Reklama
Wyświetlenia 3894
26 lipca 2023

Poznajcie Mecan'Outil – eksperta w branży maszyn do produkcji osłon okiennych

Mecan'Outil – ekspert w branży maszyn do produkcji osłon okiennych
fot. Mecan'Outil | Mecan'Outil – ekspert w branży maszyn do produkcji osłon okiennych

Dziś chcielibyśmy zaprosić Państwa do lektury wywiadu z reprezentantem firmy Mecan'Outil – renomowanego producenta maszyn do produkcji osłon okiennych z Francji. Firma ma na swoim koncie ponad 50 lat doświadczenia, a od kilku lat dynamicznie rozwija się także na polskim rynku, co jest zasługą m.in. Pana Michała Szyluka, Dyrektora Regionalneg Mecan’Outil, z którym rozmawiamy. 

Katarzyna Rutkowska: Panie Michale, proszę na początek wyjaśnić naszym czytelnikom do kogo skierowana jest oferta Mecan'Outil.

Michał Szyluk: Nasza oferta jest skierowana zarówno do mniejszych, średnich, jak i dużych producentów osłon okiennych, którzy dążą do zwiększenia wydajności swojej produkcji przy minimalizacji kosztów. Rozumiemy, że branża produkcji rolet obejmuje różnorodne firmy o różnych skalach działania i potrzebach. Dlatego też elastyczne rozwiązania, które proponujemy, jesteśmy w stanie dostosować do wymagań i zakresów działalności naszych potencjalnych klientów.

Dla mniejszych producentów nasze urządzenia stanowią doskonałe narzędzie do poprawy wydajności i zwiększenia konkurencyjności. Dzięki wielozadaniowym maszynom mogą oni maksymalizować swoją produkcję, jednocześnie ograniczając ilość odpadów i racjonalnie wykorzystując miejsce produkcyjne. 

Dla średnich i dużych producentów nasza oferta wprowadza kompleksowe rozwiązania, które mogą znacząco zwiększyć zdolności wytwórcze. Nasze maszyny do produkcji osłon okiennych są specjalnie projektowane i produkowane na zamówienie, uwzględniając indywidualne potrzeby klientów. Dzięki nim producenci mogą osiągnąć wysoką precyzję i jakość w procesie produkcji przy jednoczesnym ograniczeniu nakładów pracy.

Mecan'Outil – ekspert w branży maszyn do produkcji osłon okiennych

Wszystkim naszym potencjalnym klientom oferujemy nie tylko wysokiej jakości maszyny, ale także wsparcie w zakresie audytu procesu produkcyjnego. Nasze elastyczne rozwiązania są dostosowywane do indywidualnych potrzeb i wymagań każdego klienta, zapewniając im szybką reakcję na zmieniające się warunki rynkowe. W ten sposób dążymy do zapewnienia naszym klientom konkurencyjnej przewagi i sukcesu na rynku produkcji osłon okiennych i drzwiowych.

W ramach naszej działalności oferujemy także klientom szkolenia produktowe dla operatorów urządzeń i pracowników działów serwisujących. Zapewniamy także serwis i obsługę posprzedażową. Wszystko to sprawia, że nasza oferta jest kompleksowa i atrakcyjna dla szerokiej gamy producentów osłon okiennych i drzwiowych, niezależnie od ich wielkości i zakresu działalności. 

K.R.: Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?

Michał Szyluk: Mamy wiele do zaoferowania – w ofercie Mecan’Outil znajdują się zarówno urządzenia do produkcji osłon okiennych oraz drzwiowych, jak i maszyny zajmujące się obróbką PVC i aluminium tworzone na specjalne zamówienie Klientów. Oferujemy zaawansowane centra tnąco-obróbcze umożliwiające kompleksowe wytwarzanie pancerzy roletowych, począwszy od docięcia paneli aluminiowych do stworzenia pancerza zabezpieczonego aretkami lub zaciskami.

Nasze półautomatyczne pilarki i centra CNC umożliwiają precyzyjne cięcie i obróbkę profili, co przekłada się na wysoką jakość produktów. Dodatkowo dostępne nawijarki, stoły rolkowe i zautomatyzowane magazyny ułatwiają transport i przechowywanie gotowych skrzynek roletowych.

W swojej ofercie posiadamy m.in.:

» częściowo oraz w pełni zautomatyzowane centra obróbczo-tnące (RKS / TGV) do profili z PCV i aluminium tworzące pancerze roletowe z aretkami lub bez, łączone poprzez zacisk; 

» stanowiska montażowo-kontrolne (BMV) do weryfikacji jakości i poprawności działania skrzyń roletowych z roletami; 

» (PNC) wielostostanowiskowe urządzenia wycinające otwory, zaopatrzone w stół obrotowy oraz w dopasowane do potrzeb klienta stemple i matryce,;

» centra piłujące (JYFA), wykorzystywane do obróbki zarówno profili PCV, jak i aluminium;  

» urządzenia wspomagające,  kompatybilne z centrami obróbczo-tnącymi – nawijarka do rolet, magazyn z podwójnym lub poczwórnym automatycznym ładowaczem, stoły rolkowe ułatwiające transport gotowych rolet w skrzynkach, półautomatyczne centra opakowujące.

K.R.: Jakie obszary produkcji osłon i bram można zautomatyzować i jak podejść do tego zagadnienia?

Michał Szyluk: W zakresie produkcji osłon i bram istnieje wiele obszarów, które można zautomatyzować, aby zwiększyć wydajność i efektywność produkcji. Podejście do automatyzacji tych obszarów może obejmować wykorzystanie specjalistycznych maszyn i urządzeń, które usprawnią procesy produkcyjne. Warto przeprowadzić analizy i wstępny audyt możliwości produkcyjnych, by w trakcie rozmowy o potrzebach i możliwościach ich realizacji dobrać odpowiednie, najlepsze dla danego producenta rozwiązania.

Poniżej przedstawiam kilka obszarów, które mogą być zautomatyzowane w produkcji osłon i bram, a także sposoby podejścia do tych zagadnień:

1. Proces wyboru rodzaju profili z magazynów z automatycznymi podajnikami:

» Wykorzystanie zautomatyzowanych magazynów, w których przechowywane są różne rodzaje profili.

» Wybór odpowiedniego profilu może być sterowany za pomocą systemu zarządzania produkcją, który odczytuje zapotrzebowanie i wybiera odpowiedni profil z magazynu.

» Automatyczne podajniki mogą dostarczać wybrane profile do kolejnych etapów produkcji.

2. Proces docinania paneli na długość:

» Wykorzystanie zautomatyzowanych pił tnących, które precyzyjnie tną panele na wymaganą długość.

» Sterowanie procesem cięcia może być zintegrowane z systemem zarządzania produkcją, który otrzymuje informacje o potrzebnej długości paneli i automatycznie reguluje ustawienia piły.

3. Proces nawlekania profili, wkładania aretek, zaciskania profili:

» Zastosowanie zautomatyzowanych urządzeń, które wykonują te czynności.

» Mechanizmy automatycznego nawlekania, wkładania aretek i zaciskania profili mogą być programowane do wykonywania tych operacji z wysoką precyzją i powtarzalnością.

4. Proces montażu skrzynek i rolet wewnątrz:

» Wykorzystanie robotów lub zautomatyzowanych systemów montażowych do składania skrzynek i montażu rolet.

» Systemy wizyjne mogą być wykorzystywane do kontroli poprawności montażu i wykrywania ewentualnych defektów.

5. Proces kontroli jakości przygotowanej rolety – jej rozwijania i zwijania:

» Wykorzystanie urządzeń do automatycznego rozwijania i zwijania rolet, które umożliwiają precyzyjną kontrolę jakości produktu końcowego.

» Systemy wizyjne i czujniki mogą być używane do monitorowania jakości rozwiniętych i zwiniętych rolet oraz wykrywania ewentualnych defektów.

Podejście do automatyzacji tych obszarów produkcji osłon i bram powinno uwzględniać indywidualne potrzeby i możliwości danej firmy. 

K.R.: Czy jesteście zadowoleni z udziału w rynku polskim, jaki uzyskaliście przez te kilka lat obecności?

Michał Szyluk: Tak, jesteśmy zadowoleni. Firma Mecan'Outil, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku Europy Wschodniej, koncentruje się na elastycznym podejściu i reaguje na potrzeby klientów, dostosowując swoje maszyny do indywidualnych wymagań. Skupia się na zwiększaniu wydajności, ograniczaniu kosztów i redukcji odpadów, co przynosi korzyści ich klientom. Ze względu na to, że nasze maszyny przygotowywane są pod specjalne zamówienia, proces i czas ich stworzenia nie zawsze jest powtarzalny. Ay zapewnić odbiorcom najwyższy standard, producent prowadzi wielokrotne próby technologiczne pracy tworzonych maszyn, by jak najlepiej zweryfikować ich funkcjonalność i sposób działania.

Ważne jest również, że firma Mecan'Outil zwraca uwagę na rozwój swoich klientów. Poświęcają dużo uwagi i troski, aby rzetelnie dopasować ofertę do potrzeb każdego klienta. To potwierdza ich zaangażowanie we współpracę z klientami i chęć wspierania rozwoju ich biznesów. Ponadto wspomniane zadowolenie klientów z widocznego wzrostu produkcji i obrotów, które osiągnęli dzięki urządzeniom Mecan'Outil, może stanowić dodatkowe potwierdzenie sukcesu firmy na polskim rynku.

K.R.: Jakie macie plany na dalszy rozwój na rynku?

Michał Szyluk: Z każdym rokiem nasze urządzenia są ulepszane w miarę postępu technologicznego. Nasze plany na dalszy rozwój na rynku koncentrują się na ciągłym doskonaleniu urządzeń i spełnianiu założeń Przemysłu 4.0. Zauważamy, że wraz z postępem technologicznym nasze urządzenia stają się coraz bardziej wydajne i innowacyjne. Z roku na rok tworzone przez nas urządzenia osiągają coraz lepsze wyniki w szybkości, powtarzalności i skuteczności swojej pracy. Ich 10-letnie odpowiedniki mogą być nawet dwa razy wolniejsze od obecnie produkowanych. Dążymy do wprowadzania nowych rozwiązań i udoskonaleń, które umożliwią naszym klientom jeszcze bardziej efektywne i zautomatyzowane procesy produkcji.

Rozumiejąc znaczenie Przemysłu 4.0, dążymy do tworzenia inteligentnych i połączonych systemów produkcyjnych. Planujemy rozwijać nasze urządzenia w taki sposób, aby były kompatybilne z najnowszymi technologiami i mogły być integrowane w cyfrowe środowisko produkcyjne. Wykorzystanie zaawansowanych technologii, takich jak Internet rzeczy (IoT) czy analiza danych, pozwoli nam jeszcze bardziej zautomatyzować procesy, optymalizować produkcję i minimalizować błędy.

Mecan'Outil – ekspert w branży maszyn do produkcji osłon okiennych

Naszym celem jest zapewnienie odbiorcom innowacyjnych rozwiązań, które przyczynią się do wzrostu ich wydajności, konkurencyjności i zysków. Będziemy nadal inwestować w badania i rozwój, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i technologiami w branży produkcji osłon okiennych i drzwiowych. Ponadto planujemy nadal rozwijać naszą obecność na rynku Europy Wschodniej, w tym również na rynku polskim, który dla nas ma duże znaczenie. Jesteśmy gotowi dostosować naszą ofertę do specyficznych potrzeb polskich producentów osłon okiennych i drzwiowych oraz kontynuować naszą współpracę z obecnymi i potencjalnymi klientami.

Wreszcie, chcemy utrzymać nasze zaangażowanie w ochronę środowiska. Będziemy kontynuować prace nad tworzeniem urządzeń, które będą bardziej energooszczędne, ograniczą ilość odpadów i zminimalizują negatywny wpływ na środowisko naturalne. Wszystkie te plany mają na celu umocnienie naszej pozycji jako głównego dostawcy maszyn do produkcji rolet oraz sprostanie oczekiwaniom rozwijającego się rynku, który wymaga elastycznych, efektywnych i innowacyjnych rozwiązań.

K.R.: Czy planujecie wprowadzenie w najbliższym czasie jakichś nowości?

Michał Szyluk: Nasze główne plany na najbliższy czas zakładają uruchomienie produkcji urządzeń w Polsce wraz ze wzmocnieniem supportu technicznego i serwisowego sprzedanych maszyn. 

Dziękuję za rozmowę i zapraszam do kontaktu osobistego – z przyjemnością przedstawię Państwu naszą ofertę. Michał Szyluk, Dyrektor Regionalny Mecan’Outil.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
Mécan’outil SAS
44151, ANCENIS
ZI du château Rouge - BP 27
tel.: +33 2 40 96 11 09