Reklama
Wyświetlenia 3590
18 sierpnia 2022

Jak dobrać drzwi do tarasu lub ogrodu?

Jak dobrać drzwi do tarasu lub ogrodu?
fot. BROS | Jak dobrać drzwi do tarasu lub ogrodu?

Wybór odpowiednich drzwi tarasowych to jeden z ważniejszych elementów wykończenia domu lub mieszkania. Obecnie jest bardzo dużo możliwości wyboru. Decydując się na odpowiednie rozwiązanie, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na to, jaki uda nam się sięgnąć efekt estetyczny, ale również jak wygodnie będzie nam z wybranych drzwi tarasowych korzystać.

Jaki wybrać sposób otwierania drzwi tarasowych?

Elementem, od którego powinno się rozpocząć wybieranie drzwi tarasowych lub ogrodowych, jest ich sposób otwierania. Obecnie raczej mało klientów decyduje się wybrać drzwi, które otwiera się do wnętrza lub na zewnątrz pomieszczenia. Dużo chętniej wybierane są tarasowe drzwi przesuwne. Drzwi przesuwne chowają się we wbudowanych w ściany kasetach lub jedno ruchome skrzydło zachodzi za drugie. 

Taki sposób otwierania drzwi tarasowych jest najwygodniejszy i sprawia, że po otworzeniu drzwi tarasowych nie tracimy wolnego miejsca wewnątrz pomieszczenia lub na tarasie. Innymi rozwiązaniami są drzwi tarasowe uchylno-przesuwne, które doskonale się sprawdzają w dużych wnętrzach i tarasach. Najnowocześniejszym rodzajem drzwi tarasowych są drzwi podnoszono-przesuwne. Dostępne są one w wersjach dwu- lub czteroskrzydłowej. Z ich zastosowaniem można przeszklić ścianę, która ma do 6 metrów długości.

Nasza firma jako renomowany producent drzwi zewnętrznych i wewnętrznych oferuje wiele rodzajów drzwi tarasowych. Wybranie odpowiedniego rozwiązania daje możliwość scalenia przestrzeni wewnętrznej domu z tarasem lub z ogrodem. Osiągnięty efekt powinien sprawić, że taras przy dobrej pogodzie stanie się ważną częścią domu. Żeby to jednak było możliwe, powinniśmy zrezygnować z klasycznych jednoskrzydłowych drzwi balkonowych i zdecydować się na bardziej nowoczesne i wygodniejsze rozwiązania – radzą eksperci z fabryki BROS. 

Jaki wybrać wygląd drzwi tarasowych lub ogrodowych?

Wybranie odpowiednich drzwi tarasowych sprawi, że tak naprawdę powiększymy wnętrze domu i pomieszczenie, z którego jest wyjście na zewnątrz. Duże przeszklenia sprawiają, że udaje się powiększyć wizualnie wnętrze pomieszczenia. Jeżeli jednak wybierze się drzwi tarasowe przesuwne, nie będziemy też tracić przestrzeni potrzebnej do otworzenia drzwi.

Co bardzo ważne, duże przeszklenia nie zmniejszają wcale poziomu izolacji termicznej stolarki okiennej. Zastosowanie w nowoczesnych oknach profile szybowe najczęściej składają się z trzech tafli szkła, co doskonale chroni wnętrze pomieszczenia przed uciekaniem ciepła na zewnątrz.

BROS Producent Okien i Drzwi PCV i Aluminium
64-320, Buk
ul. Przemysłowa 8a
tel.: 061 8940007
fax.: 61 814 99 18
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Polski, Angielski