Reklama
Wyświetlenia 4230
25 listopada 2022

Unimak: Kto nie idzie do przodu, ten się cofa

Nizamettin Coşkun – właściciel firmy Unimak oraz Mateusz Sitarz – przedstawiciel na Polskę w trakcie targów Holz-Handwerk w Norymberdze.
fot. KD Media | Nizamettin Coşkun – właściciel firmy Unimak oraz Mateusz Sitarz – przedstawiciel na Polskę w trakcie targów Holz-Handwerk w Norymberdze.

W trakcie tegorocznych targów Holz-Handwerk przedsiębiorstwo Unimak zaprezentowało wydajne maszyny do produkcji okien, drzwi, ramek, ościeżnic i kątowników. O urządzeniach, targach oraz planach na przyszłość opowiadają Nizamettin Coşkun – właściciel firmy Unimak oraz Mateusz Sitarz – przedstawiciel na Polskę.

56 lat doświadczeń

Unimak założony został w 2000 roku przez Nizamettina Coşkuna i bazuje na ponad 56 latach doświadczeń w dziedzinie produkcji wyspecjalizowanych urządzeń. Przedsiębiorstwo jest obecnie jednym ze światowych liderów w zakresie opłaszczowywania oraz laminowania materiałów drzewnych i drewnopochodnych, stali, aluminium czy profili PVC. 

Firma nieustannie się rozwija, a popularność oferowanych maszyn rośnie. Wśród ostatnich inwestycji wymienić można chociażby rozbudowę zakładu produkcyjnego. Nowa siedziba, nad której budową trwają aktualnie prace, będzie mieć powierzchnię produkcyjną 40 000 m². Maszyny Unimak są także znane i cenione w Polsce. Przedstawicielem na terenie Europy Środkowo-Wschodniej jest zlokalizowana w Wodzisławiu Śląskim firma Ferrere.

Najlepsze podzespoły oraz zautomatyzowana produkcja

Wszystkie maszyny, od etapu projektu aż po wykończenie, powstają w pełni zautomatyzowanym procesie produkcji w fabryce zlokalizowanej w Stambule – mówi Nizamettin Coşkun. – Zastosowane w urządzeniach podzespoły pochodzą zawsze z najwyższej półki. Aby sprostać wysokim wymaganiom klientów, maszyny nieustannie są unowocześniane poprzez wprowadzanie nowinek technicznych.

Kompleksowa oferta maszyn dla profili okiennych, paneli i drzwi

Przedsiębiorstwo oferuje przede wszystkim nowoczesne i funkcjonalne oklejarki profili okiennych, drzwiowych, różnego rodzaju paneli czy drzwi. W asortymencie znajdziemy także maszyny do cięcia i przewijania folii, taśm, oklein oraz papieru, a także w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Z rozwiązań firmy korzystają odbiorcy z sektora wytwarzającego m.in.: drzwi, listwy, panele i okna. 

Od lat największą popularnością cieszą się wszechstronne opłaszczowarki profili z systemem nanoszenia klejów PUR/EVA/PO z serii PW oraz maszyny służące do cięcia i przewijania z serii SM – dodaje Mateusz Sitarz.

Prezentacja w Norymberdze

Odwiedzający Holz-Handwerk mieli okazję zapoznać się z technologiami Unimak. Na stoisku zaprezentowano kilka urządzeń.

W trakcie trwania targów zaprezentowaliśmy m.in. opłaszczowarkę profili PW 35 F6-VMM z systemem podawania termotopliwego kleju PUR/EVA/PO, która służy do oklejania naturalnym fornirem, folią finish, PP, PVC i CPL profili MDF, drewnianych, paneli ściennych, ramek i ościeżnic – oznajmia właściciel Unimaka.

Urządzenie może pracować z prędkością od 10 do 45 m/min. Opłaszczowarka profili idealnie sprawdzi się w pracy z folią o szerokości od 20 do 350 mm. Opłaszczowuje ona profile o tej samej szerokości oraz wysokości 125 mm i długości 500 mm. Moc całkowita wynosi 43,6 kW.

Kolejnym urządzeniem, jakie pokazaliśmy w Norymberdze, była opłaszczowarka profili PW 35 F6-PA służąca do szerokiego zastosowania w procesie oklejania listew drewnianych, MDF, ramek oraz kątowników o szerokości od 20 do 350 mm i maksymalnej wysokości 125 mm – informuje przedstawiciel na Polskę. 

To urządzenie pracuje z foliami PVC, finish, high gloss, CPL i PP o szerokości od 20 do 350 mm oraz klejami termotopliwymi (PUR/EVA/PO). Prędkość opłaszczowarki profili PW 35 F6-PA wynosi 10 - 60 m/min, a jej moc to 23 kW.

Obie maszyny charakteryzują się solidną, stalową, monoblokową konstrukcją oraz prostą i intuicyjną obsługą z ekranu dotykowego – tłumaczy Nizamettin Coşkun.

Targi są bardzo potrzebne

Minione targi Holz-Handwerk były ogromnym wydarzeniem zarówno dla nas, producentów maszyn, jak i branży wytwórczej. To była unikalna możliwość spotkania się z wieloma klientami zainteresowanymi naszą ofertą. Po czasie pandemii takie targi wszystkim są bardzo potrzebne – zapewnia właściciel firmy. 

Na targach w Norymberdze chcieliśmy zaprezentować nasze bestsellery, które cieszą się ogromnym powodzeniem na całym świecie. Była to również okazja do pochwalania się wprowadzonymi nowinkami technicznymi, jeszcze bardziej usprawniającymi działanie maszyn – dodaje przedstawiciel na Polskę.

Jak oceniają Państwo aktualnie polski rynek?

Obecny czas nie jest łatwy dla polskiego przemysłu, choć ten wciąż pozostaje bardzo prężnym i stabilnym graczem zarówno na rynku wewnętrznym, jak i międzynarodowym. Liczę na to, że w niedługim czasie sytuacja ponownie wróci do normy i krajowe firmy ponownie wrócą do pracy na pełnych obrotach, a chwilowe perturbacje nie wpłyną negatywnie w dłuższym czasie na kondycję polskich firm – podsumowuje Nizamettin Coşkun.

Nieustanna praca nad doskonaleniem maszyn

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – to motto jest z nami cały czas – dodaje Nizamettin Coşkun. – Nieustannie pracujemy nad udoskonalaniem maszyn, aby jeszcze bardziej sprostać wyzwaniom branży. Kładąc nacisk na jak najlepsze relacje z partnerami handlowymi, inwestujemy również we własną infrastrukturę, aby móc zaprezentować maszyny jak najszerszemu gronu odbiorców. Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł pokazać naszą nową inwestycję, tymczasem pozostawiam to w małej tajemnicy.

Ferrere Sp. z o.o.
44-300, Wodzisław Śląski
Marklowicka 38C
tel.: (+48) 694 616 166
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Polski, Angielski