Reklama
Wyświetlenia 5493
24 czerwca 2022

Wirtualna recepcja, czyli czytnik, który może wszystko

Wirtualna recepcja, czyli czytnik, który może wszystko
fot. G-U | Wirtualna recepcja, czyli czytnik, który może wszystko

Branża najmu krótkoterminowego nie stoi w miejscu, a po lockdownie szybko nadrabia straty i sięga po nowe rozwiązania. Z pomocą przychodzi technologia, np. pod postacią czytnika UniLock. Ta nowość z oferty marki G-U gwarantuje kontrolę dostępu i wiele wygodnych funkcjonalności. Jedno urządzenie umożliwia gościom szybkie i bezproblemowe wejście do wynajętego lokalu, a właścicielom – pełną kontrolę i bezpieczeństwo dostępu.

Wirtualna recepcja to zbiorcza nazwa dla nowoczesnych rozwiązań, których zadaniem jest zautomatyzowanie i usprawnienie przyjmowania gości w hotelach i apartamentach. Do takich rozwiązań należą m.in.: kioski hotelowe, systemy kontroli dostępu i karty dostępu, czytniki. Dobrym przykładem, który doskonale sprawdza się m.in. w branży wynajmu krótkoterminowego, gdzie przepływ gości jest bardzo dynamiczny, jest czytnik UniLock – nowe rozwiązanie z oferty G-U Polska, które w połączeniu z aplikacją na telefonie umożliwia szybki i zdalny dostęp do wynajętego lokalu. Właściciel przy pomocy aplikacji może zarządzać na odległość dostępem, co przyspiesza proces meldowania i opuszczania apartamentu. 

W praktyce nikt nie musi witać gości osobiście i przekazywać im kluczy, co jest nie tylko wygodne dla zarządcy, ale także dla gości, bowiem w najmie krótkoterminowym liczą się: bezpieczeństwo, wygoda i czas.

Czytnik UniLock jest rozwiązaniem uniwersalnym, ponieważ gwarantuje pełną kontrolę dostępu na różnych poziomach i w różnych obiektach: mieszkaniach i apartamentach, domach letniskowych, hotelach, a także w obiektach użyteczności publicznej. Czytnik posiada ergonomiczny panel dotykowy, montowany w skrzydle drzwi, który jest kompatybilny z nowoczesnymi zamkami elektromechanicznymi (na przykład z serią zamków GU Secury Automatic) i drzwiami wyposażonymi w silniki (np. A-Öffner).

Czytnik UniLock umożliwia zarządcy lokalu kontrolowanie dostępu na 6 sposobów: 

» za pomocą odcisków linii papilarnych – opcja umożliwiająca dostęp obsłudze, np. ekipie sprzątającej;

» po wpisaniu kodu na klawiaturze;

» z wykorzystaniem breloka lub karty RFID;

» smartfonem, poprzez Bluetooth lub za pomocą aplikacji SmartLock (w sieci domowej);

» zdalnie, z dowolnego miejsca na Ziemi, dzięki modułowi Wi-Fi GateWay (opcja dodatkowo płatna).

System czytnika gwarantuje pełne bezpieczeństwo dostępu i zgromadzonych danych dostępowych, m.in. stałe przechowywanie zakodowanych danych, nawet w przypadku awarii. W pamięci można zapisać: 100 odcisków linii papilarnych, 150 kodów cyfrowych, 200 RFID-transponderów. Nielimitowana jest liczba kodów eKey, czyli kodów dostępu generowanych za pośrednictwem aplikacji na telefonie. Wszystkimi danymi można łatwo zarządzać, dodając lub usuwając: użytkowników, numery telefonów, skany linii papilarnych, kody eKey.

Czytnik UniLock pozwala zarządzać listą dostępów i uprawnieniami dostępowymi w wygodny i intuicyjny sposób. Zarządca może wygenerować przy pomocy aplikacji jednorazowy lub czasowy kod dostępu, a następnie przesłać go gościom. Dodatkowo system kontroli dostępu wraz z czytnikiem UniLock pozwalają na przyznawanie dostępów na czterech poziomach uprawnień, np. dostęp czasowy dla gościa, dostęp stały dla właściciela, dostęp jednorazowy (np. dla hydraulika) i dostęp cykliczny (np. dla zarządcy) – wyjaśnia Tomasz Bartol, inżynier wsparcia technicznego i rozwoju w G-U Polska.

Atutem czytnika UniLock jest również jego design – to estetyczne i minimalistyczne urządzenie, które idealnie wpisuje się w trendy współczesnego budownictwa. 

Design łączy dobre wzornictwo z równie dobrą użytecznością, dlatego UniLock jest urządzeniem nie tylko ładnym, ale przede wszystkim wielofunkcyjnym, które pozwala na optymalne zaplanowanie kontroli dostępu do wynajmowanego lokalu, a przy tym jest intuicyjne w obsłudze i zarządzaniu danymi. Co ważne, współpracuje z takimi rozwiązaniami G-U Polska jak zamki elektromechaniczne, a tym samym staje się ważnym elementem bezpiecznego systemu kontroli dostępu – podsumowuje ekspert G-U Polska.

G-U POLSKA Sp. z o.o.
60-449, Poznań
ul. Wichrowa 26
tel.: 061 6504000
fax.: 061 6504001
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Paweł Sommer
+48 509 230 592
Polski