Reklama
Wyświetlenia 5074
24 lipca 2023

Master rozszerza gamę narożników o nowe linie EXTRA i UNA

Master rozszerza gamę narożników o nowe linie EXTRA i UNA
fot. MASTER | Master rozszerza gamę narożników o nowe linie EXTRA i UNA

Na rynku stolarki aluminiowej, gdzie coraz więcej uwagi poświęca się szczelności ościeżnic, a także ich walorom estetycznym, Grupa Master postanowiła rozszerzyć swoją gamę narożników o dwie nowe linie: EXTRA i UNA. 

EXTRA to linia narożników wyrównujących i podporowych z regulowanymi mimośrodami. Ten typ narożnika pełni funkcję podpory dla narożnika głównego i umożliwia idealne wyrównanie oraz zamocowanie profili kątowych, również z łącznikiem teowym (T) i krzyżowym. Jego elementy są wykonane z odlewanego ciśnieniowo aluminium i ze znalu. 

Różne warianty linii EXTRA mają różne wymiary (od 4×12 mm do 5,5×17 mm), dzięki czemu są w stanie sprostać najczęściej spotykanym wymaganiom rynku. Regulowane mimośrody umożliwiają idealne dokręcenie, za pomocą klucza Torx 20 bez dodatkowej obróbki (również już po zamontowaniu stolarki). Ponadto przygotowany otwór na wstrzyknięcie kleju pozwala uszczelnić narożnik w prosty i szybki sposób. 

UNA to linia wielofunkcyjnych narożników wyrównujących i podporowych,  doszczelnianych oraz zaciskanych. Funkcją tego typu narożników jest wyrównywanie i dokręcanie kąta profilu. Podpierają one główny narożnik, wykorzystując w większości przypadków drugi rowek profili ciętych termicznie. Narożniki UNA są wykonane z odlewanego ciśnieniowo aluminium i również one zostały poddane procesom bębnowania i piaskowania, aby zwiększyć ich odporność na korozję. Gama składa się z różnych wariantów, co pozwala na dostosowanie się do większości systemów dostępnych na rynku.  

Wielofunkcyjny system UNA umożliwia dokręcenie kąta na dwa różne sposoby: na zacisk, przy użyciu  uniwersalnej zaciskarki ze znalu (metoda praktyczna, szybka i tania) lub na doszczelnienie przy wykorzystaniu prasy uszczelniającej, która pozwala szybko wykonać dokręcenie.  

Dzięki nowym liniom EXTRA i UNA dodatkowo uzupełniamy szeroką gamę narożników obecnych w naszym katalogu – mówi Renato Mastromarino, Product Marketing Manager firmy Master Italy. – Wwierzymy, że ciągły rozwój i poszukiwanie nowych rozwiązań to jedyny sposób na utrzymanie oferty, która ma być coraz bogatsza, a przede wszystkim zgodna z potrzebami nieustannie zmieniającego się rynku. 

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
MASTER ITALY s.r.l. con Socio Unico
70014, Conversano (Bari)
s.p.37 Conversano - Castiglione, Km. 0,570 - z.i.
tel.: 601 602 115
fax.: +39 080 4959030