Reklama
Wyświetlenia 4975
25 maja 2022

MAXDOOR – hurtownia drzwi na maxa

Grzegorz Wypiórkiewicz
fot. MAXDOOR | Grzegorz Wypiórkiewicz

Hurtownia drzwi MAXDOOR rozpoczęła swoją działalność w 2010 roku. Zdobyte w tym czasie wiedza i doświadczenie pozwoliły na dynamiczny rozwój sprzedaży hurtowej drzwi oraz stworzenie marki MAXDOOR Drzwi dla Ciebie. Zaprosiliśmy do rozmowy Pana Grzegorza Wypiórkiewicza, właściciela MAXDOOR.

Katarzyna Wytwer: Panie Grzegorzu, skąd pomysł, aby zająć się sprzedażą drzwi?

Grzegorz Wypiórkiewicz: To był 2010 rok. Mój brat od roku prowadził firmę sprzedającą i montującą stolarkę otworową i prężnie się rozwijał. Podczas jednej z rozmów między nami, pomimo braku doświadczenia w prowadzeniu tego typu działalności, wpadł na pomysł stworzenia hurtowni drzwi. Pracowałem wtedy w Warszawie w zupełnie innej branży i o drzwiach wiedziałem tylko, że są wejściowo-wyjściowe, jak to pewien znany kabaret przedstawił. Stwierdziłem, że rozwój w innym kierunku może być ciekawym wyzwaniem, i zaczęliśmy działać.

K.W.: I okazało się to wyzwaniem?

G.W.: Istotny jest fakt, że zaczynaliśmy z hurtownią od zera. Mieliśmy chęci, jakieś plany, ale żadnego zabezpieczenia finansowego. Jedynie kawałek placu u brata za domem. Pojechaliśmy na rozmowę do kilku producentów i tak się zaczęło. Wsiadaliśmy w miarę możliwości do prywatnych aut i jeździliśmy po okolicy w poszukiwaniu kontrahentów, którzy chcieliby kupić od nas drzwi.

Ja cały czas pracowałem w korporacji, więc nie pozostawało mi na takie działania zbyt dużo czasu, ale powolutku odnosiliśmy drobne sukcesy. Wzięliśmy na kredyt używanego busa, znaleźliśmy kierowcę i tak się zaczęła przygoda. Po nocach prowadziłem dokumentację, zamówienia i logistykę, więc tak, było to wyzwanie, ale była też determinacja, żeby coś osiągnąć.

K.W.: Co, z perspektywy czasu, uważa Pan za kluczowe, w udanym rozwoju firmy?

G.W.:  Od początku postanowiliśmy w jakiś sposób wyróżniać się na rynku, ponieważ takich hurtowni było wtedy już sporo, więc konkurencja była silna. Wiedziałem, że nie możemy stać się nigdy korporacją i traktować kontrahentów szablonowo. Postawiłem przede wszystkim na szybką obsługę, szybki dostęp do informacji, koleżeńskość w kontaktach i skuteczną pomoc w rozwiązywaniu różnych sytuacji, żeby klient nie został sam z problemem. Ważnym czynnikiem były też szybkie dostawy bez minimum logistycznego.

K.W.: Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?

G.W.: W naszej historii pojawiały się produkty wielu producentów. Staraliśmy się z czasem stworzyć taką ofertę, która generowałaby minimum problemów i miała bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Współpracujemy wyłącznie z polskimi producentami, co jest ważne ze względu na szybkie i sprawne działanie w obie strony. Podstawą w tej branży jest dobra komunikacja z producentem. Naszą aktualną ofertę można zobaczyć na stronie www.maxdoor.pl.

K.W.:  Do kogo skierowana jest oferta?

G.W.: Nasza oferta skierowana jest do wszystkich sklepów czy składów budowlanych, które w swojej ofercie mają sprzedaż i montaż stolarki otworowej.

K.W.: Jak Wam minął zeszły rok?

G.W.: Rok 2021 był rokiem bardzo dobrym w stosunku do poprzedniego. Wzrost sprzedaży na poziomie około 50% to spore zaskoczenie, ale cały czas pracujemy nad tym, żeby kontrahenci chcieli z nami współpracować i nas lubili, więc możemy się tylko cieszyć i być dumni, że nam się to udaje.

K.W.: Jakie macie plany na przyszłość?

G.W.: Hurtownia drzwi MAXDOOR zawsze ma taki sam plan: utrzymać standardy obsługi na wysokim poziomie i wzbogacać ofertę w miarę możliwości o nowe, atrakcyjne produkty. Nie wykluczamy stworzenia oddziału w innej części kraju w celu poszerzenia zakresu naszego działania. Trudno obecnie cokolwiek planować ze względu na skomplikowaną sytuację na świecie i w obliczu nadchodzącego kryzysu, ale zawsze w przyszłość patrzymy z optymizmem.

MAXDOOR
26-500, Szydłowiec
Sadowa 22
tel.: 607178580
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Polski, Angielski