Reklama
Wyświetlenia 5054
16 lutego 2023

Jak branża ocenia targi BUDMA/WinDoor-tech i co na niej zaprezentowała?

Jak branża ocenia targi BUDMA/WinDoor-tech i co na niej zaprezentowała?
fot. freepik.com | Jak branża ocenia targi BUDMA/WinDoor-tech i co na niej zaprezentowała?

Targi BUDMA/WinDoor-tech powróciły po kilkuletniej przerwie – czy była to impreza udana? Kto był, pewnie sam wyrobił sobie zdanie na ten temat, a kto nie był, może przeczytać jak uczestnicy targów oceniają tę imprezę i co na niej zaprezentowali. 

INTERNORM: Cieszymy się, że covidowe szaleństwo już minęło, a nam udało się wrócić na Budmę, jako wystawca. Na naszym tegorocznym stoisku można było zobaczyć i przetestować działanie topowych okien drewniano-aluminiowych oraz PCV-aluminium, tarasowych drzwi przesuwnych oraz wybrane modele drzwi wejściowych Internorm. Jakość wykonania, zabezpieczenia antywłamaniowe czy też łatwość i lekkość użytkowania naszych okien i drzwi wywoływały niejednokrotnie zachwyt gości naszego stoiska. Największym zainteresowaniem cieszyły się rozwiązania smart home, tzw. I-Tec Innowacje Internorm, w tym m.in. czytnik linii papilarnych w drzwiach, elektryczne sterowanie zamykania, otwierania i wietrzenia okien, czy też zasilane panelem słonecznym żaluzje. Co ważne, podczas tegorocznej Budmy zainaugurowaliśmy Dni Internorm Partnera, przestrzeni dedykowanej dla sieci współpracy Internorm.

KOMSTA: Na tegorocznych targach Budma oficjalnie zaprezentowaliśmy nowe logo i hasło podkreślające nasze fundamentalne wartości, ukształtowane w okresie 30 lat naszej działalności: „Zaufane Okna i Drzwi”. Targi były również okazją do zaprezentowania nowego, interaktywnego narzędzia, jakim jest KONFIGURATOR DRZWI KOMSTA, który w obecnych czasach jest niezastąpioną pomocą w procesie ofertowania oraz zamawiania drzwi. Wielu klientów skupiało swoją uwagę na zaprezentowanych na naszym stoisku nowoczesnych i niezwykle estetycznych drzwiach wejściowych KOMSTA, szczególnie doceniając ich funkcjonalność pod kątem bardzo praktycznych rozwiązań elektronicznych, a także zaskakujących możliwości wykonania drzwi o znacznie większych wymiarach niż dotychczasowe rynkowe standardy.

Odwiedzający byli również pozytywnie zaskoczeni nieoczywistą formą zabudowy aluminiowych drzwi panelowych, które od strony zewnętrznej ukryto za nowym, ozdobnym systemem lameli ALIPLAST DECO WALL, tworząc jednolitą, bardzo designerską całość. W odniesieniu do stolarki okiennej prezentowanej na naszym stoisku spore zainteresowanie i dyskusje w gronie profesjonalistów wzbudziło nowatorskie rozwiązanie firmy VEKA, funkcjonujące pod nazwą handlową VEKA AluConnect, stanowiące innowacyjne połączenie systemów PVC oraz aluminium, pozwalające na optymalne wykorzystanie najlepszych cech charakteryzujących każdy z tych materiałów i ich właściwości użytkowe. Doceniona została również estetyka naszego stoiska i przydatność ekspozycji w aspekcie marketingowym, a dowodem tego uznania było przyznanie naszej firmie przez MTP prestiżowej  nagrody Acanthus Aureus.

URBAN: Za nami kolejna, udana dla naszej firmy edycja targów BUDMA/WinDoor-tech 2023. Klienci z całej Polski, a także z innych krajów znów dopisali. We wtorek w pierwszy dzień targów przeprowadziliśmy mnóstwo owocnych rozmów z naszymi klientami, środa i czwartek to bardzo intensywne dni, w których liczba klientów w zasadzie przekroczyła nasze możliwości porozmawiania z każdym, ale wszystkim dziękujemy za odwiedziny naszego stoiska i interesujące rozmowy. Na tegorocznej edycji targów, jak zawsze, szczególnym zainteresowaniem cieszyły się wysoko zaawansowane przemysłowe centra obróbczo-tnące zdolne do nacięcia i pofrezowania nawet do 2700 profili na zmianę w przypadku maszyn SCHIRMER-TANDEM.

Również ogromne zainteresowanie wzbudziły przelotowe centra tnąco-obróbcze do aluminium typu ORBIT C i ALU BAZ CAMPOSITE z modułami frezowania słupków i progów aluminiowych w czasie zerowym i z modułami automatycznego montażu zaczepów w ramach i z odkładaniem automatycznym profili na wózki transportowe. Maszyny te zostały przez nas zaprezentowane na ścianie z ogromnym monitorem LED WELL, w trakcie ich pracy u naszych klientów. Każdy szczegół wykonywanych operacji był wyraźnie widoczny!

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także nasza nowa zgrzewarka czterogłowicowa z frezami rotacyjnymi do zgrzewania bezwypływkowego, ale także z możliwością multifunkcyjnego jej wykorzystania do zgrzewania z V-nutem (na 0,2 mm lub 2,0 mm) do łączenia profili z okładzinami aluminiowymi, zgrzewania w technologii HFL (wygląd drewnopodobny) i inne możliwości. W zasadzie każdy przechodzący zatrzymywał się i oglądał ściankę z wzorcowymi oknami półzlicowanymi, z ramami francuskimi w tej nowej technologii, która już z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim u naszych klientów.

Oczywiście nie mogła zabraknąć produktów naszej rodzimej produkcji, wykonywanych w Żarach, czyli stołu do montażu HS’ów, stołu do montażu rolet, stołu do obcinania przylgi, prasy do szklenia czy frezarki CNC do uszczelek. Wszystkie te produkty zostały na targach sprzedane! Produkty te są częścią większych automatycznych projektów logistycznych, które wykonujemy dla naszych klientów. Można zatem powiedzieć, że za nami udana kolejna edycja targów. Wszystkim klientom dziękujemy za zaufanie, które nam po raz kolejny okazali. Zapraszamy w przyszłym roku na następne targi FENSTERBAU w Norymberdze.

PERTICI/ULTIMA: Stoisko Pertici Industries podczas targów WinDoor-tech 2023 pokazuje wyraźny progres w pozycji marki Pertici zarówno na globalnym, jak i lokalnym rynku maszyn do obróbki aluminium oraz PVC. W tym roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, zdecydowaliśmy się powiększyć nasze stoisko, a w związku z tym zaprezentować szerszą gamą maszyn niż to miało miejsce podczas dotychczasowych targów maszyn w Polsce. Prezentowaliśmy rozwiązania do aluminium, w tym 5-osiowe centrum obróbcze CNC model P529 wyposażony m.in. w niezależny moduł tnący oraz system dystrybucji klamer za pomocą niezależnego serwonapędu. To maszyna, która w Europie już potrafi konkurować z podobnymi modelami od bardziej znanych dostawców, a w Polsce dopiero zdobywa renomę.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się znana producentom PVC linia co cięcia profili – model SC55. Jednak chyba najwięcej publiczności zbierały pokazy na zautomatyzowanej linii do cięcia listew przyszybowych w wersji do PVC (z automatycznym podajnikiem, elektroniczną symulacją szklenia oraz stołem odbiorczym) – model DigiX.  Frekwencja oraz optymizm panujący wśród odwiedzających targi i nasze stoisko dają poczucie, że branża W&D w Polsce wciąż się rozwija i ma jeszcze potencjał do wykorzystania.

SUNWINNER: Na Targach Budma 2023 nasza firma zaprezentowała pergole WIN CLIMATIC, WIN CLIMATIC SLIDE oraz WIN RAIN. W tym roku nasza Pergola WIN CLIMATIC została nagrodzona Złoty Medalem Targów Budma, co jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Bardzo doceniamy ogromne zainteresowanie naszymi produktami – mamy ponad 200 nowych kontrahentów z Polski i z zagranicy zainteresowanych podjęciem współpracy z Sun Winner. Cieszymy się, że mogliśmy się spotkać z naszymi obecnymi partnerami handlowymi oraz poznać naszych nowych kontrahentów. 

Mamy nadzieję, że nowe znajomości przerodzą się w długoletnią, partnerską współpracę. Do tej pory nasza firma działała głównie na rynku zagranicznym, eksportując produkty do 28 krajów, jednak zawsze zależało nam na tym, aby nasze produkty były również dostępne dla polskich klientów. Cieszy nas fakt, że coraz więcej polskich firm jest zainteresowanych naszymi produktami, że klienci doceniają ich wysoką jakość, innowacyjność i że cenią sobie uczciwą i partnerską współpracę z Sun Winner.

 

CONTINENTAL: Po kilku latach przerwy spowodowanej głównie pandemią widać, że targi się odradzają. Z przyjemnością wzięliśmy więc udział jako wystawca w targach Budma 2023. Choć targi były wyraźnie mniejsze niż w poprzednich edycjach, to oceniamy je pozytywnie. Odwiedziło nas wielu obecnych klientów. Udało nam się też nawiązać nowe kontakty. Na targach zaprezentowaliśmy nasze matowe dekory z serii „woodec” oraz matowe folie jednobarwne „mattex“. Można zauważyć, że powierzchnie o matowym wykończeniu to obecnie trend nie tylko w aranżacji wnętrz, ale i również w stolarce otworowej. Mamy nadzieję, że kolejne edycje targów będą cieszyły się coraz większym zainteresowaniem, tak jak miało to miejsce przed pandemią.

FIMTECTargi WinDoor-Tech w tym roku przejdą do historii. Rekordowe stoisko targowe FIMTEC-POLSKA o powierzchni 1251 m², a także rekordowa ilość klientów i premierowych maszyn – to w skrócie opis bardzo pracowitego tygodnia podczas targów. Premiery światowe to najnowsze odsłony znanych i sprawdzonych topowych modeli maszyn do PVC i aluminium. 

Jeśli chodzi o PVC to klienci mieli okazję zobaczyć w akcji najbardziej wydajne centrum obróbczo-tnące GRAF SYNERGY FAB CUT 3B RS DYNAMIC, które dzięki technologii mobilnej jednostki obróbczej może wykonywać jednocześnie operacje cięcia i obróbki. 6-głowicowy robot do zgrzewania kształtowego SL6-FF EVO-T RS został zaprojektowany, aby móc wgrzewać słupki stałe w ościeżnicach. Natomiast numeryczna zagniatarka do aluminium DCM2 została wyposażona w nowe sterowanie, które pozwala na symultaniczny ruch noży podczas przezbrojeń oraz dodatkowo automatyczny system odblokowywania noży do wymiany. 

Nie mogło także zabraknąć podsumowania 25-lecia działalności firmy i imprezy na naszym stoisku w dniu kulminacyjnym – odwiedziło nas wówczas kilkaset osób z branży, co nas niezmiernie ucieszyło. 

EKO-OKNATegoroczne Targi BUDMA były dla firmy Eko-Okna S.A. bardzo wyjątkowe! W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecie powstania przedsiębiorstwa. Od tamtej pory wiele się zmieniło, ale jedno pozostało niezmienne. Firma zawsze stawiała na wysoką jakość popartą badaniami i ponadczasowe wzornictwo produkowanego asortymentu. Zainwestowaliśmy w najlepsze technologie. Posiadamy najnowocześniejszy park maszynowy, dzięki któremu nasze produkty nie mają sobie równych w tej części Europy. Z Poznania wracamy z nagrodami. Otrzymaliśmy wyróżnienie ACANTHUS AUREUS za najlepsze i najbardziej funkcjonalne stoisko na targach, a także Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich dla naszego systemu drzwi przesuwnych Cor Vision. 

Zespół ekspertów, wchodzących w skład sądu konkursowego, wziął pod uwagę jego nowoczesność, niezawodność i funkcjonalność. System ten charakteryzuje się ogromnymi przeszkleniami na wyjątkowo cienkich profilach wykonanych z wytrzymałego aluminium. Hitem tegorocznych targów BUDMA było okno stalowe Unico o wyjątkowo smukłych profilach. Dzięki zastosowanej w systemie przegrodzie termicznej skutecznie zmniejsza zapotrzebowanie budynku na energię i pomaga obniżyć koszty jego użytkowania. Organizatorzy BUDMY nie zapomnieli także o naszym jubileuszu. Z tej okazji wręczyli nam specjalną statuetkę z gratulacjami i życzeniami dalszego rozwoju. Więcej o EKO-OKNACH na targach BUDMA w tym artykule.

ISO-CHEMIE: Zaprezentowaliśmy  system montażowy w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej ISO-TOP WINFRAMER „TYP3”, który został wyróżniony „Złotym Medalem” na targach BUDMA w konkursie produktowym polskich targów budowlanych BUDMA. Certyfikowany dla domów pasywnych, jak również przebadany na RC2 i RC3, system montażowy w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej ISO-TOP WINFRAMER „TYP3” przekonał swoją wysoką nośnością oraz przenoszeniem obciążeń. Dzięki temu zapewnił sobie najwyższe miejsce spośród konkurentów o „Złoty Medal”. „TYP 3” składa się z nośnych, izolujących cieplnie profili systemowych z wysoce gęstego THERMAPORU. Bardzo dobra grupa przewodności cieplnej kształtek zapewnia perfekcyjną integrację z systemem WDVS oraz optymalne wartości współczynnika Ψ (Psi). 

Dodatkowo ISO-Chemie zaprezentowało taśmę wielofunkcyjną ISO-BLOCO HYBRATEC wyróżnioną „Złotym Medalem” podczas targów BUDMA 2022. Ta nowoczesna technologia umożliwia połączenie wysokiej szczelności powietrznej i odporności na zacinający deszcz z optymalną siłą rozprężania i wysoką zdolnością przejmowania ruchów fug wstępnie sprężonej pianki miękkiej PUR. Kolejną atrakcją były nowe folie do połączeń okiennych ISO-CONNECT INSIDE i OUTSIDE CL. Za pomocą tych ekstremalnie rozciągliwych, a zarazem odpornych na rozerwanie folii do połączeń okiennych możemy trwale wyrównywać nawet duże ruchy elementów budowlanych. Jednocześnie przyczepność do podłoża jest niezawodnie zapewniona przez zmaksymalizowaną wydajność klejenia.

Pod hasłem „Nowa zieleń jest niebieska” zaprezentowaliśmy również przyjazne dla środowiska i klimatu folie do połączeń okiennych ISO-CONNECT INSIDE i OUTSIDE „BLUE LINE”. Obie folie okienne są pozyskiwane z surowców odnawialnych i są odporne na zacinający deszcz, nieprzepuszczające wody, szczelne powietrznie i wiatroszczelne a ponadto wykazują wysoką elastyczność. Ponadto zaprezentowaliśmy nową, zdrową dla otoczenia poliuretanową piankę pistoletową 1K ISO-TOP THERMFOAM „BLUE LINE” o niskiej zawartości monomerów. Ze względu na bardzo niską zawartość wolnych izocyjanianów, pianka PU jest szczególnie przyjazna dla zdrowia i dlatego może być stosowana również po 24.08.2023 bez dodatkowego szkolenia. Wystąpienie ISO-Chemie zostało bardzo dobrze przyjęte przez odwiedzających Targi BUDMA 2023. Więcej o ISO-Chemie na targach BUDMA w tym artykule

SOUDAL: W tegorocznym programie targów nie zabrakło oczywiście MONTERIADY organizowanej przez Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD). W ciągu czterech dni jej trwania odbyło się ponad 50 godzin pokazów związanych z prawidłową instalacją stolarki budowlanej z udziałem wykwalifikowanych monterów z programu „Dobry Montaż”. Wieloletnim partnerem tej inicjatywy jest firma Soudal, która jako pierwsza opracowała i wprowadziła na rynek kompletny system montażu okien i drzwi Soudal Window System (SWS). 

Rozwiązanie to pozwala uzyskać najwyższe parametry izolacyjności termicznej złącza okiennego, zapobiegając tym samym marnotrawieniu energii w domu. System wymaga zastosowania zewnętrznych i wewnętrznych taśm paroizolacyjnych lub płynnych membran paroizolacyjnych Soudatight do ochrony warstwy ocieplenia, jaką stanowi pianka poliuretanowa. Alternatywnym rozwiązaniem jest taśma multifunkcyjna Soudabond PRO MF1, która spełnia wszystkie trzy funkcje montażu warstwowego – zapewnia paroszczelność od wewnątrz, doskonałą izolację termiczną i akustyczną warstwy środkowej oraz odporność na warunki atmosferyczne od zewnątrz. Soudal Window System to innowacyjne i energooszczędne rozwiązanie, które ze względu na szeroki wybór pianek poliuretanowych i taśm paroizolacyjnych uzupełnionych o płynne membrany Soudatight umożliwia prawidłowy montaż okien i drzwi w niemal każdych warunkach. Więcej o SOUDAL na targach BUDMA w tym artykule.

FAKRO: Wszelkie wydarzenia targowe są dla nas bardzo ważne i zawsze bierzemy w nich udział. Nawiązujemy kontakty, pogłębiamy relacje i mamy doskonałą okazję do przedstawienia naszej nowoczesnej myśli technologicznej. Stale doskonalimy ofertę i poszerzamy portfel produktów, a możliwość prezentacji ich fizycznego zastosowania, funkcjonalności i wykonania, to nieodzowna część strategii naszej komunikacji z rynkiem.

Targi BUDMA były okazją do zaprezentowania kompleksowej oferty stolarki FAKRO. Podczas konferencji zorganizowanej przy współudziale Fundacji Carbon FootPrint przybliżono filozofię GO GREEN, z której wynika wprowadzenie na rynek okien dachowych nowej generacji GREENVIEW. Na stoisku, które otrzymało nagrodę Acanthus Aureus, zaprezentowane zostały także sterowane elektrycznie schody strychowe LET oraz okna do dachów płaskich. Jedno z tych okien płaskich DEZ AMZ/Z otrzymało Złoty Medal BUDMA 2023. Nagroda Acanthus Aureus przyznawana jest natomiast wystawcom, którzy najlepiej potrafią zobrazować swoją wizję stoiska w połączeniu ze strategią marketingową – tu FAKRO wyróżniło się komunikacją strategii GO GREEN, a stoisko było przepełnione zielenią i naturalnym drewnem. Więcej o FAKRO na targach BUDMA w tym artykule.

WEGOMA: Targi oceniam bardzo optymistycznie. Nasze stoisko o powierzchni 300 m², na którym zaprezentowaliśmy dużą ilość nowoczesnych maszyn, odwiedziło wielu gości. Przedstawiliśmy trzy rodzaje centrów obróbczych 4-osiowych: od najmniejszego, ale najbardziej popularnego 3 m Juniora, przez 4 m Phoenixa, po 7 m Oriona. Wszystkie maszyny posiadały najnowsze oprogramowanie z możliwością importu plików z obróbkami z programów Liczokno, SchüCal czy Orgadata.

Pokazaliśmy też najnowsze piły dwugłowicowe z tarczami 550 mm, takie jak: Gamma obracająca głowicę zarówno na zewnątrz, jak i do środka, co pozwala na eliminację wprowadzania korekt wysokości profila; Urania – piła pozwalająca na cięcie w dwóch płaszczyznach od dołu profili o szerokości 468 mm na blacie. Obie piły pozwalają na import plików z programów zewnętrznych i posiadają funkcje cięcia odcinków zarówno krótszych, jak i dłuższych od rozstawu pomiędzy tarczami. 

W zakresie obróbki i cięcia aluminium pokazaliśmy też szereg mniejszych maszyn, jak piły jednogłowicowe TKS400 i Olympia z tarczą 550 mm, kopiarko-frezarki czy piły do plasterkowania automatycznego TSA450 oraz dużą piłę fasadową AKS2 z tarczami 500 i 550 mm i automatycznym posuwem cięcia o długości 825mm.

Dla stolarki okiennej z PVC pokazaliśmy ogromną pionową zgrzewarkę 4-głowicową WSA4V zajmującą na hali mniej miejsca niż zgrzewarka 2-głowicowa, a także oczyszczarkę WP CNC 2 pozwalającą uzyskać efekt niewidocznego zgrzewu. Ogromnym powodzeniem cieszyła się też kolejna nowość: piła do listew GL142N z symulatorem szyby, sterowanym silnikiem serwo z komputera dotykowego PC oraz przymiarem długości z teleskopową tyczką pomiarową z przesyłem długości drogą radiową. Kolejnym hitem było automatyczne dwugłowicowe centrum wkręcające do wzmocnień – model SD206. Podczas gali targów otrzymaliśmy też wyróżnienie i statuetkę z okazji jubileuszu 20-lecia.

R&D Tech: Firma R&D Tech podczas tegorocznych targów WinDoor-tech 2023 zaprezentowała na powierzchni 260 m² produkty z szerokiej palety maszyn do m.in. produkcji stolarki otworowej oraz nowe urządzenia uzupełniające organizację produkcji. Na  stoisku prezentowano duże centra obróbcze: 5-cioosiowe SATELLITE XTE oraz COMET R6 HP, mniejsze centrum obróbcze PHANTOMATIC M3 oraz nowości – numeryczną piłę dwugłowicową do cięć dwupłaszczyznowych COMPOUND CUT sterowaną w pięciu osiach, która posiada unikatowy system wysuwu tarczy do przodu i następnie w dół, co znacząco zwiększa zakres cięcia. Ponadto zaprezentowano automatyczny przymiar do procesów cięcia SKY ROLLER, za pomocą którego uzyskujemy wysoką precyzję pozycjonowania materiału do cięcia i OPERATOR ASSIST – urządzenie wspierające operatora w załadunku długich profili, dzięki któremu redukujemy potrzebę angażowania dwóch operatorów w cyklu załadunku długich sztab, w znaczny sposób podnosząc komfort i bezpieczeństwo pracy operatora i, co więcej, na zakup którego można uzyskać dotację z ZUS na poprawę warunków pracy. Dwie ostatnie pozycje to nowości z zakresu maszyn logistycznych wspierających procesy produkcyjne, które właśnie na targach miały swoją premierę i które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Targi stanowiły dla R&D Tech doskonałą okazję do zaprezentowania nowych ciekawych rozwiązań technologicznych maszyn i urządzeń uzupełniających ciągi produkcyjne. Ponadto tego typu impreza to zawsze doskonała okazja do spotkań z przedstawicielami sektora produkcyjnego i technologicznego stolarki otworowej. To również znakomita okazja do nawiązania kontaktów z dostawcami i usługodawcami. Ponadto edycja targów w roku 2023 uzmysłowiła wszystkim zainteresowanym, w jakim tempie musi i postępuje optymalizacja procesów produkcji oraz jakie wyzwania stawiają producentom maszyn klienci, w tle pamiętając ciągle czas pandemii oraz aktualną, niełatwą sytuację geopolityczną naszej części świata. Cieszy nas fakt, że pomimo tych wszystkich negatywnych czynników, które miały i mają wpływ na aktualną sytuację ekonomiczną, wciąż mamy potencjał na zdobywanie nowej grupy klientów, która na tych targach okazała się być bardzo liczna, ale co również ważne – wśród naszych stałych klientów nie maleje zainteresowanie naszymi innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu projektowania gotowych ciągów linii produkcyjnych, za co bardzo dziękujemy. Obecność firmy R&D Tech na tegorocznej BUDMIE z pewnością przyniesie wymierne korzyści w przyszłości.

MTS PLAST: Firma Fux – austriacki producent urządzeń do  oklejania i gięcia profili – zaprezentował na   targach   Budma/WinDoor-tech 2023 nowy model półautomatycznej oklejarki SLM-327 do profili 83. Zastosowane rozwiązania  techniczne pozwalają uzyskać gotowość urządzenia do oklejania po około 10 minutach. Targi, z naszego punku widzenia, oceniamy pozytywne. Odbyliśmy wiele ciekawych spotkań z Klientami i liczymy na nawiązanie współpracy w przyszłości.

Zapraszamy również do artykułu Targi WinDoor-tech wróciły z rozmachem po czteroletniej przerwie, w którym znajdują się m.in. wywiady w formie wideo z uczestnikami targów WinDoor-tech 2023, a także na podsumowanie MONTERIADY

ORGADATA: W tym roku przede wszystkim poświęcaliśmy uwagę funkcjom dostępnym w najnowszej i jednocześnie najlepszej dotychczas wersji programu, czyli LogiKal® 12. Wśród wielu nowości postawiliśmy na rozwój koncepcji 3D. Umożliwiliśmy ciekawą prezentację konfigurowanych konstrukcji poprzez wizualizację 3D, dającą dużo większe możliwości pracy z zaawansowanymi i złożonymi konstrukcjami czy fasadami. Szeroko omawianym narzędziem było także Datasafe – rozwiązanie, które pozwala przechowywać w chmurze informacje o wyprodukowanych oknach czy fasadach, co ułatwia serwis posprzedażowy oraz obsługę. Producenci po zeskanowaniu kodu QR (z wklejki umieszczanej na danym elemencie) zobaczą m.in. informacje dotyczące zastosowanych komponentów, właściwości czy serii produkcyjnej. Inwestor z kolei ma dostęp do informacji podstawowych. Kontynuowaliśmy również promowanie narzędzia do kontroli i cyfryzacji procesu produkcji – LogiKal® MES, ponieważ jego zaawansowane możliwości bez wątpienia rewolucjonizują pracę w zakładach produkcyjnych i upowszechniają pracę bez papieru. 

Redaktor:

Oknonet
58-306, Wałbrzych
Ogrodowa 3A
tel.: +48 509 230 592