Reklama
Wyświetlenia 4108
1 sierpnia 2023

System drzwiowy heroal D 72 PF EM nagrodzony za innowacyjność

Nowy kształtownik skrzydła heroal D 72 PF EM został stworzony w oparciu o sprawdzone rozwiązania systemu drzwiowego heroal D 72, a wyróżniające go cechy to łatwa i wydajna obróbka.
fot. heroal | Nowy kształtownik skrzydła heroal D 72 PF EM został stworzony w oparciu o sprawdzone rozwiązania systemu drzwiowego heroal D 72, a wyróżniające go cechy to łatwa i wydajna obróbka.

Dzięki nowemu systemowi drzwiowemu heroal D 72 PF EM i zoptymalizowanej konstrukcji można zaoszczędzić materiał, a także skrócić czas realizacji na produkcji nawet o 20%. 

Jako wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie, heroal D 72 PF EM – ze swoimi bogatymi opcjami wyposażenia i designu – jest przy tym dokładnie dopasowany do wymagań rynku drzwi wejściowych. Ze względu na wysoką wydajność produkcyjną kształtownik heroal D 72 PF EM został wyróżniony na targach BAU 2023 nagrodą za innowacyjność. Jury targów doceniło szczególnie opcję montażu wypełnienia za pomocą klipsów zamiast wymagającego większych nakładów czasu i środków klejenia panelu. 

Geometria kształtownika łącznie ze stałym węgarkiem wewnętrznym bez listwy przyszybowej (PF = „Panel Fixed”) skonstruowana jest pod standaryzowaną grubość wypełnienia drzwi. Te i inne rozwiązania konstrukcyjne zapewniają łatwiejszą i wydajniejszą produkcję (EM = „Easy Mount“) bez konieczności rezygnacji z przemyślanej logiki systemu drzwi heroal D 72. Skraca to czas obróbki całego systemu i upraszcza montaż – także na miejscu budowy – dzięki ograniczeniu liczby etapów obróbki. Potrzebne narzędzia także nie różnią się od tych wymaganych w przypadku systemu heroal D 72 – nie ma zatem konieczności dokonywania dodatkowych inwestycji.

Konstrukcyjne rozwiązania ułatwiające obróbkę

Nowa geometria mostka izolacyjnego kształtownika skrzydła heroal D 72 PF EM zapewnia zabezpieczenie przed wypaczaniem się drzwi bez dodatkowych etapów produkcji. W ten sposób przestają być konieczne zwykłe prace przy zespalaniu kształtownika i wkładkach sprężynujących, co sprawia, że obróbka jest łatwiejsza, szybsza i niezawodna. 

Odwracalne mocowanie wypełnienia

Odwracalne mocowanie wypełnienia – w porównaniu z klejeniem panelu – jest nie tylko najbardziej wydajnym i niezawodnym pod kątem procesów roboczych rodzajem montażu wypełnienia, jest ono również jeszcze szybsze i łatwiejsze, gdyż do mocowania nie są konieczne żadne wstępne obróbki kształtownika. Wypełnienie drzwi połączone jest z profilem skrzydła na całym obwodzie za pomocą klipsów. Przestaje być nawet konieczne stosowanie dodatkowego uszczelnienia. 

Stały węgarek wewnętrzny

W związku z tym, że kształtownik skrzydła drzwi obywa się bez listwy przyszybowej, obróbka jest wyjątkowo szybka i łatwa. Kształtownik skrzydła ze stałym węgarkiem wewnętrznym skonstruowany jest pod standardową grubość wypełnienia drzwi wynoszącą 48 mm. Żadne dodatkowe obróbki przy wypełnieniu drzwi nie są konieczne.

Ulepszone uszczelnienie i izolacja

Wulkanizowane narożniki łączą uszczelnienie zamknięcia drzwi z nową okuciową nakładką izolującą, dzięki czemu używanie tradycyjnych klinów uszczelniających przestaje być potrzebne. Eliminuje to potrzebę czasochłonnych czynności obróbki i zmniejsza ilość używanego materiału. Nowa okuciowa nakładka uszczelniająca wykonana jest z termoplastycznego elastomeru (TPE) i umożliwia optymalne zamknięcie wypełnienia drzwi od strony płyty z motywem.

Kształtownik skrzydła osadzony za ogranicznikiem

Dzięki kształtownikowi skrzydła osadzonemu za ogranicznikiem wyeliminowana zostaje bruzda zewnętrzna i po stronie zewnętrznej przestaje być konieczne dotrzymywanie wymiarów szczeliny. Do strony wewnętrznej można zastosować skrzydło zlicowane lub nakładane. Przy zastosowaniu nakładanego kształtownika skrzydła nie jest już potrzebna ani bruzda wewnętrzna, ani zewnętrzna.

Zapinany próg

W systemie heroal D 72 PF EM – obok klasycznego rozwiązania progu dokręcanego do ościeżnicy – można zastosować nowe, 2-częściowe rozwiązanie progu ciągłego. Łączy ono atuty ciągłej konstrukcji progu biegnącej pod ramą z zaletami przylegającego uszczelnienia zamknięcia drzwi w przypadku progu dokręcanego do ościeżnicy. Ponadto kształtowniki są jedynie wpinane na klipsy. 

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
heroal - Johann Henkenjohann GmbH & Co. KG
33415, Verl (Niemcy)
Österwieher Straße 80
tel.: +49 5246 507-0
fax.: +49 5246 507-222