Reklama
Wyświetlenia 3421
31 stycznia 2023

Współpraca Master Italy z ALsistem

Współpraca Master Italy z ALsistem
fot. Master | Współpraca Master Italy z ALsistem

Współpraca Master Italy z ALsistem w zakresie panoramicznych systemów przesuwnych w Villa Ra, międzynarodowym projekcie studia Morq zlokalizowanym nad Zatoką Squillace.

Windows of the World to rubryka firmy Master Italy, która od 2010 r. opowiada o najbardziej ambitnych projektach zrealizowanych przy wykorzystaniu akcesoriów Master w ponad 50 krajach świata. Wyjątkowość rezydencji Villa Ra, stworzonej przez projektantów z międzynarodowej pracowni architektonicznej Morq, która ma swoje siedziby w Rzymie i Perth, tym razem skłoniła nas do odbycia podróży do Włoch, nad Zatokę  Squillace.

Villa Ra, będąca wyrazem chęci powrotu do natury zleceniodawców jej budowy, wydaje się od zawsze przynależeć do miejsca, w którym została zaprojektowana: obszaru położonego na wysokości 300 metrów, na opadających ku morzu zboczach regionu Kalabrii. Podstawowym założeniem tego projektu było stworzenie „domu, który patrzy”, charakteryzującego się ogromnymi oknami z widokiem na zielony wiejski krajobraz i morze.

W związku z tym aspektem narodziła się współpraca z firmą Master – mówi Ivano De Simone, dyrektor techniczny Grupy ALsistem. – Musieliśmy stworzyć bardzo duże okna przesuwne, zapewniające jak największą przestrzeń dla światła i dla roztaczających się wokół widoków, a jednocześnie wyróżniające się wzornictwem i jakością „made in Italy”. Udało nam się to dzięki PANORAMICO, naszemu systemowi do ościeżnic przesuwnych z dużymi przeszkleniami, wyposażonemu w wózki o nośności do 500 kg oraz systemy ryglowania marki Master Italy. Dzięki współpracy z naszym lokalnym dystrybutorem Sidertre – Alsistem Calabria oraz z montażystami stolarki okienno-drzwiowej z firmy So.Mer Sas di Gregorio e Stefano Mercurio & C, wykonaliśmy w Villa Ra 3-skrzydłowe okno przesuwne o wymiarach 9,75 x 2,20 m, największe w całym domu, które tworzy spektakularną ramę dla widoku na Zatokę Squillace.  

Systemy przesuwne zrealizowane na potrzeby tego wielkiego międzynarodowego projektu architektonicznego stanowią doskonałe połączenie dążenia do minimalistycznego designu z bardzo wysokimi parametrami w zakresie szczelności na czynniki atmosferyczne i izolacji termiczno-akustycznej – mówi Massimo Demarinis, Sales Area Manager Italia Grupy Master. – Bez uszczerbku dla kluczowej właściwości tego typu systemów zamykania, jaką jest płynność przesuwu i obsługi. Te właściwości naszych akcesoriów, w połączeniu z minimalistycznym wzornictwem profili ALsistem, to kluczowe czynniki, które skłoniły klienta do wyboru naszych linii produktów przy realizacji projektu Villa Ra.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
MASTER ITALY s.r.l. con Socio Unico
70014, Conversano (Bari)
s.p.37 Conversano - Castiglione, Km. 0,570 - z.i.
tel.: 601 602 115
fax.: +39 080 4959030