Reklama
Wyświetlenia 4366
17 marca 2023

KARO Okna Drewniane – pasywne i RETRO

KARO Okna Drewniane – pasywne i RETRO
fot. KARO | KARO Okna Drewniane – pasywne i RETRO

Firma KARO Okna Drewniane jest laureatem czterech edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepsze okna TOPTEN w latach 2015, 2017, 2019 i 2022 r.

Od lat specjalizujemy się w produkcji okien drewnianych na zamówienie klientów wymagających wysokiej jakości. Stolarka KARO to okna ekologiczne, nowoczesne i pasywne. Po ich wstawieniu klienci zauważają ogromne oszczędności w wydatkach na ogrzewanie. Gorąco zachęcamy do skorzystania z dotacji m.in. na wymianę stolarki w domkach jednorodzinnych w Programie Czyste Powietrze, a w kamienicach z dotacji Konserwatora Zabytków (Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego) – wyjaśniają eksperci KARO. 

Okno KARO karo 14 Okno KARO

 

W ostatnich latach jedną z prężnych gałęzi produkcji w KARO stały się okna RETRO, czyli stylizowana stolarka drewniana, często instalowana pod nadzorem Konserwatora Zabytków. Okna KARO cenione są także przez odbiorców zagranicznych – m.in. z Norwegii, Szwecji, Francji, Niemiec, Belgii, Włoch. 

Każde okno KARO, w przeciwieństwie do produktów masowych dużych firm, ma określonego odbiorcę. Skłania to producenta do szczególnej dbałości o każdy wyrób. Dlatego też używa on najlepszych materiałów (np. drewno bez widocznych miniwczepów) oraz dba o szczegóły wykończenia, które zwłaszcza w stolarce RETRO są wyznacznikiem jakości i prawidłowego odwzorowania okien zabytkowych, ale w ciepłym nowoczesnym profilu. 

topten okna 2022  Okno KARO

Firma KARO Okna Drewniane jest w stanie wykonać stolarkę zewnętrzną stylizowaną na zabytkową o dowolnych kształtach, wymiarach, w szerokiej gamie kolorów (dowolny przejrzysty, kryjący wg katalogów kolorów RAL i NCS). Stolarka KARO oznaczona jest znakiem CE, co potwierdza, że przeszła odpowiednie badania wstępne typu, przechodzi badania okresowe oraz nadzorowana jest zakładową kontrolą produkcji ZKP.

Okna KARO RETRO w konstrukcji jednoramowej to produkt skierowany do właścicieli mieszkań i budynków zabytkowych objętych zwykle nadzorem konserwatora zabytków. Producent wykonuje je na podstawie inwentaryzacji konserwatorskiej lub kopiując pierwowzór z natury – w odróżnieniu od dużych wytwórni bazujących często na 2-3 wzorach typowych.

Ostatnio coraz bardziej popularne jest wstawianie nowoczesnej stolarki w stylistyce historycznej w dworkach, pałacykach czy kamienicach, gdzie na życzenie inwestora projektanci stylizują stolarkę na RETRO przy zachowaniu wszystkich niezbędnych i wymaganych parametrów nowoczesnej stolarki. Gotowe okna mają ciepłą konstrukcję, ale zachowują podziały i elementy dekoracyjne, identycznie jak w pierwowzorach (drewniane ozdobniki zabytkowe: gzymsy, listwy przymykowe, kapinosy i okapniki, profil ozdobny). 

Ozdobniki zabytkowe mogą być frezowane, toczone, rzeźbione lub w stylistyce mieszanej, przy czym ozdobne elementy poziome są instalowane na aluminiowych profilach ochronnych (które są ukryte), co w zasadniczy sposób zwiększa żywotność stolarki, a nie bezpośrednio na drewnie bez ochrony (jak zdarza się często w innych firmach).

Okno KAROOkno KARO

Na życzenie KARO wyposaża okna także w dodatkową skrzynkę ze skrzydłami oszklonymi pojedynczą szybą, co w całości upodabnia stolarkę do zabytkowej konstrukcji skrzynkowej. Co ważne, jest to tzw. skrzynka ciepła KARO, idealnie wpisująca się w dzisiejsze wymagania związane z potrzebą ochrony klimatu i naszych kieszeni.

Okno KARO  Okno KARO

Najważniejsze cechy okien KARO RETRO:

1. Wysokiej jakości drewno: klejonka bez miniwczepów (!) w widocznych warstwach, sosna noworamucka z Lasu Warmińskiego o gęstym usłojeniu (1÷2 mm, a nie 5÷6 mm), co zwiększa wytrzymałość, trwałość i klasę estetyczną okien;

2. Profilowane krawędzie wg np. wytycznych Konserwatora Zabytków gwarantujące pełne odwzorowania stylistyki RETRO; 

3. Staranność wykonania polegająca m.in. na dbałości o detale (np. ukośne połączenia kitlistew w ramie skrzydła, co odpowiada zabytkowej stolarce); 

4. Kolorystyka wg stratygrafii konserwatorskiej lub życzenia klienta;

5. Okucia stylizowane na zabytkowe lub odzyskane ze starej stolarki;

6. Możliwość uzyskania efektu postarzenia okien (tzw. szczotkowanie czy mazerunek).

Klienci kontaktują się z nami najczęściej przez Internet lub telefonicznie. Z pewnością jednak kontakt bezpośredni w firmie jest najlepszym sposobem uzyskania pełnej informacji o naszej ofercie. Zakup okien RETRO to poważna inwestycja, tak więc przeznaczenie minimum godziny na spotkanie w ekspozycji KARO jest jak najbardziej wskazane. Zapewniamy, że dla Klienta nie będzie to czas stracony. 

Podczas prezentacji przekazujemy bardzo dużo informacji na temat stolarki i możliwego zakresu usługi, co ułatwia porównanie ofert i podjęcie właściwej decyzji. Nasi Klienci potwierdzają, że u nas dowiedzieli się wielu nowych rzeczy, o których nie wspominali konkurenci. Staramy się zaprezentować szczególnie rozwiązania niespotykane na rynku okiennym np. montaż ozdobników na profilach ochronnych czy mazerunek – tłumaczą eksperci KARO. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą KARO w ekspozycji firmowej, gdzie producent prezentuje m.in. okna RETRO w różnych wersjach:

1. Pełne RETRO – ozdobniki wewnątrz i na zewnątrz,

2. Zewnętrzne RETRO – ozdobniki tylko na zewnątrz,

3. Wewnętrzne RETRO – ozdobniki tylko wewnątrz.

Możliwe jest również obejrzenie stolarki w trakcie produkcji oraz gotowej do wysyłki. Tak jak samochodów „klasyków” nie kupujemy na kilogramy, tak i okien drewnianych RETRO nie kupujemy na metry. Warto dowiedzieć się o nich jak najwięcej, bo mają spełniać oczekiwania Inwestora, Konserwatora Zabytków oraz dobrze służyć przez wiele lat. 

Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w przypadku samochodu, trudno jest dokonać właściwego, trafnego zakupu okien tylko przez Internet, a porównanie ofert nie może polegać na porównaniu samych cen, ale także tego, co się za nimi kryje, ocenie gotowych wyrobów i solidności firmy. Chętnie porównamy profesjonalnie przesłane do nas oferty konkurencji, co wiąże się z dodatkowym rabatem w KARO. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani bliższymi informacjami, zapraszamy do kontaktu – zachęcają eksperci KARO. 

Tel: 89-512-62-65, e-mail: karo@karo.pl albo w salonie: 11-034 Stawiguda k. Olsztyna, ul. Olsztyńska 31, www.karo.pl.

Artykuł promocyjny

Karo Okna Drewniane
11-034, Stawiguda k.Olsztyna
Olsztyńska 31
tel.: 0895 126265
fax.: 0895 126800
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Polski, Angielski