Reklama
Wyświetlenia 3912
28 września 2022

WICONA Polska Partnerem 12. PLGBC Green Building Summit

WICONA Polska Partnerem 12. PLGBC Green Building Summit
fot. WICONA | WICONA Polska Partnerem 12. PLGBC Green Building Summit

Marka WICONA Polska, jako członek Stowarzyszenia PLGBC, dołączyła do Partnerów 12. edycji najbardziej rozpoznawalnej i opiniotwórczej konferencji w polskiej branży nieruchomości, budownictwa i architektury – PLGBC Green Building Summit. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem Time to (Re)think, skłaniając do podjęcia jeszcze bardziej ożywionej dyskusji na temat wpływu budownictwa na sytuację ekologiczną świata.

Konferencja odbędzie się 6-7.10.2022 r. w zrównoważonej przestrzeni Sound Garden Hotel w kompleksie Business Garden w Warszawie. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, które zapewnia dwa dni wykładów związanych z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi roli budynków i przeciwdziałaniem zmianom klimatu, gospodarką o obiegu zamkniętym, znaczeniem bioróżnorodności oraz zdrowiem i jakością życia. Uczestnicy skupiać się będą na poszukiwaniu rozwiązań dla wspólnych działań, świadomym tworzeniu zrównoważonych przestrzeni i budowaniu społeczności. Będzie mowa także o odbudowie w kontekście zmian klimatycznych i wojny w Ukrainie.

Podczas PLGBC Green Building Summit zaplanowano cztery sesje skupione wokół strategicznych obszarów:

» Adaptacja do klimatu i odporność społeczna: Ochrona ludzi i systemów

» Gospodarka w obiegu zamkniętym

» Różnorodność biologiczna i pozytywne nastawienie do natury

» Zdrowe i zrównoważone życie.

Wydarzenie ma interdyscyplinarny charakter, dlatego uczestnicy mogą zawsze liczyć na wybitnych gości i prelegentów. W tym roku swoją obecność potwierdzili przedstawiciele Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych, Międzynarodowego Stowarzyszenia Rozwoju Miast INTA czy autorka bestsellera „Sitopia – jak jedzenie może ocalić świat” – Carolyn Steel.

Wydarzenie przyciąga wszystkich zainteresowanych tematyką klimatyczną/zrównoważonego budownictwa/SDGs, w tym: inwestorów, deweloperów, najemców, zarządców nieruchomości, architektów i projektantów, inżynierów, producentów, instytucje finansowe, samorządy, top management, aktywistów miejskich, organizacje pozarządowe, studentów, nauczycieli wyższych uczelni, media.

Wspólne, zrównoważone cele

WICONA Polska została członkiem Stowarzyszenia PLGBC w styczniu 2022 roku. Tym samym marka dołączyła do realizacji misji i wizji stowarzyszenia, polegającej m.in. na podnoszeniu świadomości, dostarczaniu informacji i ułatwianiu dostępu do wiedzy dotyczącej zielonego budownictwa.

Hubert Wiśniewski, Country Manager WICONA Polska

Dołączając do członków Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego @PLGBC (Polish Green Building Council), realizujemy naszą misję opartą na tworzeniu i wzmacnianiu fundamentów budownictwa zrównoważonego w Polsce. Szczyt PLGBC Green Building to najlepsze miejsce, aby pokazać nasze zaangażowanie i możliwości, którymi dysponujemy w ramach redukcji CO2 w budownictwie – mówi Hubert Wiśniewski, country manager WICONA Polska. – To ważny element strategii całej Grupy Hydro, dla której zrównoważony rozwój jest głównym celem działania od samego jej początku. Może nas tylko cieszyć, że ten mega trend odgrywa w budownictwie i gospodarce coraz większą rolę.

WICONA dla zrównoważonego budownictwa

Aby zmniejszyć ślad węglowy materiałów budowlanych, konieczne jest kontrolowanie produkcji wyrobów budowlanych, przy jednoczesnym wspieraniu gospodarki o obiegu zamkniętym tego systemu, czyli recyklingu i ponownego wykorzystania materiałów. 

My angażujemy się jeszcze bardziej w odzyskiwanie aluminium ze złomowanych fasad i okien, które prawie w 100% nadają się do ponownego wykorzystania. W przypadku systemów aluminiowych marki WICONA mamy do czynienia z systemami, które dzięki zaawansowanym technologiom są wytwarzane w obiegu zamkniętym, przy użyciu aluminium z recyklingu. Hydro CIRCAL 75R to materiał certyfikowany przez DNV-GL, pochodzący z poużytkowego aluminium, czyli aluminium, które osiągnęło koniec swojego cyklu życia. Jest to jeden z największych osiągnięć ostatnich lat, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój na rynku budowlanym. Obecnie wszystkie inwestycje, w których bierzemy udział, realizowane są w oparciu o aluminium Hydro Circal, co wpływa na redukcję CO² tych obiektów. Myślę, że to nasza cegiełka, która wpłynie na przyspieszenie transformacji budownictwa i architektury, której jesteśmy świadkami – podsumowuje szef polskiego oddziału marki WICONA. – To między innymi te aspekty będą wybrzmiewać w czasie tegorocznego PLGBC Green Building Summit, na który  serdecznie zapraszamy.

Stowarzyszenie PLGBC tworzy koalicje przedsiębiorców oraz instytucji, które w swojej działalności poddają się rygorystycznym wymaganiom zrównoważonego budownictwa. W ramach współpracy członkowie stowarzyszenia dzielą się wiedzą w zakresie rozwijania procesu projektowania, budowania i użytkowania budynków o elementy zrównoważonego rozwoju, które przynoszą korzyść zarówno ich mieszkańcom, środowisku, jak i wszystkim uczestnikom procesu budowlanego.

WICONA Polska
92-620, Łódź
Rokicińska 211/217
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Paweł Sommer
+48 509 230 592
Polski