Reklama
Wyświetlenia 4103
4 sierpnia 2023

Bezpieczeństwo okien na najwyższym poziomie ze SWISSPACER Air

Bezpieczeństwo okien na najwyższym poziomie ze SWISSPACER Air
fot. EKO-OKNA | Bezpieczeństwo okien na najwyższym poziomie ze SWISSPACER Air

Firma Eko-Okna S.A. wprowadziła do swojej oferty nowy produkt – komponent wyrównujący ciśnienie SWlSSPACER Air dla ramek dystansowych w szybach zespolonych. To innowacyjne rozwiązanie zapobiega pękaniu i wypaczaniu się szyb zespolonych w wyniku zmian ciśnienia podczas transportu i późniejszego użytkowania.

Tulejka Air została stworzona w celu rozwiązania jednego z podstawowych problemów występujących w branży okiennej, którym jest fakt, że standardowa szyba zespolona to układ hermetyczny, na który potencjalnie negatywny wpływ ma poziom ciśnienia i temperatura otoczenia. Jeśli okno zostanie zamontowane na obiekcie zlokalizowanym na innej wysokości niż miejsce produkcji, różnica ciśnień może skutkować zauważalnymi odkształceniami – szkło może się wybrzuszyć lub wklęsnąć. 

Ten efekt jest również obserwowany podczas transportu, szczególnie przy dużych różnicach wysokości, jakie występują w terenach górskich, na przełęczach lub podczas transportu samolotem. W konsekwencji prowadzi to do zwiększenia naprężeń na obrzeżach szyb, co z kolei może uszkodzić uszczelnienie krawędzi lub nawet spowodować pęknięcie szkła. Akcesoria Air powstały, aby zminimalizować to ryzyko.

SWISSPACER Air

Air (zobacz) zbudowany jest z metalowej tulejki zabezpieczonej membraną, przez którą skutecznie kompensowane jest ciśnienie w szybie zespolonej, co w konsekwencji zmniejsza naprężenia i minimalizuje ryzyko pęknięcia szyby. Jednocześnie, dzięki zastosowaniu tego komponentu, produkt zapobiega przenikaniu pary wodnej do przestrzeni międzyszybowej, co mogłoby prowadzić do degradacji powłok niskoemisyjnych wskutek wewnętrznej kondensacji.

Główną zaletą technologii Air jest możliwość zapobiegania pękaniu szyb zespolonych z powodu różnic ciśnień podczas transportu samolotem lub różnic wysokości między miejscem produkcji a miejscem użytkowania. Dzięki temu rozwiązaniu producenci okien i drzwi zyskują pewność, że ich towary dotrą do klienta w nienaruszonym stanie, bez uszkodzeń wynikających z różnic ciśnień – mówi Michał Maciejewski, dyrektor zarządzający pionu handlowo-zakupowego. – Sami użytkownicy nie będą musieli też się martwić tym, że eksploatują szyby na wysokości istotnie różnej od miejsca wyprodukowania zespolenia. Nie będą im też zagrażały duże amplitudy temperatur. 

Nowy produkt, dostępny w ofercie firmy Eko-Okna S.A., to innowacyjne rozwiązanie, które może dodatkowo poprawiać jakość izolacji akustycznej, zmniejszając hałas docierający do wnętrza o nawet 20%, chociaż jest to jedynie pozytywny efekt uboczny zastosowanej technologii.

SWISSPACER Air

Tuleja Air spełnia oczekiwania użytkowników okien i drzwi narażonych na skutki różnicy ciśnień w czasie transportu i używania zakupionych szyb zespolonych na dużych wysokościach. Dystrybutorom daje gwarancję, że ich klientów nie spotka nieprzyjemna niespodzianka, za którą mogliby winić instalatora.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
EKO-OKNA S.A.
47-480, Pietrowice Wielkie
Kornice ul. Spacerowa 4
tel.: 801 232 728
fax.: (32) 418 30 62