Reklama
Wyświetlenia 3512
13 października 2022

Mosti Sistemi i Master firmują rozwiązania w zakresie stolarki aluminiowej w prestiżowym Roble House w Meksyku

Mosti Sistemi i Master firmują rozwiązania w zakresie stolarki aluminiowej w prestiżowym Roble House w Meksyku
fot. MASTER ITALY | Mosti Sistemi i Master firmują rozwiązania w zakresie stolarki aluminiowej w prestiżowym Roble House w Meksyku

Stawianie na partnerów produkcyjnych, którzy monitorują swój rynek i potrafią zrozumieć jego potrzeby oraz trendy, zawsze było jedną ze strategii rozwoju Grupy Master na całym świecie.  

W Meksyku od ponad 15 lat firma Master może liczyć na współpracę z Mosti Sistemi, firmą, która powstała we Włoszech w 1978 r. z misją rozwijania wysokiej jakości wzornictwa we wszystkich typach stolarki okienno-drzwiowej z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, przy zachowaniu ducha rzemiosła i dbałości o detale.  

W 2005 r. firma Mosti wprowadziła do Meksyku swoją technologię w zakresie systemów okiennych, oprogramowania i akcesoriów, aby oferować na tym rynku spersonalizowane produkty i usługi o wysokiej wartości dodanej, uzyskane przy wykorzystaniu materiałów i rozwiązań najwyższej jakości. 

To właśnie w taki kontekst wpisuje się historyczna współpraca z firmą Master Italy, która w tym roku, pośród innych realizowanych projektów, zdobyła zlecenie na wykonanie stolarki aluminiowej do prestiżowego Roble House, zaprojektowanego przez zespół C Cubica Arquitectos (Emilio Cabrero, Andrea Cesarman i Marco Coello).  

Jest to prywatna willa o powierzchni ponad 2500 metrów kwadratowych, usytuowana w turystycznym miasteczku Valle de Bravo w odległości 150 km od Meksyku, nad jeziorem Avandaro, słynącym z pięknej przyrody i wodospadów, ale także z dzielnicy mieszkalnej z willami przyjaznymi dla środowiska – mówi Giulio Mosti, właściciel Mosti Sistemi. 

Celem było stworzenie stolarki aluminiowej do otwierania przesuwnego i rozwiernego, z dużymi przeszkleniami i profilami ciętymi na zimno oraz ze skutecznymi systemami odprowadzania wody, które opracowaliśmy specjalnie pod kątem meksykańskiego, subtropikalnego klimatu, charakteryzującego się częstym występowaniem ulewnych deszczów. Dzięki współpracy z technikami MasterLAB byliśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie wymagania projektowe określone w zamówieniu, tworząc dzieło, które dzisiaj trafiło na łamy najważniejszych magazynów architektonicznych na całym świecie. 

Współpraca z Mosti Sistemi w tym zakresie, a także przy wielu innych ważnych projektach, jest owocem długotrwałej synergii – kontynuuje Silvio Grassi, Sales Area Manager Master Italy. –Włoski know-how w połączeniu z wzornictwem i jakością naszych produktów miały pozytywny wpływ na efekt końcowy pod kątem jakości i poziomu wykończenia pracy. Generalnie rynek meksykański przeżywa silny rozwój, napędzany przez rosnący nacisk na komfort i poprawę właściwości termoakustycznych domów, a Master Italy jest gotowa odpowiedzieć na te nowe wymagania. 

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
MASTER ITALY s.r.l. con Socio Unico
70014, Conversano (Bari)
s.p.37 Conversano - Castiglione, Km. 0,570 - z.i.
tel.: 601 602 115
fax.: +39 080 4959030