Reklama
Wyświetlenia 4012
9 lipca 2021

PREMIERY BRANŻOWE OKNONET

PREMIERY BRANŻOWE OKNONET

Na rynku stolarki otworowej dzieje się wiele, nie tylko ze względu na pandemię i związane z nią perturbacje. W branży niemalże z dnia na dzień pojawiają się nowe produkty i rozwiązania, dlatego będziemy je Państwu cyklicznie prezentować. Poniżej garść ostatnich nowości z działu PREMIERY BRANŻOWE

roto patio lift 3

ROTO rozszerza system podnoszono-przesuwny Roto Patio Lift do drzwi tarasowych z aluminium. Nowa wersja umożliwia projektowanie większych i cięższych skrzydeł o masie do 400 kg, ze standardowymi lub wąskimi profilami Slim. Dzięki nowym elementom – m.in. wózkom i zasuwnicy DesignLocking – system Patio Lift łączy komfort, design i jakość z wysoką rentownością produkcji. Nowy asortyment Roto Patio Lift przeznaczony jest do stosowania w skrzydłach o masie od 150 kg do 400 kg.  (dowiedz się więcej). 

athmer rainstop novet 1Rainstop to nowa seria uszczelek niemieckiej marki Athmer, dedykowanych do instalacji w drzwiach zewnętrznych drewnianych, profilowych lub stalowych. Zostały one zaprojektowane i skonstruowane w taki sposób, aby zabezpieczać przed wiatrem, hałasem oraz zacinającym deszczem. Wyłącznym i autoryzowanym dystrybutorem produktów i rozwiązań niemieckiej marki Athmer na terenie Polski jest firma NOVET (dowiedz się więcej). 

mb harmony office aluprof 2 1MB-HARMONY OFFICE od Aluprof to nowa rodzina produktów do budowy wewnętrznych ścian szklanych, której główną ideą jest stworzenie łatwego w prefabrykacji i szybkiego w montażu systemu zapewniającego nowoczesny, lekki design i komfort użytkowania w połączeniu z trwałością i gwarancją działania. MB-HARMONY to jednoszybowy system wchodzący w skład większej grupy tworzącej ściany szklane MB-HARMONY OFFICE (dowiedz się więcej). 

avante 6 21 1

Okna MasterLine 10 od AVANTE zaprojektowano zgodnie ze współczesnymi trendami i z myślą o budownictwie jutra: dla budynków o niskim zapotrzebowaniu na energię, maksymalnym dostępie światła dziennego, z naciskiem na doskonałe parametry techniczne niezależnie od warunków pogodowych i klimatycznych. Okna MasterLine 10 dostępne są z certyfikatem Passive House (dowiedz się więcej).

Podnoszono-przesuwne drzwi tarasowe V-MOTION 82 od Amex-Bączek konstruowane są z profili VEKA. Klienci do wyboru mają dwa warianty drzwi: standardowe oraz MAX, charakteryzujący się obniżonym profilem skrzydła szklenia stałego. W przypadku wersji standardowej złożenie próg + skrzydło bierne ma 152 mm wysokości, zaś w wariancie MAX – zaledwie 91,5 mm. Drzwi HST V-MOTION 82 mogą mieć nawet 6,5 metra szerokości i 2,7 metra wysokości (dowiedz się więcej). 

slideglass aliplast 1 1

Slide Glass to system przesuwny od Aliplast do zabudowy szklanej bez izolacji termicznej. System charakteryzuje minimalna widoczność krawędzi profili aluminiowych, zapewniająca wysoką transparentność i wizualną prostotę konstrukcji. Dzięki temu, że Slide Glass jest konstrukcją aluminiową, daje gwarancję lekkości, solidności i trwałości. System znajduje zastosowanie w zabudowach ścian, pergoli czy zadaszeń (dowiedz się więcej).

witraz premislideNa bazie systemu odstawno-przesuwnego PREMISLIDE 76+ firma Witraż konstruuje małe i duże konstrukcje przesuwne. Innowacyjny mechanizm ryglowania jest łatwy i intuicyjny w obsłudze. Otwieranie okien/drzwi następuje w pierwszej kolejności poprzez odstawienie ruchomego skrzydła do ramy, a następnie swobodne przesuwanie się na wózkach względem nieotwieranych części konstrukcji. Opcja SOFT CLOSE to całkowicie ukryty mechanizm wyhamowujący ruch skrzydła w końcowej fazie zamykania (dowiedz się więcej).

schueco 6 21

System okienny Schüco AWS 90 AC.SI to naturalna wentylacja okienna z jednoczesną redukcją hałasu. Wytyczne WHO dotyczące zanieczyszczenia hałasem pokazują, że jest to jedno z najważniejszych zagrożeń środowiskowych dla zdrowia fizycznego i psychicznego ludności. Najbardziej narażone są pomieszczenia, takie jak sypialnie i pokoje dziecięce, zlokalizowane od strony ulicy. Dzięki temu systemowi okiennemu można je naturalnie wietrzyć bez narażenia się na hałas (dowiedz się więcej).

witraz 7 21

VEKAMOTION 82 MAX to system dedykowany do nowoczesnego budownictwa, wykorzystywany przez firmę Witraż do produkcji drzwi podnoszono-przesuwnych. Idealnie wpisuje się w obecne trendy ceniące duże przeszklenia. Pozwala na budowę szklanych przesuwnych tafli, które w efektowny sposób wtapiają wnętrza domu w jego otoczenie. W stałym  skrzydle wysokość profilu od strony pomieszczeń wynosi zaledwie 28 mm. Dzięki czemu szyba może być szersza o 7 cm i wyższa o 13 cm (dowiedz się więcej). 

kmt 7 21Linia produktów PERFEKT to wyjście naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów oraz odpowiedź na nowoczesne trendy w architekturze. Jest ona połączeniem zupełnie nowej metody podtłoczenia, pozwalającej na uzyskanie jednolitej płaszczyzny przeszklenia z płaszczem skrzydła od strony zewnętrznej oraz efektownej ramki przyszybowej od strony wewnętrznej. Linia PERFEKT została wprowadzona na rynek przez firmę KMT, a wzory skrzydeł zastrzeżone w urzędzie patentowym (dowiedz się więcej).

Przypominamy, że dział PREMIERY BRANŻOWE jest dostępny dla Państwa z poziomu strony głównej oknonet.pl lub poprzez bezpośredni link oknonet.pl/premiery. Dział poświęcony jest wyłącznie premierom rynkowym. Polecamy regularnie sprawdzać, co nowego prezentuje branża, a klientów zachęcamy do aktywnego dzielenia się z nami informacjami, aby nie zabrakło tam prezentacji i Państwa rozwiązań. 

Nie opisaliśmy Twojej nowości? Koniecznie daj nam o tym znać, kontaktując się z opiekunem Twojej firmy.kontakt do redakcji

Redaktor:

Oknonet
58-306, Wałbrzych
Ogrodowa 3A
tel.: +48 509 230 592