Reklama
Wyświetlenia 4054
29 czerwca 2023

Mecan'Outil – francuskie maszyny do produkcji osłon okiennych zadomowiły się w Polsce

Siedziba Mecan'Outil
fot. Mécan’outil | Siedziba Mecan'Outil

Mecan'Outil to renomowana firma z Francji, która od ponad 50 lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości maszyn. Jej elastyczne podejście, operatywność oraz otwartość na nowe wyzwania i potrzeby rynku przyczyniają się do ciągłego poszerzania oferty, a to pozytywnie przyczynia się do wzrostu zaufania stałych i nowych kontrahentów. Od kilku lat także na polskim rynku firma dynamicznie się rozwija, zdobywając zaufanie klientów i dołączając do liderów w branży maszyn produkcyjnych do osłon okiennych z aluminium oraz PVC.

Mecan'Outil wyróżnia się ofertą dostosowaną do indywidualnych potrzeb nabywcy. Firma produkuje maszyny na specjalne zamówienie, uwzględniając szczegółowe wymagania. Jest w stanie oferować najnowsze technologie i innowacyjne rozwiązania. To pozwala na tworzenie rozwiązań dopasowanych do konkretnych potrzeb. Mecan'Outil jest znana z doskonałej jakości swoich maszyn, gdyż inwestuje w badania i rozwój, dążąc do ciągłego doskonalenia swoich produktów oraz zgłaszając kolejne patenty. W latach 2016 i 2018 firma zdobyła w Paryżu nagrody za innowacyjność „Grand Prix de l'innovation Equip' baie”. 

Zespół Mecan'Outil na targach

Jednym z ważnych aspektów działalności Mecan'Outil jest troska o środowisko naturalne. Dzięki wielozadaniowym urządzeniom oferowanym przez Mecan'Outil producenci osłon okiennych mogą maksymalizować produkcję przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości odpadów oraz wykorzystywanego miejsca produkcyjnego. W pełni lub częściowo zautomatyzowane maszyny wymagają raczej nadzoru niż zaawansowanej obsługi, co przekłada się na zmniejszenie liczby operatorów. Wzrost tempa produkcji wraz z obniżeniem kosztów przekładają się na bardziej efektywną i zrównoważoną działalność, a co za tym idzie – większe zyski. Urządzenia są projektowane z myślą o bezpieczeństwie – firma kładzie duży nacisk na innowacyjne rozwiązania, które znacząco zmniejszają ryzyko strat oraz uszkodzeń w procesie produkcji.

Do najważniejszych rozwiązań produkcyjnych, oferowanych przez Mecan’Outil, zaliczają się:

» Narzędzia do wykrawania – maszyny produkowane na specjalne zamówienie, współpracujące z PVC i/lub aluminium, dostosowywane do zgłaszanego przez klienta zapotrzebowania;

» Zautomatyzowane centra tnąco-obróbcze (np. RKS 6) oferowane przez Mecan'Outil umożliwiają precyzyjne cięcie paneli aluminiowych na wybraną długość oraz tworzenie pancerzy roletowych zabezpieczonych klipsami lub zaciskami;

» Półautomatyczne pilarki z serii JYFA pozwalają na dokładne docinanie elementów profili bądź wałów roletowych;

» Centra CNC z serii TB ułatwiają obróbkę profili aluminiowych i PVC (zarówno przy produkcji pancerzy roletowych, jak i skrzynek) poprzez cięcie i nawiercanie otworów; 

» Ławki montażowo-kontrolne z serii BMV ułatwiają montaż rolet w skrzynkach oraz weryfikację właściwego działania przy rozwijaniu i zwijaniu gotowej rolety; 

Wszystkie te urządzenia są zaprojektowane z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa podczas procesu produkcji oraz maksymalnej precyzji. Firma oferuje także różnorodne dodatkowe urządzenia, które wspierają proces produkcji rolet. Między innymi warto wymienić: 

» zautomatyzowane magazyny podające panele do centrów obróbczych,

» nawijarki do zwijania wytworzonych pancerzy roletowych, 

» stoły rolkowe ułatwiające transport gotowych skrzynek roletowych. 

Dzięki wymienionym powyżej oraz innym dedykowanym urządzeniom, producenci rolet mogą zoptymalizować swoje działania, poprawić efektywność, wydajność pracy maszyn oraz nadzorujących je operatorów. 

Mecan'Outil wykazuje także zaangażowanie w rozwój rynku polskiego, gdzie zyskuje sobie coraz większe uznanie. Firma aktywnie współpracuje z lokalnymi partnerami, stale dostosowując swoją ofertę do potrzeb naszego rynku. To otwarcie na nowe możliwości i potrzeby klientów przyczynia się do ich sukcesu i pozycji eksperta na rynku maszyn do produkcji osłon okiennych.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski