Reklama
Wyświetlenia 4500
24 lipca 2023

Jakie okna wybrać do domów o nietypowym kształcie?

Jakie okna wybrać do domów o nietypowym kształcie?
fot. DOBROPLAST | Jakie okna wybrać do domów o nietypowym kształcie?

Wybór okien do domów o nietypowym kształcie może być wyzwaniem dla każdego inwestora. Nietypowe wymiary okien, skomplikowane kształty i niestandardowe rozwiązania wymagają indywidualnego podejścia i specjalistycznej wiedzy. Dlatego właściciele domów muszą dokładnie przemyśleć swoje wymagania i potrzeby przed podjęciem decyzji o wyborze okien.

Okna do domów o nietypowych kształtach – przykłady

Wybór okien do domów o nietypowym kształcie nie jest prosty, istnieją jednak różne rodzaje okien, które nadają się do domów o nietypowych kształtach i uwzględniają ich specyficzne wymagania. Poniżej eksperci z fabryki DOBROPLAST przedstawiają kilka przykładów:

» okna na wymiar – jednym z najczęstszych rozwiązań stosowanych w przypadku nietypowych wymiarów okien są okna na wymiar. Takie okna są projektowane i produkowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta i charakterystyką budynku. Dzięki temu można dopasować okna do niemal każdego kształtu, rozmiaru i stylu architektonicznego domu. Niewątpliwie jest to jednak bardzo droga opcja. 

» okna o nietypowych kształtach – warto sprawdzić np. okna owalne, trójkątne, kołowe, w kształcie litery L itd. Takie modele charakteryzują się nietypowym designem i oryginalnym wyglądem, co dodaje uroku i stylu całemu budynkowi,

» systemy aluminiowe – systemy aluminiowe to rozwiązanie, które pozwala na wykonanie nietypowych konstrukcji okiennych o dużej powierzchni. Są lekkie, wytrzymałe i odporne na korozję, dzięki czemu idealnie nadają się do zastosowania w przypadku nietypowych kształtów okien. Systemy aluminiowe pozwalają na wykonanie okien o nietypowych kształtach oraz na tworzenie dużych przeszkleń, co zwiększa ilość światła wpadającego do wnętrza,

» okna przesuwne – okna przesuwne to kolejne rozwiązanie, które nadaje się do domów o nietypowych kształtach. Okna te są bardzo funkcjonalne i estetyczne, a przy tym zajmują mało miejsca, co jest szczególnie ważne w przypadku małych pomieszczeń. Okna przesuwne są dostępne w różnych wariantach, np. przesuwane poziomo lub pionowo, co pozwala na ich dostosowanie do różnych kształtów i wymiarów.

Okna do domów o nietypowych kształtach – o czym warto pamiętać?

Przy wyborze okien do domów o nietypowym kształcie należy również zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Najlepiej wybrać okna, które charakteryzują się wysoką izolacyjnością termiczną, co pozwoli na zminimalizowanie strat ciepła i obniżenie kosztów ogrzewania. W przypadku pomieszczeń narażonych na hałas, warto wybierać okna o wysokiej izolacyjności akustycznej. Ważne jest również, aby okna były łatwe w utrzymaniu czystości oraz odporne na warunki atmosferyczne i działanie promieniowania UV.

Podsumowując: wybór okien do domów o nietypowych kształtach wymaga indywidualnego podejścia i uwzględnienia specyficznych wymagań. Istnieje wiele różnych rozwiązań, takich jak okna na wymiar, okna o nietypowych kształtach, systemy aluminiowe czy okna przesuwne, które pozwalają na dostosowanie okien do każdego kształtu i stylu architektonicznego domu. Ważne jest również, aby wybrać okna o wysokiej izolacyjności termicznej i akustycznej oraz łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na warunki atmosferyczne. Wszystkie te warunki spełniają okna Dobroplast (sprawdź). 

Redaktor:

DOBROPLAST Fabryka Okien Sp. z o.o.
18-300, Zambrów
Stary Laskowiec 4
tel.: +48 86 276 35 00