Reklama
Wyświetlenia 4216
19 lipca 2023

Innowacyjne rozwiązania Schmalz dla produkcji i transportu paneli fotowoltaicznych

przenoszenie paneli fotowoltaicznych schmalz 1
fot. Schmalz |

Bezpieczne i efektywne rozwiązania dla przemysłu fotowoltaicznego to bez wątpienia przyszłość energetyczna Polski i innych krajów europejskich. W miarę wzrostu świadomości kwestii zmian klimatycznych i znaczenia energii odnawialnej, coraz więcej firm i osób prywatnych w Polsce zwraca się ku energii słonecznej. Ta zielona alternatywa oferuje liczne korzyści dla środowiska i portfela, kierując nas ku bardziej zrównoważonej przyszłości. 

Oczywiście, aby wykorzystać moc słońca, panele fotowoltaiczne muszą być najpierw wyprodukowane i bezpiecznie przetransportowane. W tym zadaniu nieocenione wsparcie oferują zautomatyzowane systemy ze specjalistycznymi chwytakami podciśnieniowymi i ręcznymi manipulatorami, takie jak marki Schmalz. 

Dzięki zaawansowanym systemom, wyposażonym w specjalnie zaprojektowane chwytaki podciśnieniowe, panele słoneczne są delikatnie i bezpiecznie obsługiwane, z minimalnym ryzykiem uszkodzeń. Te innowacyjne rozwiązania oferują precyzyjną kontrolę i wysoką adaptacyjność, zapewniając wydajne i bezpieczne operacje na każdym etapie.

Jeśli chodzi o ręczne przenoszenie paneli, ergonomiczne manipulatory zapewniają delikatne i pewne podniesienie, gwarantując jednocześnie bezpieczną i wygodną pracę dla operatorów. Dzięki  manipulatorom ręczne przenoszenie paneli słonecznych staje się prostsze, zmniejszając ryzyko urazów i utrzymując panele w nienaruszonym stanie.

Firma Schmalz jest zaangażowana we wspieranie branży solarnej w Polsce poprzez dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które optymalizują wydajność, zwiększają produktywność i nadają priorytet zachowaniu integralności paneli słonecznych. Rozumiemy delikatny charakter produkcji paneli słonecznych oraz znaczenie bezpiecznej i niezawodnej obsługi – tłumaczą przedstawiciele Schmalz Polska. 

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
Schmalz Sp. z o.o.
62-052, Komorniki
Fabianowska 131/A1
tel.: 61 628 67 70