na bok. Wizualnie system wyróżnia się wąskim stykiem środkowym wynoszącym tylko 62 mm, który nadaje konstrukcji misterny wygląd. 

System przesuwny heroal S 65 jest ekonomicznym rozwiązaniem dla ekskluzywnego budownictwa mieszkaniowego i obiektowego, charakteryzującym się przede wszystkim nowoczesnym wzornictwem i bezpieczeństwem procesowym. ©heroal

heroal S 65 charakteryzuje się również bardzo dobrą wydajnością wykonawczą: zmniejszona liczba części, wyższy stopień prefabrykacji dzięki wstępnie zmontowanym kształtownikom labiryntowym, a także bróbka kształtowników, która wymaga tylko kilku operacji frezowania i jest zasadniczo możliwa przy użyciu mniejszej liczby szablonów do wiercenia, sprawiają, że heroal S 65 jest systemem, którego obróbka jest wydajna i bezpieczna. 

Dzięki temu heroal S 65 nadaje się zarówno do ekskluzywnego budownictwa mieszkaniowego, jak i do budownictwa obiektowego, gdzie wymagane są wyjątkowo ekonomiczne rozwiązania.

System całoszklanych ścian przesuwnych heroal S 20 C

Nowo opracowany system całoszklanych ścian przesuwnych heroal S 20 C umożliwia niezależne od wiatru i pogody użytkowanie obszarów zewnętrznych z przykryciem dachowym, jak również estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie przesuwne do wnętrz. Dzięki różnorodnym możliwościom otwierania nieizolowany system aluminiowy oferuje dużą elastyczność. Wtykane łączniki ramy, regulowane wózki jezdne i proste oszklenie za pomocą uszczelek klinowych zapewniają szybkie i nieskomplikowane wykonawstwo. 

System całoszklanych ścian przesuwnych heroal S 20 C umożliwia niezależne od wiatru i pogody korzystanie z obszarów zewnętrznych z przykryciem dachowym – tutaj w kombinacji z systemem dachu tarasowego heroal OR. ©heroal

Bezramowe skrzydła oraz zintegrowany w podłodze próg zerowy nadają drzwiom przesuwnym szczególną przejrzystość i zapewniają bezbarierowe użytkowanie. Amortyzatory umożliwiają bezpieczne i komfortowe zamykanie skrzydeł poprzez automatyczne tłumienie i wciąganie do pozycji końcowej. Zabierak skrzydła i trwałe prowadnice ze stali szlachetnej dodatkowo zwiększają komfort użytkowania. Dzięki temu heroal S 20 C jest idealnym uzupełnieniem wnętrza i wszelkich obszarów przebywania na zewnątrz.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
heroal - Johann Henkenjohann GmbH & Co. KG
33415, Verl (Niemcy)
Österwieher Straße 80
tel.: +49 5246 507-0
fax.: +49 5246 507-222