Wyświetlenia 4775
9 czerwca 2022

Nowa pianka montażowa PUR: Zdrowa dla otoczenia, bez szkoleń, z niską zawartością izocyjanianów

ISO-TOP THERMFOAM "BLUE LINE" jest bardzo przyjazny dla użytkownika i zdrowy dla otoczenia.
fot. 2022 ISO-Chemie GmbH | ISO-TOP THERMFOAM "BLUE LINE" jest bardzo przyjazny dla użytkownika i zdrowy dla otoczenia.

ISO-Chemie prezentuje nową, zdrową dla otoczenia piankę poliuretanową 1K w sprayu o niskiej formule monomerowej. ISO-TOP THERMFOAM "BLUE LINE" jest szczególnie przyjazna dla zdrowia ze względu na bardzo niską zawartość wolnych izocyjanianów i dlatego może być również stosowana bez przeszkoleń po 24.08.2023.

Przyjazna w przetwarzaniu

Dzięki zawartości wolnych izocyjanianów poniżej 0,1%, nowy produkt z serii zrównoważonego rozwoju "BLUE LINE" firmy ISO-Chemie stanowi interesującą alternatywę dla konwencjonalnych pianek montażowych PUR. Zgodnie z europejskim rozporządzeniem w sprawie chemikaliów "REACH" użytkownicy pianek montażowych PUR o zawartości wolnych izocyjanianów powyżej 0,1% będą musieli od 24 sierpnia 2023 r. przejść szkolenie w zakresie bezpiecznego stosowania przemysłowego lub handlowego. Piana ISO-TOP THERMFOAM "BLUE LINE" nie będzie podlegała temu obowiązkowi ze względu na bardziej przyjazny skład.

Zdrowy mikroklimat pomieszczeń

ISO-TOP THERMFOAM "BLUE LINE" zgodnie z kryteriami EMICODE® została zakwalifikowana przez Stowarzyszenie Gemeinschaft Emissionskontrollierte Verlegewerkstoffe, Klebstoffe und Bauprodukte e.V. (GEV) do klasy Premium poprzez wyróżnienie znakiem EC1PLUS, jako "bardzo niskoemisyjny". Konsumenci, rzemieślnicy i architekci mają zatem gwarancję, że produkty te zapewniają możliwie największe bezpieczeństwo w zakresie czystości powietrza w pomieszczeniu i zapewniają maksymalną ochronę zdrowia, a także wysoką przyjazność dla środowiska.

Pozytywnym akcentem jest również fakt, że ten zrównoważony produkt nie zawiera żadnych chlorowanych parafin, halogenów ani plastyfikatorów, które są szkodliwe dla zdrowia i środowiska. Ponadto przyjazna dla środowiska i zdrowia pianka budowlana spełnia standardy jakości od 1 do 4 DGNB Towarzystwa „Deutschen Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen“.

Uniwersalne zastosowanie

Za pomocą przyjaznej dla użytkownika pianki do montażu o strukturze zamknięto-komórkowej możemy w sposób zrównoważony izolować fugi połączeniowe i wolne przestrzenie w oknach, drzwiach i skrzynkach roletowych. Dzięki doskonałym właściwościom technicznym pianka PUR doskonale nadaje się również do wypełniania termoizolacyjnego i dźwiękochłonnego oraz izolacji połączeń i wolnych przestrzeni w przypadku wykończeń dachowych i izolacji dachów. Jest przyczepna do prawie wszystkich podłoży budowlanych, jak beton, mur, kamień, tynk, piaskowiec kamienny, cegła, drewno, metal chroniony przed korozją i tworzyw sztucznych.

Po utwardzeniu piankę można skutecznie tynkować, malować lub zaklejać. Dzięki temu oszczędzając czas, możemy łatwo uszczelniać wiele mniejszych nierówności lub wybrakowań w murze, prowadzeń rurowych i pustych przestrzeni. Zużyte puszki można bezpłatnie poddać recyclingowi za pośrednictwem systemu P.D.R. Jednoskładnikowa, samorozprężająca się pianka poliuretanowa nie podlega rdzewieniu i wykazuje wysoką odporność na wilgoć i starzenie, a także posiada bardzo drobną strukturę komórkową.

Kolejną ważną zaletą jest fakt, że ISO-TOP THERMFOAM "BLUE LINE" ma stałą konsystencję, dzięki czemu nie opada po zastosowaniu. Wykazuje również doskonałą stabilność kształtu. Oznacza to brak utraty objętości i brak rozciągania po zakończeniu utwardzania. Pianka jest przebadana zgodnie z wytycznymi FEICA, spełnia wymagania ustawy o charakterystyce energetycznej budynków oraz zasady RAL „Leitfaden zur Montage” (Wytyczne do montażu). Jako dowód długoterminowej jakości, ISO-Chemie udziela na produkt 10-letniej gwarancji w zastosowaniu.

Pistolet dozujący i środek czyszczący

W celu wydajnego nakładania pianki PUR, ISO-Chemie oferuje wysokiej jakości pistolet dozujący powleczony warstwą antyprzylepną. ISO-TOP GUN jest wyposażony w 4-krotne uszczelnienie i szczególnie prostą regulację igły dozującej z funkcją odcięcia końcowego. Gumowany uchwyt i spust zapewniają pewny chwyt i optymalną obsługę.

W celu prostego, profesjonalnego czyszczenia wewnętrznego pistoletów piankowych PUR zalecany jest ISO-TOP CLEANEX. Środek czyszczący może być również stosowany do całkowitego usuwania świeżych, jeszcze wilgotnych, nieutwardzonych zanieczyszczeń PUR na różnych powierzchniach metalowych, plastikowych i drewnianych.

Więcej informacji na temat ISO-TOP THERMFOAM "BLUE LINE" i akcesoriów znajdą Państwo na stronie www.iso-chemie.pl/thermfoam-blue-line.

Artykuł promocyjny

ISO-Chemie GmbH
D-7343, Aalen, Germany
Röntgenstrasse 12
tel.: +4915142612977
fax.: +48718810049
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Magdalena Parzonka