Reklama
Wyświetlenia 3615
30 stycznia 2023

Master wśród firm wyróżnionych certyfikatem „Great Place to Work 2023”

Master wśród firm wyróżnionych certyfikatem „Great Place to Work 2023”
fot. Master | Master wśród firm wyróżnionych certyfikatem „Great Place to Work 2023”

Grupa z Conversano, będąca liderem na światowym rynku akcesoriów i komponentów do stolarki okienno-drzwiowej, wchodzi w 2023 r. z prestiżowym certyfikatem, który poświadcza, że jest ona jednym z najlepszych pracodawców we Włoszech, według opinii jej własnych pracowników.

Bycie liderem nie tylko w kontekście rynku i klientów, ale przede wszystkim poprzez zdobywanie zaufania swoich współpracowników i budowanie zdrowego, włączającego środowiska pracy, z poszanowaniem potrzeb ludzi w firmie – oto wielkie wyzwanie, w którego realizację od wielu lat zaangażowana jest apulijska Grupa Master, będąca światowym liderem w branży projektowania i produkcji akcesoriów do stolarki aluminiowej, która w wyniku oceny klimatu panującego w firmie, za pomocą ankiety przeprowadzonej wśród wszystkich współpracowników, zdobyła w 2023 r. prestiżowe wyróżnienie „Great Place To Work” (GPTW).

Według opinii wyrażonych przez jej pracowników firma Master jest jednym z najlepszych pracodawców we Włoszech: kwestionariusz analizy klimatu w firmie pozwolił zmierzyć i szczegółowo przeanalizować opinie współpracowników na temat szerokiego zakresu kwestii związanych z pracą, w tym poczucia przynależności, postrzegania sprawiedliwości i merytokracji, zaufania do przyszłości firmy, wiarygodności wobec kierownictwa i wielu innych spraw.

Bycie firmą z certyfikatem Great Place To Work oznacza dla nas kontynuację realizacji najważniejszego zobowiązania firmy Master: stawiania w centrum uwagi naszego największego zasobu, ludzi – wyjaśnia Annacarla Loperfido, HR and Organization Director Grupy Master – Każdego dnia staramy się, aby firma Master była coraz lepszym miejscem pracy, nieustannie inwestując w poprawę efektywności naszych procesów i w rozwój naszych pracowników, czyniąc ich uczestnikami ścieżki rozwoju podjętej przez firmę.

GPTW to międzynarodowy certyfikat, którego celem jest towarzyszenie firmom w procesie wzrostu poprzez wspieranie kadry zarządzającej w rozwijaniu kultury organizacyjnej w taki sposób, aby zawsze stawiać współpracownika w centrum uwagi. Wsłuchując się w głosy pracowników i odpowiedzi udzielone w ankiecie, w firmowej społeczności powszechne jest silne poczucie przynależności i dumy z tego, co firma zdołała osiągnąć na przestrzeni lat.

Oprócz realizacji podejścia do zasobów ludzkich opartego na współpracy firma Master czuje się odpowiedzialna za reprezentowanie modelu zrównoważonego rozwoju poprzez promowanie postępu i dynamicznej optymalizacji kontekstu społecznego, kulturowego i gospodarczego, którego jest częścią. 

Annacarla Loperfido podsumowuje: Konkretnym wyrazem naszego zaangażowania jest program CSR Masterability – jego celem jest dążenie do zmian ukierunkowanych na zrównoważony rozwój spójnego społeczeństwa, a tym samym przyczynianie się do realizacji 9 z 17 celów (SDGs) Agendy 2030 ONZ poprzez 3 plany działania: People, Planet and Prosperity.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
MASTER ITALY s.r.l. con Socio Unico
70014, Conversano (Bari)
s.p.37 Conversano - Castiglione, Km. 0,570 - z.i.
tel.: 601 602 115
fax.: +39 080 4959030