Reklama
Wyświetlenia 4608
25 lipca 2023

FAKRO partnerem III Integracyjnego Turnieju Bocci o Puchar Dyrektora Szkoły

FAKRO partnerem III Integracyjnego Turnieju Bocci o Puchar Dyrektora Szkoły
fot. FAKRO | FAKRO partnerem III Integracyjnego Turnieju Bocci o Puchar Dyrektora Szkoły

FAKRO wsparło III Integracyjny Turniej Bocci o Puchar Dyrektora Szkoły. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.

Turniej miał na celu zintegrowanie młodzieży szkolnej z osobami niepełnosprawnymi oraz lokalnym środowiskiem, przełamywanie barier społecznych, poprawę sprawności psychofizycznej uczestników oraz promowanie mało znanej dyscypliny paraolimpijskiej, jaką jest Boccia. W zawodach wzięło udział 6 drużyn uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego oraz 10 zespołów z ośrodków działających na rzecz osób niepełnosprawnych z powiatu nowosądeckiego.

FAKRO nie po raz pierwszy wspiera tego typu inicjatywy skierowane do dzieci i młodzieży, także w kontekście integracyjnym. Przykładanie wagi do równości, integracji i wsparcia osób o różnych potrzebach czy zdolnościach inspiruje innych do podobnych działań, co sprzyja budowaniu społeczności bardziej otwartej i empatycznej. Turniej odbył się w dniu 1 czerwca 2023 r. w Nowym Sączu.

Redaktor:

FAKRO Sp. z o.o.
33-300, Nowy Sącz
ul. Węgierska 144a
tel.: 018 444-0-400
fax.: 018 444-03-33